کلمه دانشجو اولین تصویری رو که تو ذهن ما تداعی میکنه، ایستادن پشت در استاد برای گرفتن نمره، تند خوانی های شب امتحان، دلشوره پاس کردن درس، پاس کردن ناپلئونی امتحانا هست. شب امتحان هم که تازه با خیلی از مطالب آشنا میشدیم و تو فرق سر خودمون میزدیم تا بلکه فرجی بشه و ما بتونیم مطالب رو به صورت فشرده تو مغزمون جاکنیم. آخه این هم شد زندگی دانشجویی؟ البته همه جای دنیا هم اینجوری نیست. یه جاهایی اون سر دنیا پیدا میشه که دانشجوها درس هایی رو پاس میکنن که برای ما در حد فیلم و داستانه. دنشگاه ها هم دروسی رو ارائه می دن که با دنیای واقعی خیلی نمی خونه.

رشته حرف زدن با اسب ها

اسب های بیچاره هم دل دارن، نمیشه که یه رشته دامپزشکی رو خوند و درد همه حیوونا رو فهمید. یه جای دنیا یکی خیلی دلش برای اسب ها سوخته و رشته مطالعات اسب و سوارکاری رو راه انداخته.

رشته تحصیلی فیلم های ترسناک زامبی ها

حتما تو فیلم های ترسناک زامبی ها رو دیدن که به طرز وحشتناکی آدم ها رو به انواع مختلف می خورن. بله اینا رو هوا این کارو نمیکنن، محققی به اسم آرنولد بلومبرگ مطالعه گسترده ای در مورد زامبی ها انجام داده و تدریس در زمینه این رشته از دانشگاه بالتیمور شروع شده. دانشجویان فیلم های کلاسیک بیشتر به مطالعه این رشته می پردازن.

رشته تحصیلی شعبده بازی هری پاتر

بعله درست خوندین، رشته هری پاتر. خانوم رولینگ نویسنده سری کتاب های هری پاتره، رشته ای هم به نام هری پاتر و عصر افسون گری در دانشگاه دارهام راه اندازی کرده. حالا به نظرتون این دانشگاه چی تدریس میکنه؟ اره درسته دانشجوهای این دانشگاه شعبده بازی و جادوی وردها رو یاد میگیرن.

حالا سوالی که به ذهن آدم میاد اینه بازار کار اینا چجوریه؟

رشته تاریخی رابین هود

همه رابین هود رو حتما یادشون میاد، که همیشه در حال جنگ با داروغه بود تا به فقرا کمک کنه. الان رابین هود یه رشته تاریخیه که در مقطع کارشناسی ارشد تدریس میشه. تو دوره کارشناسی ارشد دانشجوها با اساطیر قهرمان های قرون وسطی آشنا میشن.

رشته شگفت انگیز شبح ها

دیگه کسی به ذهنش نمیرسه از ارواح و اشباح بشه پولی در اورد، ولی تونی لارس از این راه پول خوبی به دست میاورد و به خاطر همین تصمیم گرفت رشته ای با این اسم به راه بندازه و دانشجوهای شجاع بتونن با روان شناسی تجارب استثنایی انسان آشنا بشن.

رشته درخت افرا

همه تقریبا می دونن که کسی که به باغ و گل و گیاه علاقمنده میره رشته کشاورزی می خونه. اما خوب بعضیا فقط علاقه دارن یه گل خاص یا درخت رو بهتر و بیشتر بشناسن. کسایی که علاقه زیادی به افرا دارن می تونن به دانشگاه آلفرد برن و به طور تخصصی توی این رشته ادامه تحصیل بدن.

حالا حتما میپرسین خوب آخرش چی؟ حتما نمیدونین شیره درخت افرا خیلی خیلی گرونه و اگه برین توی این رشته حتما نونتون توی روغنه.

رشته چاقی

خبر خوبی برای افراد چاقه که بدونن چاقی میتونه منبع در آمد خوبی باشه. دانشگاه جورج واشنگتن چاقی رو از لحاظ مفاهیم، ادبیات، فیلم، انسان شناسی و تاریخ مطالعه میکنه.

مثلا برای چاقی شعر میگن، داستان میخونن، نمایش میزارن!!!

 

رشته بیتلز شناسی

بیتلز به قدر طرفدار پیدا کرده که رشته ای به نام بیتلز شناسی راه اندازی شده تا دانشجوها بشینن صبح تا شب آهنگ های بیتلز رو گوش بدن و اون ها رو درک کنن. سر امتحان هم ازشون میپرسن آهنگ بیلتز رو بخونین و نمره بگیرین.

دانشجوهای عزیز قدر رشته ای که میخونید رو بدنید! مهم اینه علاقه داشته باشین. این رشته های تحصیلی نشون میده که باید به درس و تخصصی که میخونید علاقه داشته باشید حالا حرف زدن با اسب باشه، یا رشته هنری یا علوم پزشکی یا فنی و مهندسی.

روزتون مبارک!