اگر بلیط اتوبوس خود را خریداری کرده‌اید، اما مشکلی در روند مسافرت شما پیش آمد، نگران نباشید! شما می‌توانید به سادگی از طریق بخش استرداد بلیط اتوبوس سفر۷۲۴ بلیط خود را کنسل کنید.
کنسل کردن بلیط اتوبوس که با عناوین استرداد بلیط و یا لغو بلیط نیز شناخته می‌شود، قوانین خاص خود را دارد. در ادامه به سوالات شما در این مورد پاسخ خواهیم داد.

آیا امکان استرداد یا کنسلی بلیط اتوبوس وجود دارد؟

اگر به هر دلیلی تصمیم دارید که بلیط اتوبوس خریداری شده خود را لغو کنید، می‌تواید برای استرداد یا کنسلی بلیط اتوبوس بیش‌تر شرکت‌های مسافربری به صورت آنلاین از طریق سیستم سفر۷۲۴ اقدام کنید. بنابراین برای لغو کردن بلیط خود می‌توانید به بخش استرداد بلیط اتوبوس مراجعه کرده و پس از طی مراحل مربوطه نسبت به کنسل کردن بلیط خود اقدام کنید.

آیا هر بلیطی را می‌توان از طریق بخش کنسلی سایت سفر۷۲۴ کنسل کرد؟

توجه داشته باشید که تنها بلیط‌هایی امکان کنسل شدن از سامانه استرداد بلیط اتوبوس سفر۷۲۴ را دارند که از طریق همین سایت خریداری شده و شماره بلیط ۱۲ رقمی دریافت کرده باشند. بنابراین اگر بلیط خود را به صورت حضوری، تلفنی و یا از هر سامانه دیگری خریداری کرده باشید، نمی‌توانید برای استرداد آن از سامانه سفر۷۲۴ استفاده کنید.
همچنین توجه داشته باشید که امکان استرداد اینترنتی بلیط اتوبوس برای برخی از شرکت‌ها وجود ندارد. برای کنسل کردن بلیط این شرکت‌ها باید به صورت حضوری به شرکت تعاونی مربوطه آن مراجعه شود و امکان ابطال بلیط این شرکت به صورت اینترنتی فراهم نیست.

چگونه می‌توان بلیط اتوبوس را از طریق تلفن همراه کنسل کرد؟

برای استرداد یا کنسلی بلیط اتوبوس خود از طریق تلفن همراه، کافی است به کمک مرورگر تلفن همراه خود به سایت سفر۷۲۴ مراجعه کنید. سپس با کلیک بر روی سه خط موازی موجود در سمت چپ مرورگر خود و انتخاب گزینه کنسلی می‌توانید به پنل استرداد بلیط هدایت شوید.

استرداد یا کنسلی بلیط اتوبوس چگونه انجام می‌شود؟

در صورتی که قصد استرداد اینترنتی بلیط اتوبوس خود را داشته باشید،کافی است با مراجعه به بخش کنسلی در سایت سفر۷۲۴ و وارد کردن شماره بلیط ۱۲ رقمی نسبت به کنسل کردن بلیط خود اقدام کنید. تنها نکته قابل توجهی که در خصوص ابطال اینترنتی بلیط‌های اتوبوس وجود دارد، این است که شماره بلیط باید به صورت کامل وارد شود. بنابراین توجه داشته باشید که "-" نیز جزو کاراکترهای موجود در شماره بلیط محسوب می‌شود.
به عنوان مثال اگر شما بلیطی به شماره TMKCO-368965 از سامانه خریداری کرده باشید برای استرداد آن باید تمامی کاراکترهای آن اعم از حروف لاتین، اعداد و "-" را در بخش شماره بلیط وارد کنید. فقط توجه داشته باشید که هنگام وارد کردن شماره بلیط زبان صفحه کلید شما حتما انگلیسی باشد. زیرا در غیر این صورت ممکن است جابه‌جایی حروف و اعداد باعث شود که شماره بلیط شما توسط سیستم معتبر شناخته نشود.

دقت کنید که پس از وارد کردن شماره بلیط یک کد چهار رقمی تحت عنوان کد استرداد به شماره‌ای که حین خرید بلیط وارد شده است، پیامک می‌شود. برای این‌که بتوانید بلیط خود را استرداد کنید باید به این کد دسترسی داشته باشید. زیرا پس از وارد کردن این کد، تمامی اطلاعات مربوط به بلیط اعم از مشخصات مسافر، مبلغ عودت داده شده به مسافر پس از محاسبه کسورات (هزینه ابطال بلیط و هزینه تراکنش بانکی به مبلغ ۵۰۰ تومان ) قابل مشاهده خواهد بود. در صورت عدم دریافت این کد، می‌توانید با بخش پشتیبانی سفر۷۲۴ تماس گرفته و کد استرداد مربوطه را دریافت کنید.

