اگر شما هم از افرادی هستید که رویای سفر اتوبوسی به گرجستان را در سر می‌پرورانید، اما اطلاعات چندانی در مورد سرویس‌های اتوبوسی ارائه شده در این مسیر ندارید، پیشنهاد می‌کنم که در این مطلب از سفر۷۲۴ همراه ما باشید. زیرا قصد داریم شما را با ریز و درشت سفر اتوبوسی به گرجستان و نحوه برگشت از این کشورها آشنا کنیم. 

چگونه سفر اتوبوسی به گرجستان را آغاز کنیم؟

اگر شما عزیزان قصد سفر زمینی به کشور زیبای گرجستان را دارید، بهتر است جزئیاتی را در خصوص سرویس‌های اتوبوسی ارائه شده به این مسیر به دست آورید. مسئله این است که مسافرین عزیزی که قصد سفر زمینی به کشور گرجستان دارند، برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس کشور گرجستان می‌توانند سرویس‌های موجود در سایت سفر۷۲۴ را مشاهده کنند.

سفر اتوبوسی به کدام شهرهای گرجستان امکانپذیر است؟

قبل از هر چیز باید بدانید که امکان سفر اتوبوسی از تهران به شهرهای باتومی و تفلیس وجود دارد. در مسیر بازگشت نیز معمولا از مبدا تفلیس و یا باتومی به مقصد تهران می‌توانید بلیط اتوبوس خریداری کنید. در تمامی سرویس‌های اتوبوسی موجود در سایت، امکان مشاهده مشخصات بلیط اتوبوس از جمله روز و ساعت حرکت، قیمت، نوع اتوبوس (vip و معمولی) و ... وجود دارد. بنابراین خرید بلیط اتوبوس با اطلاع از جزئیات صورت می‌گیرد. 

نکته قابل توجه این است که با توجه به این‌که فعلا امکان خرید بلیط اتوبوس گرجستان تنها از مقصد تهران امکان پذیر می‌باشد. مسافرین بین راهی لازم است که بلیط خود را با هماهنگی شرکت مسافربری خریداری کنند. در نهایت نیز در محلی از شهر خود که با شرکت مسافربری هماهنگ کرده‌اند سوار اتوبوس گرجستان شوند.

فقط باید به این مسئله توجه داشته باشید که سفر به گرجستان از یکی از مرزهای نوردوز یا بازرگان صورت می‌گیرد. این مرز با توجه به شهر مقصد در گرجستان متفاوت خواهد بود. 

جزئیات خرید بلیط اتوبوس گرجستان

سرویس‌های ارائه شده به مقصد شهرهای گرجستان و سرویس‌های ارائه شده برای بازگشت از این کشور شامل موارد زیر است:
بلیط اتوبوس از تهران به تفلیس بلیط اتوبوس از تهران به باتومی
بلیط اتوبوس از باتومی به تهران  


توجه داشته باشید که خرید اینترنتی بلیط اتوبوس باتومی به صورت رفت و برگشت از سامانه سفر۷۲۴ امکان پذیر است. بنابراین مسافران شهر باتومی نیازی به تهیه حضوری بلیط برگشت ندارند. 

اما خرید اینترنتی بلیط اتوبوس تفلیس فقط به صورت رفت امکانپذیر است. از این رو بلیط برگشت با هماهنگی  شرکت مسافربری مربوطه از ترمینال تهران و به صورت حضوری خریداری می‌شود تا هر دو بلیط رفت و برگشت برای ارائه در مرز کشور گرجستان در دسترس مسافران باشد.

 برای خرید بلیط اتوبوس از تمامی شهرهای ایران و حتی برخی از شهرهای کشورهای خارجی همجوار کافی است سرویس مورد نظر خود را در سفر۷۲۴ جستجو نمایید. برای اطلاع از مدارک و شرایط مورد نیاز برای ورود به کشور گرجستان نیز کافی است مطلب مدارک و شرایط سفر زمینی به کشور گرجستان را مطالعه کنید.