آبشار مرادیه وان در 88 کیلومتری شمال شهر وان واقع شده است. این آبشار زیبا در فاصله 10 کیلومتری شهر مرادیه قرار دارد. آبشار مرادیه وان جزو جاذبه های طبیعی و گردشگری منطقه می باشد. 

اگر از مسیر بازرگان - چالدران - وان مسافرت میکنید، می توانید سر راه به این آبشار هم سری بزنید و با یکی از زیبایی های بکر منطقه آشنا شوید. آبشاری که ارتفاعی نزدیک به 6 متر و عرضی حدود 80 متر دارد . آبشار مرادیه بسیار پر آب می باشد و شما از فاصله دور هم می توانید صدای آبشار را بشنوید. 

این آبشار (در واقع مجموعه ای از آبشارها) در مسیر دوبایزید به وان و با فاصله حدود 85 کیلومتر از وان قرار گرفته است .بنا براین چنانچه با خودرو شخصی و از مرز بازرگان وارد ترکیه شده اید میتوانید در مسیر رسیدن به وان از این جاذبه ی طبیعی نیز دیدن کنید .

با سفر زمینی به وان (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت راببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس وان ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس وان از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به وان را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از شهر خوی به شهر وان در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.