مهم ترین شهر ارمنستان ایروان می باشد که جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. آب و هوای این شهر در تابستان بسیار معتدل است و مسافران و توریست های زیادی را به دلیل پایین بودن هزینه ها به سمت خود می کشد.

 

 

چگونه بلیط اتوبوس برای ایروان (ارمنستان) بخریم؟

سفر به ارمنستان با اتوبوس شاید راحت ترین راه باشد که بلیط آن را می توانید به صورت آنلاین و اینترنتی از سامانه سفر724 تهیه کنید. سرویس های مسیر تهران – ایروان از شرکت های مسافربری معتبر در این سامانه موجود می باشد و شما به آسانی می توانید با یک جستجوی ساده بلیط مورد نظرتان را از سایت پیدا کرده و خریداری نمائید.

چگونه ویزای توریستی ایروان (ارمنستان) را تهیه کنیم؟

با اجرایی شدن لغو روادید میان ایران و ارمنستان اتباع دو کشور نیازی به دریافت ویزا برای تردد نخواهند داشت و افراد می توانند 90 روز بدون ویزا در کشور مقصد اقامت داشته باشند.

مسیر  تهران تا ایروان چند ساعت است؟

از تهران تا ایروان پایتخت ارمنستان با اتوبوس حدود 22 ساعت راه است. فاصله تهران تا جلفا (مرز ایران و ارمنستان) 796 کیلومتر و فاصله تهران تا شهر ایروان 1148 کیلومتر می باشد.

مسافت از تهران تا تبریز ۶۰۰ کیلومتر ، از تبریز تا جلفا ۱۳۰ کیلومتر، از جلفا تا سیه‌رود ۵۸ کیلومتر، از سیه رود تا مرز نوردوز  ۲۰ کیلومتر است. تبریز تا نوردوز حدودا دو ساعت نیم می باشد.

فاصله ازمرز نوردوز تا ایروان ۴۰۰ کیلومتر می باشد ۶تا ۱۰ ساعت زمان می‌برد.

در مسیر تهران – ایروان چه شهرهایی قرار دارند؟

اتوبوس تهران – ایروان پس ار عبور از شهر تبریز به جلفا می رسد. جلفا مرز ایران و ارمنستان می باشد. پس از جلفا شهر سیه رود و پس از آن نوردوز قرار دارد. نوردوز آخرین شهر ایران در مرز ارمنستان است. شهرهای مهم ارمنستان که تا ایروان سر راه شما قرار خواهند گرفت عبارتند از: مغری، کاپان، گوریس.

چگونه از مرز زمینی ارمنستان عبور کنیم؟

هنگام سفر با اتوبوس وقتی به گمرک ارمنستان رسیدید، کلیه وسایل همراهتان را از اتوبوس برداشته و همراه خودتان به داخل ساختمان گمرک ببرید. از بانک ملی داخل گمرک فیش گرفته و با پرداخت مبلغ عوارض خروجی به میزان 25000 تومان، به ازای هر پاسپورت به شماره حساب سیبا ۲۱۱۰۱۰۰۲۵۰۰۰۹؛ رسید آن را دریافت کنید. کلیه وسایل خود به ماموران گمرک نشان داده و از گمرک عبور کنید.  فیش بانکی را ضمیمه پاسپورت نموده و جهت ثبت کامپیوتری و مهر خروجی به مامور نیروی انتظامی مستقر در محل تحویل دهید. پاسپورت خود را دریافت و از ساختمان خارج شده، با اتوبوس به سمت مرز و گمرک ارمنستان حرکت کنید. در مدت عبور اتوبوس از نقاط مرز مدارک خود را در دسترس قرار دهید تا از ایستگاه‌های مرزبانی و شناسایی ها سریعتر عبور کنید.

از کدام شهر ها سرویس اتوبوس به ایروان وجود دارد؟

درحال حاضر فقط از شهر تهران سرویس های مستقیم به داخل ارمنستان (پایانه ایروان) وجود دارد. برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ایروان از تهران، کافیست رمز دوم کارت بانکی را فعال نموده باشید.

کدام شرکت‌ها سرویس اتوبوس به ایروان دارند و نوع اتوبوس‌های ایروان چیست؟

شرکت‌های مسافربری از جمله رویال سفر، ایران پیام نو ، دیدار سیر گیتی و غیره با انواع اتوبوس‌های VIP از پایانه های بیهقی (آرژانتین) و آزادی، سرویس مستقیم به ایروان دارند.

آخرین قیمت‌های بلیط اتوبوس ایروان نیز به صورت مرتب در سایت سفر 724 قرار داده‌می‌شود.

