برج نقاره خانه که به برج یزید هم معروفه، در شمال شهرستان ری و در غرب امین آباد قرار گرفته. این برج بالای کوه طبرک یا تپه گبری احداث شده.

طبق روایات تاریخی که وجود داره، برج نقاره خانه حدود هزار سال پیش به دستور "بزرگ امید" ساخته می شه تا محلی برای دفن باشه. البته طبق گفته مورخان، بزرگ امید این مکان را ساخته بود تا پس از مرگش، استخوان هاش رو اونجا تدفین کنن. مورخان بزرگ امید رو زرتشتی میدونستن و از اونجایی که زرتشتی ها خاک رو عنصر پاکی میدونن، به خاطر همین هیچ وقت پس از مرگ اجساد رو توی خاک دفن نمیکنند، بلکه جسد رو در مکانی مرتفع قرار میدن تا پس از اینکه خوراک پرندگان شدند، استخون هاشون جمع آوری بشه و داخل کوزه ای به نام استودان قرار می دن و اون کوزه رو دفن میکنن.

این برج که زیبایی منحصر به فردی هم داره به صورت هشت ضلعی ساخته شده و سردابه ای زیر برج تعبیه شده که توسط راهرویی که بیرون تعبیه شده به زیر برج راه داره. ارتفاع برج تقریبا سه متره و به نظر میاد تزئینات بالای برج طی دوره قاجار به سرقت رفته.

با توجه به اینکه برج هشت ترکی هست، دید کاملی به مناطق اطراف داره. محیط خارجی بنا حدود 11 متر مربعه. ورودی برج در جهت جنوب غربی قرار گرفته و مشرف به زمین های زراعی منطقه هست. ورودی برج بر خلاف بقیه ساختارهای برج، تزئینات کمی داره و در کل میشه گفت فاقد تزئیناته. گورستان سلطنتی آل بویه هم نزدیک این بنا قرار گرفته.

به این منطقه که سر بزنین میتونین از دو تا مکان باستانی دیگه هم بازدید کنین، یکی برج اینانچ هست که از دوره سلجوقیان به جا مونده و قبر سرداری به نام اینانج بوده، و دومی هم قلعه طبرک هست که بهش اشاره کردیم.