نام جنوب همیشه در سفرهای نوروزی که هوا در نیمه شمالی کشور سردتر است،  میان مقصدهای گردشگری شنیده می شود. جنوب ایران از منتها الیه دشت های سیستان تا بنادر مرزی ایران در بوشهر را شامل می شود. سفر724 تلاش کرده است در خط ساحلی كرانه های خلیج فارس در استان بوشهر چند شهر بندری را به شما معرفی كند تا دستتان برای انتخاب سفرهای نوروزی باز باز باشد.

شب های دیدنی گناوه

سواحل زیبای خلیح فارس و غروب های سحرانگیز آن مهم ترین مكان دیدنی بندر گناوه است. بندری كه یكی از مقاصد شلوغ مسافران در نوروز است. ساحل بندر گناوه یكی از زیباترین سواحل جنوب ایران است. در حاشیه جنوبی بندر، پارك ساحلی بزرگی ساخته شده كه محل مناسبی برای استراحت و كمپ شبانه است. این محل دارای تعدادی آلاچیق، سرویس بهداشتی و حمام است. قیمت استفاده از هر آلاچیق در نوروز حدود 20000 تومان برای هر شب است. اسلكه بندرگناوه نزدیك همین پارك ساحلی و در فاصله چندصد متری شرق آن قرار دارد. از گناوه به سمت خارك هرروز یك یا دو كشتی حركت می کند كه مسافران را بین این دو نقطه جابه جا می کند. گناوه مكان های دیدنی دیگری هم دارد كه اگر قصد ماندن در این شهر را داشتید بازدید از اماكن مذهبی و تفریحی آقا ابوالحسن، قدمگاه حضرت عباس و امیرالمومنین(ع) و همچنین جنگ لهای طبیعی و دست کاشت « كلر وكمالی » و « چاهك » را در سفرهای نوروزی از دست ندهید. چنانچه قصد دارید در سفرهای نوروزی از اتوبوس استفاده کنید و به شهر های مسیر دسترسی داشته باشید تا از سفر خود لذت بیشتری ببرید، می توانید بلیط اتوبوس را پیش خرید اینترنتی نمایید. سامانه سفر724 سرویس هایی به گناوه دارد که با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس به گناوه خیالتان از بایت شلوغی های اخر سال و خرید بلیط راحت تر خواهد بود.

سیاحت در بندر بوشهر

مقصد بعدی سفر نوروزی بندر بوشهر است. بندری كه شهرت بیشتری به واسطه توسعه شهری كه داشته نسبت به دیگر بنادر این منطقه دارد. هوای معتدل پاییز و زمستان، چشمه های آب معدنی، سواحل دریای مشهور و زیبای خلیج فارس، جزیره های متعدد، تالاب های كم نظیر و ارزشمند، ویژگی های زمین شناسی منحصر به فرد استان بوشهر است. بندر بوشهر را نمی توان گذری تماشا كرد، باید ماند و دل به سواحل بی انتهای آن داد. بوشهر افزون بر جاذبه های طبیعی، به سبب دارا بودن پیشینه تاریخی و سابقه كهن فرهنگی اش دارای اماكن تاریخی، مذهبی و فرهنگی باارزشی است كه از قابلیت های تاریخی و معماری این منطقه حكایت دارند. در این میان دیدن برخی جاذبه های این استان را از دست ندهید. عمارت ملك، مدرسه تاریخی سعادت، عمارت حاج رئیس و آب انبار قوام از جمله آنهاست.

برای سفر نوروزی به این شهر زیبا و بندری می توانید از همین الان به پیش خرید اینترنتی بلیط نوروزی اتوبوس خود اقدام کنید. اطلاعات مفید و جامعی از پیش فروش نوروزی بلیط اتوبوس را می توانید در سامانه سفر724 بخوانید و به خرید اینترنتی بلیط اتوبوس به بوشهر اقدام کنید.

خرید در بازار بندر دیلم

دیلم همواره گرم و شرجی زده است اما در ماه های آذر و دی آب و هوایش نسبتا سرد است. سرد را البته با معیار جنوب بسنجید كه سرمای جنوب در این شهر خیلی جان ندارد. پیشه بیشتر مردم این شهر بازرگانی و صیادی است. برای همین شما می توانید در این شهر از ماهی های تازه و غذای محلی شان نوش جان كنید اما برای گردش و سفر باید بگوییم كه در این شهر پیشنهاد اصلی ما خرید است! اجناس خارجی در این شهر با قیمت مناسب و ارزا نتر از دیگر شهرهای ایران به فروش می رسد به طوری كه از استان های همجوار و حتی استان هاى دورتر هم برای خرید به این شهر می آیند.

یکی از گزینه های سفر نوروزی به بندر دیلم سفر با اتوبوس است. می توانید بلیط اینترنتی اتوبوس را به صورت پیش خرید از سامانه سفر724 تهیه کنید. زمانی که با اتوبوس سفر می کنید علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها از مناظر زیبایی که در مسیر شما قرار دارد لذت بیشتری می برید.

