فرقی نمیکنه مقصدی که سفر کردین شهره یا روستا، اجاره کردن آپارتمان، خونه یا ویلا می تونه خیلی جالب و اقتصادی هم باشه. رزرو هتل و اقامت در هتل مناسب مسافرت های کوتاه مدته به ویژه اگه شما برنامه جابه جایی نداشته باشین و اون چند شب رو یک جا بمونین. قیمت آپارتمان و سوئیت به عوامل مختلفی مثل فصل، متراژ، موقعیت جغرافیایی و کیفیت امکانات و خدمات بستگی داره. اگه اقامت شما بیشتر از چند روز طول میکشه می تونین اپارتمان ها و سوئیت هایی رو اجاره کنین که در نهایت قیمت اون ها خیلی پاییتر از قیمت هتل تموم میشه.

آپارتمان ها و خونه ها اغلب از هتل جادارتر هستن و آشپزخونه و اتاق نشیمن و امکانات خشکشویی هم دارن. اجاره کردن آپارتمان برای افرادی که گروهی سفر میکنن خیلی اقتصادیه. زوجی که با هم مسافرت رفتن میتونن یک اتاق دوتخته هتل رو رزرو کنن که نسبت به رزرو دو تا اتاق جداگانه هزینه پایین تری داره. اگه خودتون آشپزی کنین و همه مدت رو بیرون شام نخورین، پس انداز بیشتری میتونین توی سفر انجام بدین، هر لحظه هوس غذای بیرون و حاضری هم داشتین می تونین با برنامه ریزی وعد های شام رو بیرون باشین.

خونواده ها با رزرو آپارتمان و آشپزی وعده های متلف غذایی میتونن مسافرت آسون و ارزون تری رو تجربه کنن. ماشین های لباسشویی هم به خونواده ها کمک میکنن تا بتونن لباس های کثیف رو به راحتی بشورن. آپارتمان ها اتاق های جداگانه ای هم دارن که فضای خواب بچه ها و بزرگتر ها می تونه از هم تفکیک بشه. یا والدین می تونن بچه ها رو تو آپارتمان بزارن و برای شام دو نفره بیرون برن.

در کل اگه بیشتر از چهار روز جایی میمونین بهتره آپارتمان یا خونه اجاره کنین.اگه سفرتون دو سه روز هست موندن تو هتل بهترین پیشنهاده. با آرامش خیال سفر کنین و برای یک هفته خونه رزرو کنین تا بتونین مقصدتون رو کامل ببینین و بیشترین لذت رو ازش ببرین.

آپارتمان ها همیشه به اندازه هتل ها مجهز نیستن. اگه شما  دوست دارین تخت هر روز مرتب بشه و ملافه ها عوض شن، بهتره توی هتل بمونین چون تو آپارتمان نظافت و شستشو مثل خونه به عهده خودتون هست. یادتون باشه همین تفاوت ها هست که هزینه آپارتمان ها رو نسبت به هتل پایین میاره.

safar724.com