برای خرید بلیط اتوبوس از سامانه سفر ۷۲۴ نیازی به ثبت نام نیست. بنابراین شما به آسانی می توانید فرایند خرید بلیط را شروع کنید.

در صفحه اول سایت، باکس جستجو را می بینید. در این قسمت ابتدا شهر مبداء، سپس شهر مقصد و پس از آن تاریخ مورد نظرتان را وارد کنید. در نهایت روی قسمت جستجوی بلیط کلیک کنید تا لیستی از سرویس های موجود برای تان نمایش داده شود.

پس از کلیک کردن بر روی کلمه جستجو صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که شامل دو بخش است:

بخش اول: شامل صفحه جستجو می باشد که قبلا هم دیده بودید (۱). برای جستجوی مجدد نیازی به بازگشت به صفحه اصلی نیست.

در زیر قسمت جستجو مرتب سازی (۲)  و فیلتر بر اساس شرکت (۳) را می بینید. با استفاده از گزینه مرتب سازی می توانید سرویس های موجود را بر اساس ساعت و یا قیمت ببینید. کافیست روی گزینه "مرتب سازی بر اساس"  کلیک کنید، دو فیلد ساعت و قیمت به صورت ابشاری لیست می شوند. با کلیک بر روی گزینه مورد نظر، سرویس ها را می توانید مرتب سازی کنید.

چنانچه می خواهید از شرکت مسافربری خاصی بلیط خود را خریداری کنید روی گزینه "فیلتر بر اساس شرکت" کلیک کنید. نام شرکت مسافربری و یا شرکت های مورد نظر را انتخاب کنید تا سرویس های آن شرکت ها برای شما نمایش داده شود.

بلافاصله زیر فیلتر ها تاریخ های قبل و یا بعد از زمان مورد نظرتان را مشاهده می کنید (۴). چنانچه نتوانستید برای تاریخ مورد نظر سرویسی پیدا کنید کافیست به تاریخ های قبل و یا بعد که در این قسمت می بینید مراجعه کنید. نیازی نیست مجددا به صورت دستی تاریخ را تغییر دهید.

بلافاصله زیر قسمت تاریخ ها، می توانید سرویس های موجود برای تاریخ دلخواهتان را ببینید. هر سرویس اطلاعاتی دارد که به شما کمک می کند بهترین آن را انتخاب کنید. اطلاعاتی از قبیل سرویس های تخفیف دار (۱) ، نام شرکت مسافربری (۲)، نام پایانه (۳)، ساعت حرکت (۴)، قیمت بلیط (۵) و در قسمت پایانی باکسی تعبیه شده که "مشاهده صندلی ها" (۶) نام دارد.

چنانچه روی "مشاهده صندلی ها" کلیک کنید، وضعیت صندلی ها نمایش داده می شود. صندلی‌هایی که به رنگ آبی (۱) درآمده‌اند توسط آقایان رزرو شده‌اند. صندلی‌های قرمز رنگ (۲) توسط بانوان خریداری شده‌اند. بنابراین تنها صندلی‌هایی که به رنگ سفید (۳) رویت می‌شوند قابلیت رزرو را دارند.

چنانچه تصمیم به انتخاب سرویس دیگری گرفتید، می‌توانید با جابه‌جا کردن صفحه (اسکرول موس در کامپیوتر یا جابه‌جایی به وسیله‌ی انگشت در گوشی‌ها و تبلت‌ها) وضعیت صندلی‌های آن را ببینید. فراموش نکنید با مشاهده‌ی صندلی‌های یکی از سرویس‌ها، صندلی‌های سرویس دیگر به طور خودکار پنهان می‌شود.

پس از مشاهده‌ی صندلی‌ها چنانچه تصمیم به خرید دارید بر روی گزینه‌ی "خرید"  (۴) کلیک کنید. در غیر این صورت می‌توانید بر روی "بازگشت" کلیک کنید تا دوباره لیست سرویس‌ها به نمایش در بیاید.

حتما در انتخاب صندلی‌ها به این نکته توجه کنید که بنا به الزامات قانونی نشستن بانوان بر صندلی‌های ردیف اول ممنوع است. همین‌طور برای پیشگیری از بروز مشکلات بعدی، لطفا موقع انتخاب صندلی‌ها به جنسیت صندلی‌های مجاور توجه فرمایید. طبعا به دلیل منع قانونی، صندلی انتخاب‌شده در کنار جنس مخالف جابه‌جا خواهد شد. صندلی که شما انتخاب می کنید به رنگ سبز (۱) درخواهد آمد.

