افسانه هایی درباره این مسیر کوهستانی وجود داره. آب اینجا از بالا به پایین جریان نداره، بلکه جریانش از پایین به بالاست. ماشین بدون راننده میتونه کوه رو دور بزنه! بعضی جاها کنترل از دست راننده خارج میشه و ماشین خودش سرعت میگیره. اگر چه این پدیده ها فیزیک رو نقض میکنن، اما در جاده های منتعی به کوه آراگاتس اتفاق می افتن. کوه های آراگاتس هم جزو یکی از مکان های متعددی هست که چنین پدیده هایی رو شاهده و در سرتاسر دنیا پراکنده شدن. مکان هایی از جمله "نقاط اسرار آمیز"، "تپه های گرانشی"، "تپه های مغناطیسی"، "تپه های اسرار آمیز"، هر اصطلاحی هم براشون استفاده بشه، جایی که این باور وجود دارد که نیروهای مغناطیسی یا نیروهای ماورایی در این مکان ها وجود دارند.

مناطق غیرمعمول همچنان یک رمز و راز حل نشده برای دانشمندا هستن. گفته شده که این پدیده به علت افق مسدود شده است. بدون افق، نمی توان شیب را دید و در مورد آن قضاوت کرد. اشیاء معمولا کم و بیش عمود بر زمین دیده می شوند (مانند درختان) در واقع ممکن است تکیه داشته باشند، و مرجع بصری را جبران کنند. پدیده متضاد - جاده ای که به نظر می رسد مسطح است - در مسابقه دوچرخه سواری به عنوان "مسطح دروغین" شناخته می شود. این پدیده نیز مربوط به آب است، که در آن وهم بصری جریانی رو به بالا از اب را میبیند.

هر چه قدر هم علم پشت این پدیده باشه، رانندگی به سمت آراگاتس ارزشش رو داره و این پدیده رو برای خودتون تجربه می کنین. قبل از اینکه به قله کوه آرگاتس برسید، باید از دریاچه کری، در دامنه های کوه آرگاتس عبور کنین. به گفته ویکی پدیا، دریاچه کری عمدتا توسط یخ و برف شکل گرفته . کوه آراگاتس 3،190 متر از سطح دریا واقع شده و دارای محیطی حدود 1150 متر است. در اینجا شما می توانید در زیر چادر پناه بگیرین و بدن و روح خود را با سوپ زمستانی سنتی ارمنستان گرم کنین. نوش جان!

این کوه در شمال غرب شهر ایروان واقع شده. از تورهای مسافرتی و هتلی که مستقر شدین، میتونین برای رفتن به اونجا کمک بگیرین. سعی کنین حتما با تور به این کوه های اسرار امیز سر بزنین.

با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس می توانید به آسانی هم به شهرهای داخلی و به شهرهای خارجی بلیط اتوبوس خرید کنید. خرید بلیط اتوبوس 24 ساعته و با پشتیبانی از جامع ترین سایت تخصصی فروش بلیط اتوبوس، سامانه سفر724، مطمئن ترین راه خرید بلیط اینترنتی اتوبوس می باشد.