چشمه آبگرم شاهان گرماب، یکی از سه آبگرم معدنی دارای خاصیت درمانی فوق العاده است. این اب قابل شرب در دنیا و تنها آبگرم معدنی قابل شرب در ایرانه که از گذشته‌های دور مورد توجه و استفاده مردم بوده. طبق گفته ها بنای استخر و دوازده شاه نشین و رختکن، به شاه سلیمان صفوی نسبت داده میشه. آب این چشمه به دلیل حاوی بودن سیلیکات برای درمان امراض پوستی موثره و در بهبود بیمارای مبتلا به سنگ مجاری ادرار و اگزما کمک میکنه. همچنین نزدیک بودن «شاهان گرماب» به مشهد مقدس اهمیت این مکان سیاحتی، درمانی رو دوچندان کرده.

موقعیت جغرافیایی چشمه آبگرم شاهان گرماب

چشمه آبگرم شاهان گرماب حدود صد و سی کیلومتری جنوب شرقی مشهد، چشمه آبگرم شاهان گرماب در حوالی دهستان سفید سنگ، پنجاه کیلومتری بخش فریمان، در نقطه ای کوهستانی قرار گرفته. «شاهان گرماب» مسیر دیگری هم دارد؛ این مسیر از جاده سرخسه که ۶۰کیلومتر از فاصله ۸۴ کیلومتری آن تا مشهد آسفالت شده.

فصل مناسب برای رفتن به شاهان گرماب

این چشمه در قسمت کوهستانی مشهد قرار داره و نکته قابل توجه اینکه حرارت آبگرم شاهان گرماب ۴۸ درجه سانتیگراده و در سال‌های خشکسالی و تر، مقدار آن کم یا زیاد نشده و از دل کوه می‌جوشد. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما اینه که در زمان های که نه8 زیاد گرم و نه زیاد سرد هستن، به اینجا سفر کنید.

خواص چشمه آبگرم شاهان گرماب

آبگرم معدنی شاهان گرماب زلال، بی‌ بو، بی‌رنگ و بدون گوگرد، آمونیاک و شوره است و آب گرم آن در بهبود عفونت‌های پوستی، زخم‌های مزمن، واریس، رماتیسم، آرتریت، آرتروز و کوفتگی و دردهای عصبی مؤثره.

اثر درمانی این آب روی بیماری‌های پوستی به خاطر گوگرد آن نیست، بلکه سیلیکات‌های موجود در آب، جهت درمان بیماری‌های پوستی است و چون املاح زیادی ندارد، نوشیدن آن هم بی‌ضرر بوده و برای معالجه سنگ‌های مجاری ادرار و بیماری اگزما هم مفید است.

مسافران مشهد مقدس، میتونید علاوه بر خرید آنلاین بلیط اتوبوس مسیر رفت، بلیط اتوبوس مسیر برگشت از مشهد رو هم از طریق سامانه ی سفر724 خریداری کنن. همچنین هنگام خرید بلیط اتوبوس ارزان مشهد، از تخفیف هایی که برای مسافران و کاربران سامانه safar724.com در نظر گرفته شده، حتما بهره مند شوید.