همراهان همیشگی سفر724، میدونید که مشهد جاهای خوش آب و هوا و دیدنی زیاد داره و ما سعی بر این داریم که شمارو با اکثر اونا آشنا کنیم. اینبار هم با شماییم تا به معرفی یکی از جاذبه های اطراف مشهد بپردازیم.

موقعیت جغرافیایی اندروخ

اندروخ، روستایی هست بسیار خوش آب و هوا و از حومه تبادکان که در 37 کیلومتری شمال شرقی مشهد  قرار داره. این مکان بسیار خوش آب و هوا، در مسیر مشهد به کلات واقع شده و مناظر طبیعی و باغ های میوه بسیار زیادی داره. همچنین آب مورد نیاز روستا نیز از زواندرخ که انتهاش به سد کارده میرسه، تامین میشه.

راه های دسترسی به اندروخ

برای رسیدن به اندروخ، اول باید به جاده کلات برید، بعد میرسید به روستای پاژ (زادگاه فردوسی) که جای بسیار زیبا و دلنشینی هست، از اونجا هم میرسید سمت کارده و بعد اون میرسید به اندرخ.

امکانات روستایی اندروخ

به طور کلی وضعیت طبیعی روستای اندرخ، کوهستانی یا تپه ای هست و راه زمینیش جاده خاکیه که برای تردد توسط ماشین چندان مناسب نیست. این آبادی سیستم برق رسانی و آب لوله کشی کشی داره؛ اما متاسفانه گاز لوله کشی و سیستم تصفیه ی آب نداره.

چه فصلی برای رفتن به اندروخ مناسبه؟

 همه ی فصل ها برای رفتن به این محیط دوست داشتنی مناسبه؛ چون آب و هوای بسیار معتدل و خنکی داره ولی توصیه میکنیم که بیشتر از یک روز اونجا اقامت نداشته باشین و سعی کنین مابقی روستاها و محیط های جذاب اطراف مشهد رو هم بگردین و لذت ببرین.

امکانات رفاهی اندروخ

روستای اندروخ برای کوهنوردی و صخره نوردی، دوچرخه سواری، عکاسی و جمع اوری اکثر گیاهان دارویی  خوراکی بسیار مناسبه. همچنین  پمپ بنزین، رستوران، فوریت پزشکی، امداد خودرو، سرویس بهداشتی در این روستا وجود داره.

اماکن دیدنی اندروخ

در روستای اندرخ سه امامزاده به  نام‌های سیدفتح‌الله(ع)، سیدعمادالدین(ع) و بی‌بی ربابه(ع) است مدفون هستند.

جالبه بدونین که مردم مهربان و مهمان‌نواز روستای اندرخ ارادت خاصی به این امازادگان دارن و برکت های مادی و معنوی زندگی خودشون رو از وجود مقدس عزیزان میدونن.

جا داره همینجا یادآوری کنیم که، از هلو، گردو و سیب های این منطقه غافل نشین که بسیار بسیار لذیذ هستن.

همیشه مسافرت دسته جمعی بیشتر از مسافرت تنهایی دلچسب تره، مخصوصا اگه سفر با ماشین شخصی یا سفر با اتوبوس باشه. پس بهتره معطل نکنین و برای سفر پیشقدم بشین.

همچنین اگر قصد سفر اتوبوسی مشهد رو داشته باشین، میتونین همین الآن خرید بلیط مشهد رو انجام بدین و از سفر زمینی با اتوبوس به مشهد بیشترین لذت رو ببرین.