اگر قصد دارید که از تهران به استانبول سفر کنید، اما اطلاعی از چگونگی خرید بلیط اتوبوس، روزها و ساعات حرکت و ... ندارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم که تمامی اطلاعات لازم در رابطه با خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول و جزئیات آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

پایانه‌های مبداء از تهران به استانبول
 پایانه غرب (ترمینال آزادی)
پایانه‌های مقصد تهران به استانبول
خیابان اکبیک، بلوار توران، پایانه بزرگ استانبول

مدت زمان و مسافت سفر  از تهران به استانبول با اتوبوس
۲۴۴۳ کیلومتر، ۳۳ ساعت

مسیر سفر تهران به استانبول با اتوبوس
تبریز، بازرگان، دوبایزید، آغری، ارزروم، ارزنجان، آماسیا، بلو، دوزجه، ساکاریا، استانبول
قیمت بلیط اتوبوس تهران به استانبول
برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط اتوبوس تهران به استانبول می‌توانید لیست کاملی از قیمت‌ها و سرویس‌های موجود برای تاریخ مورد نظرتان را در لینک زیر مشاهده کنید: 
لیست قیمت بلیط اتوبوس تهران استانبول

ساعت حرکت اتوبوس تهران به استانبول
در طول هفته سرویس موجود می‌باشد.
لیستسرویس‌های روزانه اتوبوس و زمان حرکت اتوبوس از تهران به استانبول

راهنمای خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول

برای خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول دو روش عمده وجود دارد: خرید حضوری و خرید آنلاین.

خرید بلیط اتوبوس تهران به استانبول

برای خرید حضوری باید به یکی از شرکت‌های مسافربری در تهران مراجعه کنید و بلیط اتوبوس خود را برای هر روز و ساعتی که مایل بودید خریداری کنید.

یکی از معایب خرید بلیط به این روش این است که باید ساعاتی را در شلوغی خیابان‌ها و ترافیک بمانید تا به شرکت مسافربری مورد نظر برسید. حتی ممکن است در مسافرت باشید و نتوانید به صورت حضوری بلیط خود را خریداری کنید. این موضوع باعث می‌شود که وقت و انرژی زیادی از شما تلف شود و یا نتوانید برای روز دل‌خواهتان بلیط خود را تهیه کنید.

برای رفع چنین مشکلاتی ایده خرید آنلاین بلیط اتوبوس مطرح شد. با خرید آنلاین دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. در هر کجای کشور عزیزمان که باشید می‌توانید بلیط خود را به سادگی و در کمترین زمان ممکن تهیه کنید. تنها کافی است که با تلفن‌همراه و یا لپ‌تاپ خود به یکی از سایت‌ها و پلت‌فرم‌های خرید آنلاین بلیط اتوبوس بروید. سامانه سفر ۷۲۴ یکی از بهترین پلت‌فرم‌های موجود در این زمینه است.

با مراجعه به این سامانه می‌توانید در هر تاریخ و ساعتی که مایل بودید، بلیط خود را تهیه کنید. به این ترتیب که ابتدا در صفحه اصلی این سامانه مبدا تهران ، مقصد استانبول و تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید تا سرویس‌های مسیر مشخص شده نمایش داده شود. سپس با توجه به شرایط خود، یکی از سرویس‌ها را برگزینید.

در این بخش تمام اطلاعات لازم برای خرید بلیط اتوبوس نوشته شده است. به عنوان مثال نوع اتوبوس، ساعات حرکت، قیمت بلیط و ... برای هر سرویس عنوان شده است. تمامی اطلاعات واضح و روشن است. تنها موردی که باید به آن دقت بیشتری داشته باشید نوع اتوبوس و مدل آن است.

اتوبوس‌ها در دو نوع وی‌آی‌‌پی و معمولی وجود دارند. هر یک از آن‌ها ویژگی‌های به خصوصی دارند. هرچند که امروزه برای سفرهای خارجی از اتوبوس‌های وی‌آی‌پی استفاده می‌کنند اما بهتر است بدانید که صندلی اتوبوس‌های وی‌آی‌پی بسیار راحت و نرم است. پشتی این صندلی‌ها تا حد قابل قبولی به عقب خم می‌شود. همین امر باعث می‌شود که بتوانید در طول سفر استراحت کاملی داشته باشید. زیرپایی، بالشت زیر گردن و ... از دیگر ویژگی‌های بارز اتوبوس‌های وی‌آی‌پی است. در حالی که راحتی صندلی اتوبوس‌های معمولی کمتر است و پشتی آن خیلی کم به عقب خم می‌شود.

بنابراین اگر نوع اتوبوس، کیفیت و میزان راحتی آن برای شما مهم است، لازم است که به هنگام خرید بلیط اتوبوس به این موضوع توجه کنید.

اگر قصد دارید که اطلاعات بیشتری درباره اتوبوس‌ وی‌آی‌پی و معمولی به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم که مطالب مرتبط را در وبلاگ سفر ۷۲۴ مطالعه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جزئیات بیشتر سرویس‌ها نیز می‌توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید.