چرا پس از وارد کردن شماره بلیط و جستجوی بلیط مورد نظر، کد استرداد پیامک نمی‌شود؟

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می‌شود شما نتوانید مراحل کنسلی بلیط خود را کامل کنید، دریافت نکردن کد استرداد است. توجه داشته باشید که هر بلیطی که از سایت سفر۷۲۴ خریداری می‌شود، یک کد استرداد هم دارد. بنابراین این امکان وجود ندارد که بلیط شما کد استرداد نداشته باشد.
دریافت نکردن کد استرداد میتواند به خاطر یکی از دلایل زیر باشد:
•    اختلال در سیستم پیامکی و زیرساخت اپراتورهای تلفن همراه.
•    حضور شما در محلی که تحت پوشش اپراتورهای تلفن همراه نیست.
•    مسدود بودن یا در دسترس نبودن شماره تلفنی که هنگام خرید بلیط به سامانه وارد شده است.
•    اشتباه وارد کردن شماره تلفن هنگام خرید اینترنتی بلیط.
•    ترابرد شماره تلفن (تغییر اپراتور با حفظ شماره تلفن) وارد شده هنگام خرید اینترنتی.

اگر هنگام استرداد یا کنسلی بلیط اتوبوس کد استرداد دریافت نشد، چه کاری باید انجام داد؟

اگر حین کنسلی بلیط اتوبوس خود، کد استرداد از طریق پیامک به دست شما نرسید؛ می‌توانید از طریق تماس با پشتیبانی سفر۷۲۴ نسبت به دریافت کد استرداد بلیط خود اقدام کنید. زیرا در صورتی فرآیند استرداد بلیط شما کامل می‌شود که شما کد استرداد ۴ رقمی بلیط خود را وارد کرده باشید. در غیر این صورت هیچ تغییری در وضعیت بلیط شما حاصل نمی‌شود.

هنگام استرداد بلیط اتوبوس چه مبلغی از اصل میزان پرداختی کسر می‌شود؟

اصلی‌ترین دغدغه مسافرانی که به هر دلیلی مجبور می‌شوند تا بلیط اتوبوس خود را کنسل کنند، آگاهی از میزان مبلغی است که از اصل مبلغ پرداختی آن‌ها کسر می‌گردد. در این خصوص باید بدانید که هنگام استرداد بلیط‌های داخلی در صورتی که بیش‌تر از یک ساعت به زمان حرکت سرویس باقی مانده باشد، هزینه کنسلی ۱۰ درصد کل مبلغ پرداختی است. اما اگر کمتر از یک ساعت به زمان حرکت اتوبوس باقی مانده باشد، هزینه کنسلی بلیط شما ۵۰ درصد کل مبلغ پرداختی شما خواهد بود.
به عبارت دیگر اگر بیش‌تر از ۱ ساعت به زمان حرکت بلیط خریداری شده شما باقی مانده باشد ۹۰ درصد از کل مبلغ پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود. اما اگر کمتر از یک ساعت به حرکت اتوبوس شما زمان باقی است نصف مبلغ پرداختی شما به حسابتان بازگردانده می‌شود.

به عنوان مثال اگر بلیط شما برای ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه ۲۳ام اسفند صادر شده است و شما مبلغ ۵۰۰۰۰ تومان برای خرید این بلیط پرداخت کرده‌اید. در صورتی که تا ساعت ۱۱ قبل از ظهر روز پنجشنبه برای استرداد بلیط خود اقدام کنید ۱۰ درصد هزینه استرداد از مبلغ پرداختی شما کسر می‌شود. به عبارت دیگر با کسر هزینه تراکنش بانکی مبلغی معادل با ۴۴۵۰۰ تومان به حساب شما باز گردانده می‌شود. اما اگر ساعت ۱۱ و ۵ دقیقه قبل از ظهر روز پنجشنبه برای استرداد بلیط خود اقدام کنید ۵۰ درصد هزینه استرداد از مبلغ پرداختی شما کسر می‌شود. بنابراین با کسر هزینه تراکنش بانکی مبلغ بازگشت داده شده به حساب شما ۲۴۵۰۰ تومان خواهد بود.

