افراد زیادی به خاطر موقعیت‌های شغلی خود و یا گشت‌وگذار از اردبیل به تهران سفر می‌کنند. از این رو، اتوبوس‌های متعددی برای این مسیر از سوی شرکت‌های مسافربری در نظر گرفته می‌شود. مسافری که قصد سفر به تهران را دارد می‌تواند یکی از اتوبوس‌ها را در هر تاریخ و ساعتی که مایل است انتخاب کند. اما در این بین، شاید افرادی باشند که از جزئیات بلیط اتوبوس اردبیل به تهران اطلاعی نداشته باشند. بنابراین قصد داریم در این مطلب هر آن‌چه را که در رابطه با بلیط این مسیر نیاز است بدانید، با شما به اشتراک بگذاریم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

  پایانه های مبداء از اردبیل به تهران
پایانه (ترمینال مسافربری) اردبیل
  پایانه‌های مقصد از اردبیل به تهران
پایانه بیهقی (آرژانتین)، پایانه غرب (آزادی)
 

مدت زمان سفر  از اردبیل به تهران با اتوبوس
۷ ساعت در شرایط عادی

  مسیر سفر اردبیل به تهران با اتوبوس
اردبیل- قزوین- زنجان- تهران
  مسافت اردبیل به تهران با اتوبوس (کیلومتر)
۵۹۵ کیلومتر
  قیمت بلیط اتوبوس اردبیل به تهران
برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط اتوبوس و سرویس‌های موجود برای اردبیل به تهران لیست کاملی از سرویس‌های این مسیر در صفحه زیر قابل دسترسی است.
لیست سرویس‌های موجود از اردبیل به تهران
 

ساعت حرکت اتوبوس اردبیل به تهران
شما می‌توانید لیست کامل قیمت‌ها، ساعات حرکت، شرکت‌های مسافربری و اطلاعات دقیق‌تر سرویس‌ها را در صفحه زیر مشاهده کنید :
لیست قیمت بلیط اتوبوس و ساعت حرکت اتوبوس‌های اردبیل به تهران

راهنمای خرید بلیط اتوبوس اردبیل به تهران

 برای خرید بلیط اتوبوس اردبیل به تهران دو روش وجود دارد: خرید حضوری و خرید آنلاین.

اگر قصد خرید حضوری را دارید باید به یکی از شرکت‌های مسافربری ارائه‌دهنده بلیط اتوبوس مراجعه کنید و بلیط دل‌خواه را به مقصد تهران خریداری کنید.

اما امروزه اکثر مسافران بلیط‌های خود را به صورت اینترنتی خریداری می‌کنند. چرا که خرید حضوری وقت و انرژی زیادی را می‌طلبد. در حالی که در خرید اینترنتی نیازی به مراجعه حضوری نیست. شما حتی می‌توانید در خانه خود بنشینید و به سرعت بلیط خود را تهیه کنید. برای این کار هم تنها به یک تلفن همراه و یا لپتاپ نیازمندید.

خرید بلیط اتوبوس اردبیل به تهران

سپس لازم است که به یکی از پلت‌فرم‌های خرید آنلاین بلیط اتوبوس مراجعه کنید. در این راستا، سامانه سفر ۷۲۴ یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین این پلت‌فرم‌هاست. با وارد شدن به این سامانه ابتدا باید مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس تمامی سرویس‌های مسیر مشخص شده نمایش داده می‌شود. حال باید با توجه به شرایط و خواست خود یکی از سرویس‌ها را برگزینید.

در این بخش اطلاعات دقیقی درباره سرویس‌ها و بلیط‌های آن‌ها ارائه می‌شود. قیمت بلیط، نوع سرویس، پایانه‌های مبدا و مقصد از جمله مواردی است که در این بخش به آن اشاره می‌شود.

می‌توان گفت نوع اتوبوس مهم‌ترین جز این پروسه است. چرا که تاثیر بسزایی در کیفیت سفر و رضایت‌خاطر مسافر دارد. اگر اطلاعی از نوع اتوبوس‌ها و ویژگی‌های آن‌ها ندارید، توصیه می‌کنیم که قبل از خرید بلیط مطلب مرتبط با انواع اتوبوس را در وبلاگ سفر ۷۲۴ مطالعه کنید.

در حالت کلی اتوبوس‌ها در دو نوع وی‌آی‌پی و معمولی وجود دارند. هر یک از این دو نوع ویژگی‌ها و مشخصه‌های خود را دارد. اما در این بین عمده‌ترین تفاوت میان اتوبوس‌ وی‌آی‌پی و معمولی در مدل و تعداد صندلی‌هاست. صندلی‌های اتوبوس وی‌آی‌پی بسیار راحت‌تر از اتوبوس معمولی است. زیرا پشتی صندلی آن می‌تواند به حالت یک تخت دربیاید. این ویژگی باعث می‌شود که در طول مسیر بتوانید به راحتی استراحت کنید و خواب راحتی داشته باشید.

بنابراین بهتر است که قبل از انتخاب سرویس به جزئیات اتوبوس ارائه شده توجه کنید تا در نهایت بهترین سرویس را انتخاب کرده و سفر خوبی در پیش داشته باشید.

