سفر724 به کسانی که در سفرهای نوروزی تبریز را انتخاب می کنند توصیه می کند از زیباترین تلفیق تاریخ، طبیعت و مدرنیته در منطقه آزاد ارس بازدید کنند. مهمانی که در ان طبیعت و تاریخ و جنگل های ارسباران، جنگل های آینالو، آبشار آسیاب خرابه و جاذبه های تاریخی در دل کوه های سبلان و همچنین ساحل بکر ارس میزبان بی نظیری در سفر نوروزی ۹۶ شما به شمال غرب کشور خواهد بود.

منطقه آزاد ارس در نقطه صفر مرزی کشورهای ارمنستان، جمهوری آذربایجان واقع شده است که در شهرستان جلفا واقع شده و قسمت بزرگی از این شهر را به طبیعت زیبای خود اختصاص داده است.

بهترین مسیر پیشنهادی سفر 724 برای رسیدن به این نقطه مسیر راه آهن برقی تبری جلفا می باشد که از اولین راه آهن های کشور بوده و ساخت این مسیر ریلی در زمان سفر ناصرالدین شاه قاجار به فرنگ صورت گرفت. قرارداد این خط ریلی در مسکو بسته شد.

عکس

در سفرهای نوروزی کافیست زمان حرکت قطار را بدانید. این قطار همه روزه هفت صبح از تبریز به جلفا حرکت می کند.

اگر از علاقمندان سفر زمینی هستید و انتخاب شما سفر با اتوبوس به جلفا می باشد، با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از تبریز به جلفا و یا از دیگر شهرهای مبداء، می توانید بلیط اتوبوس خود را تهیه کنید. مسیر جاده ای میان تبریز جلفا حدود 204 کیلومتر می باشد که از جاده های منطقه به حساب می رود.

همراه سفر 724 با جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ارس آشنا شوید:

 

کلیسای سنت استپانوس

کاروانسرای خواجه نظر

مجموعه کردشت

برج دوزال

حمام جلفا

رود ارس

آبشار آسیاب خرابه

منطقه آزاد ارس و شهر بی نظیر جلفا گزینه مناسبی برای سفرهای نوروزی ایرانیان می باشد. برای افرادی که سفر با اتوبوس را در تعطیلات و سفرهای نوروزی انتخاب می کنند، پیشنهاد می کنیم بلیط اتوبوس خود را پیش خرید نمایند. امکان پیش خرید اینترنتی بلیط های نوروزی اتوبوس ۹۶ تقریبا یک ماه مانده به عید از سامانه سفر724 برای مسافران مقدور خواهد بود. 

در طی تعطیلات نوروز ۹۶ نیز هر کجا نیاز به خرید بلیط اتوبوس داشتید می توانید با داشتن اینترنت به سامانه سفر724 مراجعه کنید و بلیط اتوبوس خود را به مقصد مورد نظر تهیه نمایید. با توجه به اینکه نیازی به پرینت گرفتن از بلیط مورد نظر وجود ندارد، می توانید با همراه داشتن شماره بلیط که به تلفن همراهتان ارسال شده است به پایانه مراجعه کرده و سوار اتوبوس شوید.

safar724.com