مسیر رشت به تهران یکی از پررفت‌و‌آمدترین مسیرهاست. از این رو سرویس‌های اتوبوس متعددی از سوی شرکت‌های مسافربری برای این مسیر در نظر گرفته شده است که هر مسافر می‌تواند یکی از آن‌ها را برگزیند و سفر اتوبوسی خوبی را تجربه کند. اگر قصد دارید که از رشت به تهران سفر کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. چرا که قصد داریم تمامی اطلاعات در مورد بلیط اتوبوس رشت به تهران را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

  پایانه‌های مبداء از رشت به تهران
پایانه (ترمینال مسافربری) رشت
  پایانه‌های مقصد از رشت به تهران
پایانه بیهقی (آرژانتین)، پایانه غرب (آزادی)
 

مدت زمان سفر  از رشت به تهران با اتوبوس
۴ ساعت در شرایط عادی

  مسیر سفر رشت به تهران با اتوبوس
رشت - قزوین- کرج - تهران
  مسافت رشت به تهران با اتوبوس (کیلومتر)
۳۲۹ کیلومتر
  قیمت بلیط اتوبوس رشت به تهران
برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط اتوبوس رشت به تهران می‌توانید به سامانه سفر۷۲۴ مراجعه کنید و با وارد کردن مبدا رشت به مقصد تهران لیست کاملی از سرویس‌ها و جزئیات و قیمت سرویس‌ها را برای تاریخ مورد نظر خود مشاهده کنید. 
لیست قیمت بلیط اتوبوس رشت به تهران
 

ساعت حرکت اتوبوس رشت به تهران
برای دسترسی به جزئیات سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت مسافربری شامل لیست کامل قیمت‌ها، ساعات حرکت، نوع اتوبوس، پایانه مبدا و مقصد این مسیر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

جزئیات سرویس‌های ارائه شده برای مسیر رشت به تهران

راهنمای خرید بلیط اتوبوس رشت به تهران

شما می‌توانید به دو روش بلیط خود را خریداری کنید: خرید حضوری و سنتی یا خرید آنلاین.

برای خرید آنلاین می‌توانید به یکی از سایت‌ها یا پلت‌فرم‌های خرید آنلاین بلیط اتوبوس مراجعه کنید. به عنوان مثال سامانه سفر ۷۲۴ یکی از معروف‌ترین و معتبرترین پلت‌فرم خرید آنلاین بلیط اتوبوس است. با خرید آنلاین از این سامانه دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌های مسافربری نیست. تنها کافی‌ست از طریق لپ‌تاپ و یا گوشی خود به سایت سفر۷۲۴ بروید و در کسری از ثانیه بلیط خود را رزرو کنید. این روش در راستای صرفه‌جویی در وقت و انرژی بسیار کارساز است.

برای این کار باید در صفحه اصلی سامانه سفر ۷۲۴ مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید تا سرویس‌های مسیر مشخص شده را برای شما نمایش دهد. در این بخش اطلاعات اصلی بلیط اتوبوس عنوان شده‌اند. به عنوان مثال در این قسمت نوع اتوبوس هر بلیط نوشته شده است. همان‌طور که می‌دانید اتوبوس‌ها در دو نوع وی‌آی‌پی و معمولی موجود هستند.

اتوبوس‌های وی‌آی‌پی از امکانات بیشتری نسبت به اتوبوس‌های معمولی برخوردارند. برای اطلاعات بیشتر در این‌باره می‌توانید به مطلب اتوبوس‌های وی‌آی‌پی و معمولی در وبلاگ سفر ۷۲۴ مراجعه کنید.

 هرچند که امروزه برای تمامی مسافت‌ها اتوبوس‌های وی‌آی‌پی در نظر گرفته شده است. اما با این حال گاهی ممکن است اتوبوس برخی از سرویس‌های مورد نظر از نوع معمولی باشد. بنابراین اگر این موضوع برای شما مهم است حتما هنگام خرید بلیط به این نکته توجه داشته باشید.

همچنین به یاد داشته باشید که پس از انتخاب یکی از سرویس‌های ارائه شده، شما قادرید که موقعیت صندلی خود را نیز مشخص کنید. در نهایت با زدن دکمه ثبت، بلیط شما رزرو می‌شود.

توجه داشته باشید که برای ارائه بلیط خود به مسئول حاضر در ترمینال، نیازی به چاپ بلیط نیست. تنها کافی است پس از اتمام مراحل خرید، بلیط الکترونیکی را دانلود کنید و در گوشی خود ذخیره کنید. در این صورت در مواقع لزوم می‌توانید بلیط الکترونیکی را به مسئول مریوطه نشان دهید.