پرسه در گوده بندر کنگان

مقصد بعدی كنگان است. بندری كه رونقش درست از زمان مغول ها آغاز شد. این بندر البته در قدیم بخشی از بندر تاریخی سیراف بوده است. شاید این گمان برود كه شهر های ساحلی و بندرهای جنوب شبیه به یكدیگرند اما جالب است كه با توجه به مسافت های كوتاه میان این بنادر هم سبك زندگی مردم و بافت اجتماعی آن تغییر می کند و هم بافت و پوشش محلی آنها.

اما اگر در این بندر چند ساعتی را ماندید محله گوده آن را ببینید. گوده محل ه ای  در شمال بندر كنگان است كه میان بومیان آن منطقه گلستان هم خوانده م یشود. گوده به دو بخش شمالی و جنوبی (گوده منقلی) تقسیم م یشود. به نظر می رسد گوده چندی پیش روستایی همجوار شمال بندر كنگان بوده باشد.

در بازدید ها و سفرهای نوروزی می توانید برای هر مسیری از قبل برنامه ریزی کنید. زمانی که امکان خرید اینترنتی بلیط اتوبوس فقط با داشتن اینترنت برایتان مقدور شده باشد. سامانه سفر724 این امکان را به مسافران می دهد تا علاوه بر امکان پیش خرید اینترنتی بلیط های نوروزی بلیط اتوبس، در حین سفرهای نوروزی نیز بتوانند بلیط اتوبوس برای مقصدهای بعدی را نیز تهیه کنند.

تاریخ را در سیراف ببینید

اما اغراق نیست بگوییم زیباترین بندر در این كرانه سیراف نام دارد. سیراف یکی از قدیمی ترین بنادر ایران است که زمانی دارای رونق فراوانی بوده. شهر باستانی سیراف معماری خاصی دارد که بسیار شبیه به روستای ماسوله در شمال کشور است. سیراف پررونق ترین بندركشور بود كه روابط تجاری زیادی با كانتون چین و... در دوره های ساسانی و اسلامی داشت.

بندر تاریخی سیراف كه به شماره 1348 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده از مكان های باارزش، زیبا و باستانی استان بوشهر است كه متاسفانه در اثر ساخت و سازهای بی رویه در آن، زیبایی و طراوت خویش را از دست می دهد. كوه های بلند و زیبای  تنگ شیلو و دره لیر دارای مناظری نسحور کننده است و گورهای سنگی فراوان و زیبایی كه در كوه كنده شده و غارهای زیاد و چاه های عمیق و پرآب كه دردل و كوه ایجاد شده، هر بیننده را به فكر وا می دارد كه این شهر دارای چه جمعیتی بوده است. وجود كیلومترها خط ساحلی، آثار تاریخی و حتی باستانی متعدد، جذابیت های طبیعی و آب و هوای نسبتا معتدل سیراف در طول سال، باعث شده كه بتوان به طور جدی به احداث تله كابین و اتوبوس های دریایی، هتل ها و موزه های متعدد فكر كرد.این شهر می تواند پایان سفر كرانه ای شما در سفر نوروزی شما باشد چرا كه این بندر آنقدر جاذبه دیدنی دارد كه بتوان چند روزی را مهمان مردم خونگرم و مهربانشان بود.

با ماهیگیران ماهی بخورید

ماهی این منطقه را خورده باشید بدون شك بازهم سراغی از آن می گیرید. فارغ از مزه دلپذیر ماهی های جنوب پیشنهاد ما همسفر شدن با ماهیگیران این منطقه است. از سا لهای قبل تا به امروز این منطقه از طریق صیادی ارتزاق می كرده و همین باعث به وجود آمدن خرده فرهنگ های وی ژه ای برای كار شده است. ماهیگیری برای آنها هم كار است و هم تفریح و رقص. موسیقی تنید هشده به این شغل هر فردی را وادار می كند به تماشای آنها بنشیند. البته ناگفته نماند كه خرچنگ، میگو و صدف هم از غذاهای سنتی این منطقه محسوب می شود و می توانید طعم واقعی آن را در این منطقه بچشید.

روزهای پایانی سال و ایام نوروز که نیمه شملی کشور آب و هوای سردی دارد، کرانه جنوبی کشور مناسب ترین مکان برای سفر نوروزی است. برای خرید بلیط اتوبوس، از سامانه سفر724 می توانید اقدام کنید. از امکان پیش خرید اینترنتی بلیط های نوروزی اتوبوس به بندرهای جنوبی و کناره خلیج فارس نیز می توانید از سامانه سفر724 اقدام کنید. در طی سفر نیز اگر خواستید شهرهای بیشتری را ببینید، کافیست یک صفحه اینترنتی در گوشی باز کنید و سامانه سفر724 را جستجو کنید. بدون مراجعه به شرکت مسافربری و یا پایانه می توانید بلیط خود را بخرید. هم در وقت و هم در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.

سفر724 سفر نوروزی خوشی را برای ایرانیان عزیز آرزومند است.

safar724.com