امیر جعفرپور مدیرکل دفتر حمل‌ و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: برای تسهیل در تردد زائران ایرانی سعی داریم تا 2 هزار دستگاه اتوبوس را به 4 مرز شلمچه، چذابه، خسروی و مهران منتقل کنیم، لذا در همین راستا در تلاش هستیم که تعداد اتوبوس‌ها بیشتر از 2 هزار دستگاه باشد.

وی افزود: به همین منظور به شهرداری‌‌ها ابلاغ شده است تا 10 درصد از اتوبوس‌های موجود را برای ایام اربعین به مرزهای کشور هدایت کنند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه پیش بینی می‌شود امسال حدود 3 میلیون زائر اربعین حسینی عازم کربلا شوند، تصریح کرد: با افزایش تعداد زائران کربلای معلی در اربعین امسال، مشکل کمبود اتوبوس در شهرها را نخواهیم داشت.

وی اذعان کرد: نرخ کرایه اتوبوس برای زائران از پارکینگ مهران تا مرز به فاصله 14 کیلومتر، یک هزار تومان و نرخ کرایه از پارکینگ‌های شلمچه، چذابه و خسروی با فاصله 5 تا 10 کیلومتر تا مرز نیز یک هزار تومان است.

جعفرپور در پایان عنوان کرد:‌نرخ کرایه اتوبوس برای زائران در بیرون از مرز و در خارج از کشور 5 هزار تومان است.

به اطلاع زائران اربعین حسینی می رساند که فروش اینترنتی بلیط اتوبوس اربعین 96 در سامانه سفر724 شروع شده است و می توانید با انتخاب شهر مبداء و مرز خروجی و تعیین تاریخ عزیمت، بلیط اتوبوس اربعین را خریداری نمایید.