پس از انتخاب صندلی‌های مورد نظرتان بر روی "مرحله‌ی بعدی ثبت مشخصات شما" (۲) کلیک کنید.

در این مرحله مشخصات یکی از مسافرها را وارد کنید. ما برای آنکه به فرآیند خرید بلیط سرعت ببخشیم، تنها مشخصات یکی از مسافرها را می‌خواهیم.

نام، نام خانوادگی، شماره همراه را وارد کنید و جنسیت مسافر را نیز تعیین نمایید (۱). در این مرحله علاوه بر آنکه می‌توانید وضعیت صندلی‌های رزرو شده‌ی خود را مشاهده کنید می‌توانید یا در تعداد آن‌ها تغییرات ایجاد کنید. توجه: در وارد کردن شماره موبایل دقت کنید چون اطلاعات بليط خریداری شده به این شماره پیامک خواهد شد.

پس از اطمینان از مشخصات واردشده بر روی گزینه‌ی "خریدتان را نهایی کنید" (۲)  کلیک کنید.


 در این صفحه اطلاعات بلیط شما به صورت کامل نمایش داده می‌شود. مبداء، شهر و پایانه‌ مقصد، شرکت مسافربری، شماره‌ صندلی‌ها، تاریخ و ساعت حرکت همگی در این صفحه نمایش داده می‌شوند؛ لطفا بار دیگر به دقت آن‌ها را بازخوانی کنید.

در صورت تایید اطلاعات و اطمینان از درستی آن‌ها، بر روی گزینه "تایید قوانین و پرداخت" (۱) کلیک کنید. اما اگر اشتباهی مشاهده کردید می‌توانید از گزینه ویرایش که در مرحله مشخص شده است، برگشته و بخش‌های مورد نظرتان را اصلاح کنید.

آگاهی از شرایط خرید به اطمینان از تکمیل فرآیند خرید و پیشگیری از بروز مشکلات بعدی کمک می‌کند. لطفا آن را مطالعه کنید.

در صفحه پرداخت بانک ابتدا شماره کارت خود را (۱۶ رقمی) وارد کنید. رمز اینترنتی کارت همان رمزی است که شما در برگ همراه با کارت خود آن را دریافت کرده‌اید و یا از طریق دستگاه‌های عابربانک آن را تعیین نموده‌اید. چنانچه این رمز را ندارید به بانک خود مراجعه کنید.

شماره شناسایی دوم (CVV2) عددی سه رقمی است که بر روی کارت بانکی‌تان درج شده است. تاریخ انقضای کارت نیز به همین شکل بر روی کارت قابل رویت است.

درگاه بانکی برای افزایش امنیت ترکیبی از حروف و اعداد را به نمایش می‌گذارد. آن‌ها را بدون توجه به کوچکی یا بزرگی حروف انگلیسی، در کادر مربوطه وارد کنید.

چنانچه مایل به دریافت صورت حساب خود هستید، ایمیل خود را وارد کنید. این گزینه الزامی نیست.

با کلیک بر روی گزینه‌ی پرداخت به صفحه‌ی بعدی هدایت می‌شوید.

در این صفحه فرآیند خرید شما تایید می‌شود. می‌توانید پانزده ثانیه صبر کنید تا سیستم به شکل اتوماتیک فرآیند را تایید و شما را به سفر724 بازگرداند و یا آنکه شخصا بر روی گزینه‌ی " تکمیل فرآیند خرید" کلیک کنید. برای پرهیز از انتظار حالت دوم توصیه می‌شود.

پس از تایید پرداخت، بلیت شما صادر می‌گردد.

قسمت های حائز اهمیت در بلیط صادر شده به شرح زیر است:

قسمت ۱: شماره بلیط اینترنتی در این قسمت نمایش داده می‌شود. این شماره هنگام مراجعه به شرکت مسافربری مستقر در پایانه جهت سوار شدن به سرویس الزامی است. بنابراین آن را حتما یادداشت کنید.

قسمت ۲: مشخصات بلیط شما و مبلغ پرداختی را نشان می دهد.

قسمت ۳: با عضویت در کانال تلگرام سفر724 می توانید از برندگان خوش شانس قرعه کشی های ماهانه این مجموعه باشید.

قسمت ۴: جهت چاپ بلیط اینترنتی صادر شده بر روی این گزینه کلیک کنید.