اوشان – فشم در منطقه رودبار قصران شهرستان شمیرانات قرار داره و که جزو مناطق تهران حساب میشه. اوشان و فشم در فاصله 30 تا 35 کیلومتر تا شهر تهران فاصله داره.

در زبان محلی این دره اوشون فشم خونده میشه و از مناطق کوهپایه ای و سردسیر هم محسوب میشه. اما تابستون و بهار اب و هوای معتدل و بسیار دلپذیری داره.

مسیر دسترسی به دره اوشان فشم از انتهای بزرگراه لشکرک در سمت شمال شرق تهران یا از بزرگراه بابایی هم می تونین کمک بگیرین. از هر کدوم این مسیرها که حرکت کنین به میدون کوچیکی میرسین که جاده اوشان فشم از اونجا شروع میشه. این جاده مسیر خیلی پر پیچ و خمی هم داره که در ادامه به مسیر شیبدار میرسین و بعد از اون دو راهی اوشان فشم پیش روی شما قرار داره. سمت راست این دو راهی به لواسان و سمت چپ هم به فشم میرسه. چهار کیلومتر مونده به فشم، باز هم به دو راهی میرسین که اگه مسیر چپ رو ادامه بدین به اوشان، باغ گل، ایگل، آهار و شکراب منتهی میشه.

یکی از بهترین جاهایی که تو گرمای تابستون میشه به خنکی و زیباییش پناه برد و ساعاتی رو تو باغ ها و طبیعت سرسبزش سپری کرد اوشان فشم هست.

فشم در مسیر جاده لشکرک قرار داره و آب و هوا و طبیعت زیباش از جاذبه های گردشگری به حساب میاد.

آبشار شکراب تهران در بخش رودبار قصران شهرستان اوشان استان تهران قرار داره . برای رسیدن به آبشار شکراب تهران از جاده لشکرک که به دوراهی لواسون فشم رسیدین به سمت اوشان حرکت کنین و آخر سر به روستای آهار می رسین. بعد از رسیدن به این روستا باید ماشین رو پارک کنید و ادامه مسیر رو پیاده طی کنین.

روستای شکرک 13 کیلومتری فشم قرار داره. از روستای آهار تا آبشار هم دو ساعت راهه. منطقه ییلاقی شکراب زیبایی های خاص خودش رو داره و طی مسیر درختای گیلاس و آلبالو راه رو پر کردن. از اواخر خرداد تا اوایل مرداد که به این دره سفر کنین پر از میوه هست.

روستای شکراب و مسیرهای غربی این روستا قبلا محلی برای شکارچی های قاجار بوده و این آبشار طبیعی هم یکی از زیباترین منظره های طبیعی منطقه رو تشکیل می ده.

safar724.com