صومعه‌ها یکی از جاذبه‌های اصلی این کشور هستند و این صومعه یکی از زیباترین صومعه‌های ارمنستان است. این صومعه با آجرهای قرمزش، در قرن ۱۳ ساخته شده است. این صومعه به دلیل داشتن کلیسای مادر مقدس شهرت دارد و ارمنی‌ها معتقدند که در هنگام حمله مغول در هزاران سال قبل، ای صومعه توسط خدا محافظت شد. هر ساله هزاران توریست از این صومعه دیدن می‌کنند و اگر به ارمنستان رفتید حتماً ازآنجا دیدن کنید.

نوراوانک به معنای واقعی کلمه "صومعه جدید" و یک صومعه ارمنی قرن 13 است که در 122 کیلومتری ایروان قرار دارد و در یک دره باریک ساخته شده.در رودخانه آماگو واقع در نزدیکی شهر یقاندوزارمنستان واقع شده. این دره به دلیل صخره های بلند، قهوه ای و آجری قرمز، معروفه و به راحتی قابل شناساییه. صومعه با داشتن کلیسا دو طبقه Surb Astvatsatsin (مادر مقدس) معروفه، که اجازه دسترسی به طبقه دوم را از طریق راه پله سنگی ساخته شده باریک از سمت بیرونی ساختمان میده.

صومعه بعضی اوقات نواروانک در اماگو نامیده میشه، و آماگو نام یک روستای کوچک و در حال حاضر رها شده در بالای کانیونه، این نام رو گذاشتن تا از باگنو نوروانک که در گوریس قرار داره،  بشه تشخیص داد. در قرون 13 تا 14، صومعه تبدیل به محل اقامت اسقف سینیک شد و در نتیجه به مرور تبدیل به یک مرکز بزرگ مذهبی و بعدا مرکز فرهنگی ارمنستان با بسیاری از کرسی های  یادگیری شد، به ویژه با دانشگاه و کتابخانه مشهور گلادزور، ارتباط داشت.

با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس می توانید به آسانی هم به شهرهای داخلی و به شهرهای خارجی بلیط اتوبوس خرید کنید. خرید بلیط اتوبوس 24 ساعته و با پشتیبانی از جامع ترین سایت تخصصی فروش بلیط اتوبوس، سامانه سفر724، مطمئن ترین راه خرید بلیط اینترنتی اتوبوس می باشد.