بزرگ ترین موزه باستان شناسی در ترکیه و یکی از ده موزه غنی جهان است که حاوی بیش از یک میلیون و دویست هزار شیء عتیقه مربوط به تمام دوران های تمدن بشری است.

سه ساختمان در این مجموعه موزه آرکئولوژی قرار دارند که یکی موزه باستان شناسی و دیگری موزه شرق باستان و سومی موزه هنرهای اسلامی می باشد.

این موزه در قرن هجدهم به عنوان موزه امپراتوری عثمانی توسط نقاش و باستان شناس ترک، عثمان حمدی بای تاسیس گردیده و در سال 1891 برای بازدید علاقمندان افتتاح شد.

در موره آثاری از جغرافیای ترک، شمال آفریقا، شبه جزیره بالکان، دنیای غرب، اروپا، آسیای مرکزی، شرق آسیا و خاورمیانه وجود دارد. 

به طور خلاصه آثاری منحصر به فرد از دنیای مسیحیت، یهودیت و اسلام در این موزه گردآورده شده اند. با بازدید این موزه کل تاریخ ایران، منطقه و جهان عرب و ترک و بیش از 15 امپراتوری جهان را می توانید ببینید.

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.