وضعیت جاده‌های ایران- ارمنستان چگونه است و چه مناظری دارد؟

تنها راهی که مرز ارمنستان را به ایروان وصل می کند جاده‌ی آسفالته باریکی است که مناظر  طبیعت بکر و دست نخورده‌ی زیبایی دارد.

در شهر ایروان (پایتخت ارمنستان) از کجاها دیدن کنیم؟

میدان جمهوری

هر کسی که به شهر ایروان سفر می کند، مطمئنا از میدان جمهوری بازدید خواهد کرد،زیرا میدان جمهوری، زیباترین میدان در مرکز شهر ایروان می باشد. فواره های میدان جمهوری ایروان، رقص آب دارند که تماشای آن بسیار لذت بخش استمیدان جمهوری، نقطه مرکزی شهر ایروان بوده که از آنجا به راحتی می توانید به سایر قسمت های شهر سفر کنید. در میدان جمهوری، چندین هتل معروف، گالری و موزه های ملی و ساختمان های اداری وجود دارند. ساختمان های این میدان با سنگ های ارمنی به رنگ سرخ ساخته شده اند که بسیار زیبا می باشند. رفتن به میدان جمهوری ایروان در شب بسیار لذت بخش بوده و توصیه می گردد.

 

بنای یادبود نسل کشی ارامنه

این بنا به احترام یادبود نسل کشی ارامنه در 100 سال اخیر ساخته شده است. البته این بنا، جهت بازسازی در حال حاضر دایر نمی باشد ولی ارزش آن را دارد که از بنای یادبود نسل کشی ارامنه بازدید نمایید. موزه این بنا در حال آماده سازی برای یادبود صدمین سالگرد قتل عام ارامنه می باشد.

قلعه اربونی

پس از بازدید از موزه در پایین قلعه اربونی، می توانید بالا رفته و دیواره های هنوز به جای مانده از قلعه اربونی را مشاهده کنید. در بالای قلعه اربونی می توانید دید کاملی به شهر ایروان داشته باشیدقلعه اربونی در ارتفاع 1017 متری شهر ایروان و در سال 782 قبل از میلاد ساخته شده است که در حال حاضر چیز زیادی از آن به جز چند دیواره باقی نمانده است. با بازدید از قلعه اربونی هم  تاریخ شهر ایروان را با مشاهده دیوارهای شگفت انگیز آن مرور خواهید کرد و هم دید خوبی به شهر ایروان و کوه های آرارات خواهید داشت.

خانه اپرا

خانه اپرا، نقطه تحول قسمت شمالی شهر است كه به وسیله پارك‌ها، كافی‌شاپ‌ها و مراكز خرید محصور شده. این ساختمان دارای دو تالار بزرگ است: یكی تالار كنسرت آرام خاچاطوریان و دیگری تالار باله و اپرای ملی. این ساختمان در سال ٢٠٠٣ یک بازسازی کلی شد.

 

مرکز تجارت پلازا الیت

مرکز تجارت پلازا الیت بلندترین ساختمان در مرکز شهر ایروان می باشد که در بالای آن، دید 360 درجه به پایتخت ارمنستان خواهید داشت.

کلیسای جامع سورپ گریگور لوسارویچ

این كلیسا، اولین كلیسای مدرن ارمنستان است كه به مناسبت جشن گرفتن هزار و هفتصدمین سال مسیحیت در ارمنستان ساخته و در سال ٢٠٠١ هم وقف شد. در پایین پله‌های آن، مجسمه‌ای از زوراوار آندرانیك قرار گرفته که فرمانده‌ی ارتشی بود كه در ماه می ‌١٩١٨ توانست ارتش تركیه را شكست دهد.

بلیط برگشت را چگونه تهیه کنیم؟

هر روزه اطراف میدان جمهوری اتوبوس های ایروان - تهران حضور دارند. می توانید با رساندن خود به اتوبوس ها و تهیه بلیط همان جا اقدام به برگشت نمایید. برای تهیه بلیط برگشت هنگام رفت از ایران نیز می توانید بلیط تهیه کنید. ولی بیشتر مسافران زمینی به آسانی هنگام برگشت بلیط اتوبوس تهیه می کنند.

 

جهت تهیه بلیط اتوبوس از معتبرترین شرکت های مسافربری ایران، به سامانه سفر724 مراجعه کنید، با یک جستجوی ساده بلیط اتوبوس مورد نظرتان از تهران به ایروان را انتخاب و در کم تر از 10 دقیقه رزرو و یا خریداری نمایید.

Safar724.com