سفر 724 به مناسبت روز دانشجو، به معرفی سفرهای مناسب دانشجویی پرداخته تا ببینید کدام شهر برای مسافرت ارزان تر و یا بهتر بگوئیم مقرون به صرفه تر است. البته همه جای ایران به اندازه ی کافی اماکن دیدنی دارد و هر شهر سوغاتی های خود را دارد ولی قطعا رفتن به شهرهای بزرگ و محبوب که هر ساله مسافران زیادی به آن جا می روند گرانتر از بقیه جاها در می آید.

لازم به گفتن نیست که سفر با اتوبوس یکی از ارزان ترین گزینه های سفر برای دانشجویان است. کم تر دانشجویی را می توان پیدا کرد که تجربه سفر با اتوبوس را نداشته باشد. در ادامه روشی راحت برای تهیه بلیط اتوبوس نیز به شما معرفی خواهیم کرد، که در کنار معرفی مسافرت ارزان و دانشجویی به شهرهای کشور بتوانید خاطرات خوشی را در این دوران رقم بزنید.

 سفر ارزان و دانشجویی به بوشهر

بوشهر دارای جاذبه‌های دیدنی بسیاری است که از جمله‌ آن می‌توان به موزه رئیس‌علی دلواری، قلعه نصوری، رافائل، سحانتیر، گنبد نمکی جاشکف، موزه‌ دریانوردی خلیج فارس و ری شهر اشاره کرد.

سوغاتی‌های زیادی در این شهر است که خرما، ارده، حلوای سنگک، خارک پخته، ماهی از جمله آن‌هاست. هزینه‌ سفر ۳ تا ۴ روزه به این شهرستان حدود ۹۰۰ هزار تومان است.

 سفر ارزان و دانشجویی به تفرش

تفرش شهری زیبا که دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری است. از این جاذبه‌های گردشگری می‌توان به آبشار قطره باران، روستای خانک، روستای طلاد، آب انبار بلور، چشمه آب معدنی گراو، مسجد جامع شش ناو و غار امجک اشاره کرد.

از سوغات این شهرستان، گردو، بادام، نان تندی، شیرینی خانگی و عسل می‌توان نام برد. در این شهرستان افراد نامور و معروفی همچون پروفسور حسابی و پروفسور سحابی زیسته است. شما برای سفر به این مکان زیبا می‌تواند تنها با ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان سفر کرده و دیدن نمایید.

 سفر ارزان و دانشجویی به بروجرد

بروجرد شهر دیگری‌ است که دارای جاذبه‌هایی همچون پل قلعه حاتم، گلدشت، روستای دره صیدی، کرکیخان و موزه‌ مردم‌شناسی است.

کلوچه روغنی، نان گوشه‌ای و خشکبارها از جمله سوغاتی‌های این شهرستان است. هزینه سفر دانشجویی به این شهرستان فقط ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان کافی است.

 سفر ارزان و دانشجویی به  کاشان

شهر گل و گلاب، کاشان شهری که جاذبه‌هایی همچون مسجد جامع، مسجد آقا بزرگ، آتشکده نیاسر، غار تالار، کاروانسرای مرنجاب، باغ و حمام فین دارد.

از سوغات این شهرستان می‌توان به کلوچه، گلاب و روغن نباتی اشاره کرد. هر دانشجو با هزینه‌ ۵۰۰ تومان می‌توانند از این شهرستان به مدت ۳تا ۴ روز دیدن نماید.

 سفر ارزان و دانشجویی به محلات

محلات از دیگر شهرهایی است که به شهر گل معروف است. دانشجویان با هزینه‌ای حدود ۶۰۰ هزار تومان می‌توانند از این شهرستان دیدن کنند.

چشمه‌ آبگرم، ستون‌های خورهه، آتشکده‌ آتشکوه، قلعه‌ آقاخان و غار آزادخان از جمله جاذبه‌های این شهرستان است. از مراسم‌های دیدنی این شهرستان اهواهو است. سوغاتی محلات حلواشکری و حلوا ارده است.