اطلاعات قیمت بلیط اتوبوس تهران به استانبول

برای کسب اطلاعات در مورد قیمت بلیط اتوبوس تهران به استانبول بهتر است به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید. در این سامانه با وارد کردن مبدا تهران، مقصد استانبول و تاریخ مورد نظر می‌توانید قیمت بلیط‌های سرویس‌های ارائه شده و سایر اطلاعات مورد نیز خود را مشاهده کنید.

همچنین ممکن است برخی از شرکت‌های مسافربری تخفیف‌هایی را برای سرویس‌های خود در نظر بگیرند. در این صورت میزان تخفیف در سامانه سفر ۷۲۴ عنوان می شود. به این ترتیب که اتیکتی به رنگ نارنجی در کنار سرویس‌ها قرار می‌گیرند که نشان‌دهنده تخفیف در قیمت سرویس است. علاوه‌براین بر روی قیمت فعلی خط قرمزی کشیده می‌شود و قیمت جدید در زیر آن نوشته می‌شود.

بنابراین با خرید آنلاین بلیط اتوبوس می‌توانید از تخفیف‌های ویژه و لحظه آخری بهره‌مند شوید و سفر خود را با کمترین هزینه ممکن آغاز کنید.

اطلاعات روزها و ساعات حرکت اتوبوس تهران به استانبول

شرکت‌های مسافربری سرویس‌های متعددی را برای مسیر تهران به استانبول در نظر گرفته‌اند. اما سوال اغلب مسافران این است که آیا اتوبوس‌ها همه روزه در حال رفت‌و‌آمدند؟ خوشبختانه پاسخ این سوال «بله» است. در هر روز نزدیک به ۱۰ سرویس از تهران به سمت استانبول حرکت می‌کنند. هر یک از این سرویس‌ها در ساعات مشخصی شروع به حرکت می‌کنند.

سرویس‌های این مسیر در ساعات  ۹ صبح الی ۱۲ ظهر حرکت می‌کنند. اولین سرویس در ساعت ۹ صبح شروع به حرکت می‌کند. در نهایت حدود ساعت ۱۲ آخرین سرویس حرکت می‌کند و پس از آن دیگر سرویسی وجود ندارد. بنابراین لازم است که برنامه سفر خود را با حرکت اتوبوس‌ها مطابقت دهید.

برای اطلاع دقیق از ساعات حرکت سرویس‌ها می توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید. در بخش نمایش سرویس‌ها ساعات حرکت هر سرویس نوشته شده است. با توجه به برنامه سفر خود یکی از آن‌ها را برگزینید و به بازدید از شهر استانبول بروید.

به یاد داشته باشید که بهتر است بلیط اتوبوس تهران به استانبول را چند روز قبل و یا چند هفته قبل از حرکت خریداری کنید. چرا که ممکن است بلیط اتوبوس‌ها در ایام شلوغ و تعطیل خیلی سریع به اتمام برسد. بنابراین توصیه می‌کنیم که بلیط اتوبوس خود را به موقع خریداری کنید.

مسافت و مدت زمان سفر اتوبوس تهران به استانبول

تهران مبدا اکثر اتوبوس‌های استانبول است. بنابراین افرادی که قصد دارند با اتوبوس به استانبول سفر کنند، باید ابتدا به تهران بروند. البته برای مسافران ساکن در تبریز نیازی نیست که به تهران بروند. زیرا اتوبوس در طول مسیر در تبریز هم توقف می‌کند تا مسافران حاضر در تبریز سوار شوند.

سپس اتوبوس به حرکت خود ادامه می‌دهد تا این‌که به مرز بازرگان می‌رسد. اتوبوس مدتی را در مرز منتظر می‌ماند تا بررسی و بازرسی بدنی مسافران، چمدان‌هایشان و خود اتوبوس به اتمام برسد. به طور معمول این پروسه یک ساعت به طول می‌انجامد. اما اگر مشکلی در بازرسی بدنی و بارها صورت بگیرد، ممکن است این مدت زمان به درازا نیز بکشد. در نهایت پس از عبور از مرز، اتوبوس به مسیر خود ادامه می‌دهد تا به استانبول برسد.

با تمام این اوصاف نمی‌توان مدت زمان دقیق سفر به استانبول با اتوبوس را تعیین کرد. اما در شرایط عادی و بدون بروز مشکلی در مرز مدت زمانی که طول می‌کشد اتوبوس از تهران به استانبول برسد، حدود ۳۳ ساعت است.

همچنین لازم است بدانید که مسافت میان تهران تا استانبول ۲۴۴۳ کیلومتر است.

پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس تهران به استانبول

اتوبوس‌های مسیر تهران به استانبول از پایانه غرب (آزادی) تهران شروع به حرکت می‌کنند. پس از طی مسافت میان این دو شهر اتوبوس در نهایت به استانبول می‌رسد و به سمت پایانه استانبول که واقع در خیابان لاله‌لی در آکسارای است، حرکت می‌کند.

البته پایانه‌های مبدا و مقصد هر مسیر نیز در سامانه سفر ۷۲۴ عنوان شده است. برای اطمینان از محل حرکت خود می‌توانید به بخش نمایش سرویس‌ها مراجعه کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد و اطلاعات لازم در رابطه با بلیط اتوبوس تهران به استانبول را کسب کرده باشید. سفر خوب و خوشی را برای شما عزیزان آرزومندیم.