در قسمت اول دوربین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشه به لوازم جانبی دوربین های عکاسی و قیمت های مناسب دوربین مسافرتی و میزان علاقه افراد مختلف به عکاسی صحبت کردیم.

این قسمت شما رو با انواع مختلف دوربین های مسافرتی آشنا می کنیم. موقع خرید دوربین به چند مورد اساسی از قبیل وزن، هزینه و پیچیدگی باید اهمیت بدین، بر اساس این ویژگی ها چند مورد دوربین عکاسی پیشنهاد میدیم.

گوشی های هوشمند

iPhone7 یا GalaxyS8. اگه دوست ندارین دوربین جداگانه ای با خودتون جابه جا کنین، می تونین از گوشی های هوشمند بازار استفاده کنین. گوشی هوشمند iPhone7 و Samsung Galaxy S8 بهترین دوربین های عکاسی مناسب سفر رو دارن. درسته با این گوشی ها نمیتونین زیاد زوم کنین و یا تو نور پایین قابلیت زیادی ندارن تا عکس هایی با کیفیت بالا بگیرن، اما نکته مثبت اینه که شما همیشه دوربین همراهتونه و از هر سوژه ای سریع میتونین عکس با کیفیت بگیرین.

دوربین عکاسی با بودجه پایین

Panasonic Lumix ZS50. با هزینه زیر 600 هزار تومان این گوشی برای عکاسی عالیه. قدرت زوم این گوشی 30x هست، این یعنی شما میتونین تا فاصله دوری با نور کم رو هم بتونین عکاسی کنین. استفاده از این گوشی برای عکاسی اسونه و به راحتی توی جیب جا میشه.

دوربین عکاسی با بودجه بالا

Sony RX100. با هزینه حدود دو میلیون تومن میتونین گوشی تهیه کنین که علاوه بر داشتن گزینه ای خیلی خوب میتونه عکاسی حرفه ای تو مسافرت رو برای شما ممکن کنه.

دوربین مناسب برای ماجراجویی

اگه دنبال دوربینی هستین که به راحتی بتونین هرجایی ببرینش و بتونین هر سوژه ای که خواستین بهترین عکس رو ازش بگیرین، GoPro رو با قیمت تقریبی 600 هزار تومان بهتون پیشنهاد می کنیم. زوم و تنظیمات دستی نداره، اما با گزینه های اتوماتی که داره میتونین تصویری های خوبی رو شکار کنین.

دوربینی برای کیفیت تصاویر

گوشی های سونی، سری آلفا. اگه خیلی به عکاسی علاقه دارین، بهتون پیشنهاد میکنیم دنبال گوشی های بدون آینه باشین. سونی آلفا سری 6000 (حدود یک و نیم میلیون تومان) به عنوان مثال، دوربین فوق العاده ای هست. سنسور بالایی داره، کاملا دستی کنترل میشه، لنزهای قابل تعویض و ظاهر جم و جوری داره. البته مدل های جدیدتری از این گوشی هم به بازار اومده، اما همچنان آلفا 6000  مناسب ترین گزینه از بین این برند برای عکاسیه.

در کل گفتیم که قبل از خرید دوربین حتما فکراتو بکنین، ببینین چه هزینه ای میکنین و چقدر به یادگیری استفاده از دوربین علاقمند هستین. بهترین گزینه این هست دوربینی انتخاب کنین که تو سفر به کارتون بیاد و تصاویر به یادموندنی باهاش ثبت کنین.

safar724.com