موزه "پانورامای استانبول سال 1453" موزه ای با تصاویر بزرگ سه بعدی در سمت میدان توپ قاپی (چند ده متری ایستگاه تراموای) استانبول است. 

راه پله های درازی گردشگران را در زیرزمین به سمت سالن اصلی هدایت میکنند. سالن اصلی گم در هیبت احتشام اثری هنری است از برج و باروهای شهر و جنگ برای فتح. پهمه طرف با تصاویر سه بعدی پوشیده شده است و همزمان صدای مارش نظامی امپراتوری عثمانی و غرش توپ و چکاچک شمشیرها به گوش می رسد. 

آن پایین، جایی که تصویر تمام می شود، توپ ها، اسلحه ها و موارد دیگر واقعی که در فتح استانبول استفاده شده، مکمل تصویر و صداها برای دادن حس قرار گرفتن گردشگر در بطن صحنه جنگ می باشند.

در سالن نقاشی و مینیاتور، آثار مربوط به امپراتور سلطان محمد فاتح از جمله رونوشتی از دفتر مشق ایشان، شمشیرهای او و برخی اشیای جنگی دیگر در معرض دید علاقمندان گذاشته شده اند.

لازم به ذکر است که اصل دفتر مزبور در موزه توپ قاپی می باشد. این موزه که اولین موزه پانورامیک گنبددار و یکی از بزرگترین موزه های پانورامیک جهان به شمار می رود، در سال 2008 افتتاح گردید. 

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.