در روزهای اخیر کشور ارمنستان با توجه به سیاستهای داخلی خود و عدم تمایل مردم ارمنستان برای تزریق واکسن کرونا اقدام به واکسیناسیون رایگان عمومی برای گردشگران خارجی کرده است. در این راستا سفر به ارمنستان افزایش چشمگیری داشته و قوانین تزریق واکسن کرونا در این کشور در حال تغییر میباشد.بدین جهت اگر قصد سفر به ارمنستان برای تزریق واکسن کرونا را دارید حتما قبل از سفر از قوانین و شرایط  جدید دولت ارمنستان مطلع شوید و با آگاهی کامل اقدام به سفر نمایید.

شرایط خرید بلیط اتوبوس ارمنستان و تزریق رایگان واکسن کرونا در ارمنستان برای ایرانیان

برای عبور از مرز ارمنستان نتیجه آزمایش کرونا لازم است؟

بله.لازم به ذکر است تست کرونای انجام شده میبایستی نهایتا تا 72ساعت قبل از حرکت انجام شده باشد.

برای برگشت به ایران نتیجه تست کرونا لازم است؟

ستاد ملی کرونا، داشتن تست PCR منفی با اعتبار ۷۲ ساعت برای مسافران هنگام بازگشت و  ورود به ایران را ملزم دانسته، در غیر این‌صورت انجام این تست و قرنطینه با هزینه شخصی مسافر تا مشخص شدن نتیجه الزامی خواهد بود.

چه مدارکی برای تزریق واکسن رایگان کرونا در ارمنستان لازم است؟

پاسپورت، نتیجه منفیه تست کرونای انجام شده در ایران برای مجوز ورود به ارمنستان و مدارک شناسایی معمول.

شر ط ثبت نام برای تزریق  واکسن کرونا در ارمنستان وجود دارد؟

در شرایط فعلی تزریق واکسن کرونا در ارمنستان کاملا رایگان بوده و هیچ ثبت نامی برای تزریق لازم نیست ولی متغییرهای زیادی وجود دارد که میتواندشرایط فعلی را تغییر دهد همانطور که شرط اقامت حداقل برای 10 روز در ارمنستان برای تزریق واکسن اجباری شده است. حتما قبل از اقدام به سفر ارمنستان برای تزریق واکسن کرونا از آخرین قوانین و شرایط با خبر شوید.

تزریق واکسن کرونا برای ایرانیان به چه صورت انجام میگیرد؟

از طریق ایستگاه بهداشت سیار که تحت نظارت وزارت بهداشت ارمنستان میباشد. واکسینه شدگان بعد از تزریق واکسن کرونا برگه ای مهر شده از وزارت بهداشت دریافت میکنند که در آن برگه نوع و تاریخ تزریق نوبت دوم واکسن نوشته شده است.

چه برندهایی برای تزریق واکسن کرونا در ارمنستان استفاده میشوند؟

طبقه اخباری که اخیرا منتشر شده، فقط واکسن آسترازنکا برای گردشگران ایرانی تزریق میشود. البته امکان تغییر واکسن تزریقی در زمان های بعدی وجود دارد. حتما قبل از سفر آخرین اخبار را چک کنید.

قانون 10 روز اقامت در ارمنستان برای تزریق واکسن حقیقت دارد؟

طبق اطلاعیه یک ماه پیش سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان مبنی بر تصمیم وزارت بهداشت جمهوری ارمنستان واکسن کرونا فقط به شرط ۱۰ روز اقامت تزریق می شود. به گفته اجرا کننده های تور  و راهنمایان گردشگری، مطابق با این قانون، مسافرانی که به قصد تزریق واکسن به ارمنستان میروند.  بعد از اقامت  ۹ روزه میتوانند مجوز تزریق واکسن کرونا را دریافت کنند.

برای تکمیل واکسیناسیون باید دوباره به ارمنستان سفر کنیم؟

بله. با توجه به واکسن تزریق شده باید دوباره به ارمنستان سفر کنید و یا تا تزریق دوز دوم در ارمنستان حضور داشته باشید.

 

قیمت بلیط اتوبوس ارمنستان چقدر است؟

قیمت بلیط اتوبوس ارمنستان از ایران هفتصد هزار تومان میباشد.

کدام روزها در هفته سرویس های اتوبوسی به مقصد ارمنستان آماده حرکت هستند؟

سرویس های اتوبوسی ارمنستان بر اساس شرایط فعلی هر هفت روز هفته از مبدا تهران قابل خریداری میباشند. سیاست ایجاد سرویس ها توسط شرکت های مسافربری تعیین میشود و احتمال تغییر در روزهای حرکت اتوبوس ها به مقصد ارمنستان توسط شرکت مسافربری است. بهتر است چند روز قبل حرکت سرویس های ایجاد شده را چک کرده و بلیط اتوبوس خود را تهییه کنید.

ازکدام شهر های ایران خرید  بلیط اتوبوس ارمنستان امکان پذیر است؟ 

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ارمنستان از شهرهای تبریز و تهران به صورت مستقیم از سامانه سفر724 امکان پذیر است. مسافرهایی که در شهرهایه مسیر تهران تا نوردوز قرار درند میتوانند قبل از خرید با شرکت ارائه دهنده سرویس اتوبوس هماهنگی های لازم را انجام دهند تا در شهر اقامت خود در محل هماهنگ شده سوار اتوبوس ارمنستان شوند.

احتمال دارد بلیط اتوبوس ارمنستان خریداری شده توسط شرکت مسافربری کنسل شود؟

سرویس های اتوبوسی بر اساس مجوز راهداری توسط شرکت های مسافربری ایجاد میشوند، این مجوز امکان دارد بر اساس افزایش آمار مبتلایان کرونا و یا دلایل دیگری توسط اداره راهداری باطل شده و بلیط های اتوبوس کنسل شوند.

 بلیط اتوبوس ارمنستان خریداری شده از سامانه سفر 724 قابل استرداد هست؟

بله.با رعایت قوانین استرداد میتوانید بلیط اتوبوس ارمنستان خود را کنسل کنید، به غیر از شرکتهایی که در زمان فروش بلیط اتوبوس ارمنستان روی سرویس ارمنستان عدم استرداد بلیط را اعلام کرده اند.

 

مسافران عزیز که قصد سفر ارمنستان برای تزریق واکسن کرونا را دارند حتما توجه داشته باشند که مسئولیت کامل تزریق واکسن کاملا به عهده خود مسافر است و دولت ارمنستان و هیچ موسسه دیگری مسئولیت عواقب های احتمالی را به گردن نخواهند گرفت و با توجه به لزوم دریافت دوز دوم برای تکمیل فرایند واکسیناسیون هیچ تضمینی وجود ندارد که دولت ارمنستان سیاست های فعلی را در تزریق واکسن رایگان داشته باشد و یا تردد مرزی بین دو کشور انجام شود.