در نهایت اگر به هر دلیلی قصد دارید که خرید بلیط خود را به صورت حضوری انجام دهید، لازم است که به یکی از شرکت‌های مسافربری مراجعه کنید. سپس بلیط خود را برای تاریخ و ساعت مورد نظر خریداری کنید.

 

اطلاعات قیمت بلیط اتوبوس رشت به تهران

برای کسب اطلاعات در مورد قیمت بلیط اتوبوس رشت به تهران بهتر است به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید. در این سامانه با وارد کردن مبدا رشت، مقصد تهران و تاریخ مورد نظر می‌توانید قیمت بلیط‌های سرویس‌های ارائه شده و سایر اطلاعات مورد نیز خود را مشاهده کنید.

همچنین توجه داشته باشید که گاهی ممکن است بعضی از شرکت‌های مسافربری تخفیف‌هایی را برای بلیط‌های خود در نظر بگیرند. در این صورت میزان تخفیف در بخش نمایش سرویس‌های سامانه سفر ۷۲۴  عنوان می‌شود. بنابراین شما می‌توانید با خرید اینترنتی از تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوید و بلیط خود را با کمترین هزینه ممکن خریداری کنید.

 

اطلاعات روزها و ساعات حرکت اتوبوس رشت به تهران

تعداد اتوبوس‌هایی که در یک روز از رشت به سمت تهران حرکت می‌کنند، بالغ بر ۵۰ سرویس است. هر کدام از این سرویس‌ها در ساعات مشخصی شروع به حرکت می‌کنند. در ساعت ۰:۰۵ بامداد اولین سرویس و در ساعت ۲۰:۳۰ آخرین سرویس حرکت خود را آغاز می‌کند. در این بین سرویس‌های دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به ساعت حرکت و برنامه سفرتان یکی از آن‌ها را برگزینید و سفر خوشی را تجربه کنید.

اما شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که آیا اتوبوس‌های رشت به تهران هر روز در دسترس هستند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. اتوبوس‌های مسیر رشت به تهران همه روزه در حال سرویس‌دهی به مسافران گرامی هستند. شما در هر روز و ساعتی که خواستید می‌توانید بلیط خود را خریداری کنید و سفر خود را آغاز کنید.

فقط باید توجه داشته باشید که بهتر است بلیط سفر خود را چند روز قبل از حرکت خریداری کنید. چرا که ممکن است در لحظات آخر نتوانید بلیط مورد نظر خود را تهیه کنید و برنامه سفرتان به هم بخورد.

 

مسافت و مدت زمان سفر اتوبوس رشت به تهران

فاصله میان شهر رشت تا تهران ۳۲۹ کیلومتر است. مدت زمانی که طول می‌کشد تا اتوبوس این مسافت را طی کند و به تهران برسد، در شرایط عادی ۴ ساعت است. مسافت بسیار کم میان رشت و تهران باعث شده است که رفت‌و‌آمد بیشتری در این مسیر صورت بگیرد.

لازم به ذکر است که در مسیر رشت به تهران، اتوبوس از شهرهای قزوین و کرج عبور می‌کند و در نهایت به تهران می‌رسد.

 

پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس رشت به تهران

رشت دارای یک پایانه مسافربری است. بنابراین تمامی اتوبوس‌های رشت به تهران از این مکان شروع به حرکت می‌کنند. برای سوار شدن به اتوبوس نیز باید به این پایانه مراجعه کنید.

اما تهران ۴ پایانه مسافربری دارد: پایانه بیهقی (آرژانتین)، پایانه جنوب (خزانه)، پایانه شرق (تهران‌پارس) و پایانه غرب (آزادی).

هر یک از اتوبوس‌های رشت به تهران نیز یکی از پایانه‌های مسافربری تهران را انتخاب و به سمت آن حرکت می‌کنند. بنابراین اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد و پایانه مشخصی را مدنظر دارید، باید هنگام خرید بلیط اتوبوس به این مورد توجه کنید. در بخش سرویس‌های ارائه شده برای این مسیر، پایانه‌های مبدا و مقصد مشخص شده است. شما می‌توانید طبق شرایط و موقعیت خود یکی از آن‌ها را برگزینید.

امیدواریم اطلاعات این مطلب برای شما مفید باشد و با مطالعه آن بتوانید اطلاعات لازم در رابطه با بلیط اتوبوس رشت به تهران را کسب کنید. اگر تمایل دارید که از اطلاعات مربوط به اتوبوس تهران به رشت نیز اطلاع پیدا کنید، می‌توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید و جزئیات دقیق سفر را مشاهده کنید.  سفر خوب و خوشی را برای شما عزیزان آرزومندیم.