 سفر ارزان و دانشجویی به تویسرکان

تویسرکان، شهرستانی کوهستانی که دارای جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار است. شما در این شهرستان می‌توانید از مکان‌هایی همچون حیقوق نبی، قلعه‌ اشتران، حمام زرمان، باغوا و سیراب، درخت ۳۰۰۰ ساله‌ چنار و بازارها دیدن کنید.

هردانشجویی که قصد سفر به این شهرستان را داشته باشد، با ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می‌تواند به مدت ۳ تا ۴ روز از این شهر دیدن کند.

سفر ارزان و دانشجویی به سرعین

سرعین دیگر شهرستانی است که دارای جاذبه‌هایی همچون آبگرم، سبلان، بش باجیلار و گاومیش گلی، دهکده‌ صخره‌ای باستانی و بندر کلخوران، پیست اسکی است.

سوغات معروف این شهر عسل و حلوای سیاه است. شما با ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان می‌‌توانید یک سفر ۳ تا ۴ روزه به این شهرستان داشته باشید.

سفر ارزان و دانشجویی به بندر خارک

صخره‌ کند و نرده‌های سنگی و قرار گرفتن بندر در کنار دریای خلیج فارس از جاذبه‌های این شهرستان است. یکی از ویژگی‌های بندر خارک وجود آب شیرین فراوانش است.

شما با ۹۰۰ هزار تا ۱۰۰۰۰۰۰ تومان می‌توانید سفردانشجویی پرخاطره به این شهر داشته باشید.

سفر ارزان و دانشجویی به نوش‌آباد

نوش آباد شهری زیبا که در استان اصفهان واقع شده است. شهر زیرزمینی اویی در این شهرستان واقع شده است. معماری بی‌نظیر این شهرستان  هر فردی را مجذوب خود می‌کند.

جاذبه‌هایی همچون پل اسحاق آباد، قلعه‌ خشتی فرزین، بقعه‌ رقیه بانو، آب انبار چاله‌سی، مرکزی، دربریگ و زیارتگاه فیض آباد این شهر را دیدنی تر کرده است. صنایع دستی این شهرستان زبانزد خاص و عام است. از این صنایع می‌توان  به جولابافی اشاره کرد.

شما تنها با ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان می‌توانید به دیدن این  شهرستان بروید.

سفر ارزان و دانشجویی به طارم

طارم از دیگر شهرستان‌هایی است که در آن جاذبه‌های طبیعی بسیار است. این شهرستان دارای جاذبه‌هایی همچون آتشکده‌های تشویر، سانسیز، پیرچم، قوهیجان، قلعه‌های سمیران، آبشار هشترخان و باغ‌های سرسبز و زیبا است.

سوغاتی‌های این شهرستان شامل برنج، سیر، انار، زیتون، طالبی، انجیر، فندق و.. هستند.

شما برای سفر به این شهرستان تنها ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان هزینه می‌کنید.

برای داشتن یک سفر خوب و دانشجویی، نیاز نیست که هزینه های زیادی بپردازید و یا وقت زیادی برای اقدامات قبل از سفر اختصاص دهید. با کمی برنامه ریزی از قبل می­توانید سفری خوشایند و لذت­بخش داشته باشید.

یکی از این برنامه ریزی­ ها می­ تواند تهیه آسان بلیط اتوبوس باشد با صرف زمان بسیار کم و بدون اتلاف وقت و انرژی، می توانید بلیط اتوبوس خود را به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری کنید. وارد سامانه سفر 724 شوید، مبداء و مقصد خود را جستجو کرده و با مشاهده سرویس ها مناسب ترین آن را انتخاب کنید. در ضمن می توانید از تخفیفات ویژه دانشجویی بلیط اتوبوس که از طرف شرکت های مسافربری در نظر گرفته می شود، بهره مند شوید.

16 آذر، روز دانشجو گرامی باد!