آیا هزینه استرداد بلیط اتوبوس برای سفرهای داخلی و خارجی یکسان است؟

هزینه کنسل کردن بلیط سفرهای خارجی تابع قوانین بلیط‌های داخلی نیست و به شرکت مسافربری مربوطه بستگی دارد. بنابراین شرکت‌های مسافربری بر اساس سیاست‌های داخلی خود شرایط کنسلی را تعیین می‌کنند و نمی‌توان قانون کلی برای آن در نظر گرفت.
اما بیش‌تر شرکت‌های مسافربری برای کنسل کردن بلیط‌های خارجی از لحظه خرید تا ۲۴ ساعت قبل از حرکت سرویس ۱۰ درصد از هزینه کل پرداختی را به عنوان هزینه کنسلی از مسافر کسر می‌کنند. در صورتی هم که کمتر از ۲۴ ساعت به زمان حرکت سرویس باقی مانده باشد ۵۰ درصد از کل مبلغ پرداختی کسر می‌شود.

مبلغ کسر شده به عنوان هزینه استرداد بلیط چگونه محاسبه می‌شود و تابع چه قانونی است؟

قوانین مربوط به هزینه استرداد بلیط توسط سازمان راهداری و حمل و نقل تعیین می‌شود و شرکت‌های مسافربری نیز از این قانون پیروی می‌کنند. بنابراین سامانه سفر۷۲۴ یا شرکت‌های مسافربری نقشی در تعیین این درصد کسری ندارند. همچنین هنگام محاسبه مبلغ عودت داده شده به حساب مسافر هنگام استرداد بلیط علاوه بر هزینه استرداد، هزینه تراکنش بانکی معادل ۵۰۰۰ ریال یا ۵۰۰ تومان نیز در نظر گرفته می‌شود.

مبلغ کسر شده از کل مبلغ پرداختی مسافر هنگام استرداد بلیط به چه حسابی واریز می‌شود؟

طبق قوانین سازمان راهداری و حمل‌ونقل مبلغ کسر شده هنگام استرداد بلیط به حساب شرکت مسافربری مربوطه واریز می‌شود. این مبلغ در حقیقت برای جبران خسارت وارد شده به شرکت مسافربری مبنی بر خالی بودن صندلی مربوطه در طول سفر و هزینه نیروی انسانی است. زیرا ممکن است تا زمان حرکت بلیط کنسل شده توسط مسافر دیگری خریداری نشود.

آیا امکان استرداد یا کنسلی بلیط اتوبوس پس از حرکت اتوبوس نیز امکان‌پذیر است؟

امکان کنسل کردن بلیط اتوبوس حتی پس از حرکت اتوبوس نیز امکانپذیر است. البته توجه داشته باشید که در این حالت تنها ۵۰ درصد از کل مبلغ پرداختی مسافر به حساب او بازگردانده می‌شود. البته توجه داشته باشید که استرداد بلیط اتوبوسی که زمان حرکت آن سپری شده است تنها تا یک هفته امکانپذیر است.

آیا بلافاصله پس از استرداد بلیط، مبلغ مورد نظر به حساب مسافر باز می‌گردد؟

پس از اتمام مراحل ابطال بلیط در سامانه  استرداد بلیط اتوبوس سفر۷۲۴ و نمایش پیغام تایید، مبلغ بلیط با توجه به تاریخ و ساعت حرکت آن، مطابق با قوانین و با کسر هزینه تراکنش بانکی به حسابی که خرید بلیط از طریق آن صورت گرفته است بازگردانده می‌شود. البته عودت این مبلغ طی ۷۲ ساعت یا ۳ روز کاری پس از تکمیل فرآیند استرداد صورت می‌گیرد. که این زمان شامل روزهای پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی نمی‌شود.
توجه داشته باشید که عودت مبلغ بلیط کنسل شده به حساب شما وابسته به بانک است و سفر۷۲۴ هیچ دخالتی در این امور ندارد. بنابراین اگر خرید بلیط از طریق بن کارت، کارت هدیه، کارت‌های مسدود شده و ... صورت گرفته باشد، امکان استرداد بلیط و عودت وجه به شماره کارت وارد شده به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت. همچنین در صورتی که شماره کارت مسافر پس از خرید بلیط به دلیل مفقود شدن تغییر یابد، عودت وجه در صورت استرداد بلیط امکانپذیر نخواهد بود. در صورت مواجهه با این مشکل می‌توانید با پشتیبانی سفر۷۲۴ تماس گرفته و با ارائه یک شماره کارت معتبر نسبت به دریافت مبلغ بلیط استرداد شده خود اقدام کنید.

