فصل بهار که شروع می شود زمان مسافرت به دل طبیعت های زیبا و بکر ایران نیز فرا می رسد. اما در اردیبهشت مکان هایی هستند که زیبایی شان وصف ناپذیر است و از گرانی های عید هم دیگر خبری نیست. همراه ما باشید تا با این بهشت های اردیبهشتی آشنا شوید.

برای خرید بلیط اتوبوس به این مکان ها و یا شهرهای نزدیک به این مکان های زیبا می توانید به آسانی از سامانه سفر724 اقدام کنید. خرید بلیط اتوبوس به صورت اینترنتی کمک زیادی در برنامه ریزی سفرهای اردیبهشتی و دیگر تعطیلات و مسافرت ها خواهد داشت.

سفر اتوبوسی اردیبهشتی به دشت لار؛ دشت گیاهان بلند قامت

اگر جزو افرادی هستید که به کوهپایه هایی با گیاهان و مراتع سرسبز و قد کشیده علاقمند هستید حتما به دشت لار سر بزنید. تنوع گیاهان به قدری زیاد است که اگر کمی به گیاه شناسی و طب دارویی علاقمند باشید حتما چند گونه گیاهی را به راحتی می توانید تشخیص دهید. گون، خرگوشک، آویشن، پیازک، قارچ وحشی، کاسنی، گلپر، شیرین بیان، باریجه، چای کوهی، بارهنگ و والک فقط نمونه هایی از این گیاهان هستند. 

برای دسترسی به دشت لار از جاده آبعلی (تهران به سمت آمل) در داخل شهر پلور می توانید حرکت کنید. این مسیر از سه راهی پلور تا پست ورودی پاسگاه محیط بانی امتداد یافته و دسترسی به پارک ملی لار را از طریق جاده ی آسفالته ممکن میسازد.

سفر اتوبوسی به دشت دریاسر تنکابن؛ دشت چشمه های جوشان

دریاسر به داشتن چشمه های جوشان و پر آب معروف است. این دشت در دوراهی امام زاده قاسم و در جاده دو هزار تنکابن واقع شده است. مکانی که زیبایی هایش خیره کننده است. سفر شمال بدون دیدن دشت دریاسر و چشمه های جوشان و طبیعت بکرش خالی از لطف خواهد بود. در کف دشت دریاسر حدود ده چشمه وجود دارد که در تابستان همه چشمه ها فعال هستند و منظره ای بی نظیر و خاص را به وجود می آورند.

 

سفر اتوبوسی به گلستان خوانسار؛ دشت لاله های واژگون

اگر عاشق گل لاله هستید آن هم از نوع لاله واژگون، که طرفدارهای خاصی دارد، حتما به گلستان خوانسار سر بزنید. دشتی انتظار شما را می کشد که سراسر از گل لاله پوشیده شده است. این منطقه علاوه بر اینکه منطقه ای توریستی و گردشگری می باشد، مطالعات گیاهشناسی نیز در آن صورت میگیرد.

سفر اتوبوسی به جلفا و آسیاب خرابه؛ مامن آبشارهای بلند قامت

یکی از جاذبه های گردشگری و دیدنی استان آذربایجان شرقی شهرستان جلفا و همین آبشارهای آسیاب خرابه می باشد. از نام آسیاب خرابه شاید چنین به نظر برسد که آسیاب قدیمی و از رنگ و رو رفته ای هست که به خاطر قدمتش توریست ها را به سمت خود جذب میکند. اما دلیل محبوبیت و معروفیت این منطقه به خاطر آبشارهای بلند قامتی است که از بالای کوه به سمت دشت سرازیر می شوند. کوه های اطراف این آبشارها هم پوشیده از جلبک های سبز رنگی است که شکوه آبشارها را چند برابر می کند.

سفر اتوبوسی به دریاچه مارمیشو ارومیه؛ محصور بین درختان بید

بهترین زمان برای سفر به این دریاچه اردیبهشت ماه می باشد. دریاچه ای که در میان انبوهی از درختان بید محصور شده است. بدون شک هر کسی با دیدن چنین صحنه ای عاشق آن می شود. به دلیل فاصله زیادی که از شهر ارومیه دارد این منطقه هنوز بکر و طبیعی و دست نخورده باقی مانده است.