 

اطلاعات قیمت بلیط اتوبوس اردبیل به تهران

قیمت بلیط اتوبوس به نوع اتوبوس بستگی دارد. اتوبوس‌های وی‌آی‌پی امکانات بیشتر و بهتری نسبت به اتوبوس‌های معمولی دارند. از این رو قیمت بلیط این نوع اتوبوس نیز بیشتر از اتوبوس‌های معمولی است.

برای اطلاع از قیمت بلیط اتوبوس هر یک می‌توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید و این اطلاعات را مشاهده کنید. پس از وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر سرویس‌های مسیر نشان داده می‌شوند. در این بخش می‌توانید اطلاعات مربوط به قیمت سرویس‌ها را نیز ببینید.

همچنین توجه داشته باشید که ممکن است برخی مواقع شرکت‌های مسافربری برای بعضی از سرویس‌های خود تخفیف‌هایی را در نظر بگیرند. در این صورت این موضوع فورا در سامانه سفر ۷۲۴ اعمال می‌شود و از این طریق به مسافران گرامی اطلاع داده می‌شود. به این شکل که یک اتیکت نارنجی رنگ در کنار سرویس‌ها گذاشته می‌شود که نشان‌دهنده تخفیف در قیمت‌هاست. میزان تخفیف‌ها معمولا ۵ الی ۳۰ درصد که تنها در صورت خرید اینترنتی از سامانه سفر ۷۲۴ می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید.

اطلاعات روزها و ساعات حرکت اتوبوس اردبیل به تهران

همه روزه اتوبوس‌های اردبیل به تهران در رفت‌وآمد هستند. تعداد این سرویس‌ها نزدیک به ۵۰ سرویس است که همه روزه در ساعات مشخصی حرکت خود را آغاز می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید بلیط اتوبوس اردبیل به تهران را در هر روز و ساعتی که بخواهید خریداری کنید.

ساعات حرکت اتوبوس‌های این مسیر نیز متفاوت است و اغلب با فاصله زمانی ۱ ساعت صورت می‌گیرد. اولین سرویس ساعت ۸ صبح حرکت خود را آغاز می‌کند. آخرین سرویس نیز ساعت ۲۳:۳۰ از اردبیل به سمت تهران حرکت می‌کند. در این میان سرویس‌های دیگری نیز وجود دارند که هر یک در ساعتی معین به حرکت درمی‌آیند. برای اطلاع از ساعات دقیق حرکت اتوبوس اردبیل به تهران می‌توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید.

فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است بلیط خود را چند روز قبل از حرکت خریداری کنید. هرچند که تعداد سرویس‌های این مسیر نسبتا زیاد است. اما با این حال ممکن است که در ایام تعطیل و شلوع نتوانید بلیط دل‌خواهتان را تهیه کنید.

مسافت و مدت زمان سفر اتوبوس اردبیل به تهران

مدت زمانی که طول می‌کشد اتوبوس از اردبیل به تهران برسد در شرایط عادی ۷ ساعت است. زیرا فاصله میان این دو شهر ۵۹۵ کیلومتر است.

ممکن است اتوبوس در طول مسیر توقف‌هایی را جهت صرف صبحانه، نهار، شام و اقامه نماز داشته باشد.

همچنین لازم به ذکر است که این اتوبوس برای رسیدن به تهران از شهرهای قزوین و زنجان عبور می‌کند تا در نهایت به تهران برسد.

پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس تبریز به تهران

تمامی سرویس‌های موجود در اردبیل به مقصد تهران از پایانه مسافربری اردبیل شروع به حرکت می‌کنند. بنابراین برای سوار شدن به اتوبوس مورد نظر باید به این محل مراجعه کنید.

پس از طی مسافت میان اردبیل و تهران، در نهایت اتوبوس به تهران می‌رسد و به یکی از پایانه‌های مسافربری تهران می‌رود. اغلب اتوبوس‌های این مسیر یکی از دو پایانه مسافربری بیهقی (آرژانتین) و یا غرب (آزادی) را انتخاب می‌کنند و به سمت آن حرکت می‌کنند.‌ در این بین اگر تمایل دارید که مقصد نهایی شما حتما یکی از پایانه‌های ذکر شده باشد، لازم است که هنگام خرید بلیط اتوبوس اردبیل به تهران به این مورد توجه کنید.

در بخش تمایش سرویس‌ها پایانه‌های مبدا و مقصد تمامی سرویس‌ها مشخص شده است. شما می‌توانید با توجه به شرایط و موقعیت خود یکی از آن‌ها را برگزینید و دقیقا در پایانه دلخواهتان از اتوبوس پیاده شوید.

اگر تمایل دارید که اطلاعات مربوط به اتوبوس‌های تهران به اردبیل را نیز کسب کنید، می‌توانید به مطلب مربوطه در وبلاگ سفر ۷۲۴ مراجعه کنید.

سعی کردیم در این مطلب، تمامی اطلاعات مربوط به سفر اتوبوس تهران به اردبیل را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر نکاتی در این رابطه وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره نشده است، آن را با تیم پشتیبانی سفر ۷۲۴ در میان بگذارید. سفر خوب و خوشی را برای شما عزیزان آرزومندیم.