چرا کنسل کردن بلیط بلافاصله پس از خرید نیز شامل هزینه استرداد می‌شود؟

باید بدانید که حتی اگر ۱۰ دقیقه پس از خرید بلیط نیز تصمیم بگیرید بلیط خریداری شده خود را کنسل کنید؛ بلیط لغو شده شما شامل هزینه استرداد خواهد شد. تفاوتی ندارد که چند ساعت به حرکت سرویس شما زمان باقی مانده باشد یا حتی چند روز.
اصلی‌ترین دلیل کسر این هزینه پیشگیری از سوء استفاده‌های احتمالی است. بنابراین کسر این هزینه نیز مطابق با قوانین دریافت هزینه استرداد بلیط توسط سازمان راهداری و حمل و نقل است.

چگونه می‌توان از تکمیل فرآیند استرداد یا کنسلی بلیط اتوبوس اطمینان حاصل کرد؟

معمولا پس از تکمیل فرآیند کنسلی بلیط علاوه بر گرفتن تایید از سایت، پیامکی نیز برای مسافران مبنی بر موفقیت‌آمیز بودن فرآیند استرداد بلیط ارسال می‌شود. اما در صورتی که پیامک ارسال نشود، مشاهده پیغام موفقیت‌آمیز بودن فرآیند استرداد توسط سایت نیز کافی است. البته برای اطمینان بیشتر می‌توانید پس از کنسل کردن بلیط خود به بخش استعلام بلیط مراجعه کرده وضعیت بلیط خود را کنترل کنید.

آیا بلیط‌های چاپ شده نیز می‌توانند از طریق سامانه استرداد بلیط اتوبوس سفر۷۲۴ کنسل شوند؟

در صورتی که بلیط خریداری شده شما در تعاونی چاپ شده باشد، امکان استرداد آن فقط از همان تعاونی و به صورت حضوری امکان‌پذیر است. بنابراین اگر در فرآیند استرداد بلیط با پیامی مواجه شدید که نشان می‌دهد بلیط شما چاپ شده است. باید برای تکمیل فرآیند کنسلی به صورت حضوری به تعاونی مربوطه در شهر مبدا مراجعه کنید.

آیا پس از استرداد بلیط می‌توانیم همان بلیط را مجددا بخریم؟

فرآیند کنسل کردن بلیط برگشت‌پذیر نیست. بنابراین تنها در صورتی برای کنسل کردن بلیط خود اقدام کنید که مطمئن هستید. البته توجه داشته باشید که امکان کنسلی تنها برای بلیط‌هایی وجود دارد که استفاده نشده باشند.

آیا امکان استرداد یا کنسلی یکی از بلیط‌هایی که به صورت گروهی خریداری شده‌ است نیز وجود دارد؟

باید بدانید که هر کاربر مهمان با هر اقدام به خرید خود می‌تواند بلیطی برای ۴ صندلی رزرو کند. اما در این صورت تنها یک شماره بلیط برای هر ۴ صندلی صادر می‌شود. بنابراین اگر لازم باشد که بلیط یکی از صندلی‌های رزرو شده استرداد گردد؛ باید با تیم پشتیبانی تماس گرفته شود تا مراحل استرداد بلیط توسط همکاران پشتیبانی پیگیری شود. لازم به ذکر است که پس از استرداد بلیط صندلی مربوطه شماره بلیط جدیدی برای مابقی صندلی‌های رزرو شده صادر می‌شود.
همچنین توجه داشته باشید که تغییر و استرداد بلیط‌های گروهی تنها یک بار امکانپذیر است. بنابراین قبل از استرداد بلیط از تصمیم همسفران خود مبنی بر کنسلی اطمینان داشته باشید.

اگر سرویس ارائه شده توسط خود شرکت مسافربری تغییر داده شده و یا کنسل شود، آیا هزینه‌ای بابت استرداد بلیط از مسافر کسر می‌شود؟

در صورتی که سرویس ارائه شده توسط شرکت مسافربری تغییر داده شود و یا به کل کنسل گردد، مسافر اختیار تام دارد تا مبنی بر تغییر یا استرداد بلیط خود بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای اقدام کند. به عنوان مثال اگر نوع اتوبوس، زمان و یا تاریخ بلیط خریداری شده تغییر پیدا کند مسافر می‌تواند تمامی مبلغ پرداخت شده خود را بدون هیچ کم و کاستی از شرکت مسافربری مربوطه دریافت کند. البته این موضوع با تماس با واحد پشتیبانی سفر۷۲۴ نیز امکان پیگیری دارد.


در این مطلب سعی کردیم راهنمای استرداد یا کنسلی بلیط اتوبوس را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است که پاسخ آن را در بین موارد فوق پیدا نکردید، می‌توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا همکاران ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند.