معاون وزیر راه و شهرسازی برنامه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای سفرهای اربعین را تشریح و به لزوم هماهنگی بین سازمان‌ها تأکید کرد.

به گزارش تین‌نیوز، عبدالهاشم حسن‌نیا گفت: رسیدگی به سفر زائران مراسم اربعین برگزار  شد گفت: زائران در اربعین از سراسر کشور و همچنین از کشورهای همسایه از طریق چهار پایانه مرزی جاده‌ای مهران، شلمچه، چزابه و در سال جاری انشا اله خسروی تردد خواهند داشت.

او به جابه‌جایی8.5 میلیون مسافر توسط ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت: برای سفرهای اربعین نیازمند هماهنگی‌های گسترده و لازم و برنامه‌ریزی‌های دقیق و منظم است.

او به آغاز تلاش سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای سفرهای اربعین اشاره کرد و گفت: تمامی شرکت‌ها و فعالان بخش مسافری حمل‌ونقل جاده‌ای برای ایام اربعین اعلام آمادگی کرده‌اند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به برگزاری مستمر جلسات هماهنگی با نهادهای دست‌اندرکار و اعضای اصلی کمیته حمل‌ونقل و سوخت اشاره کرد و گفت: بازدیدهای میدانی از مناطق چهار پایانه‌ی مرزی را مورد تأکید قرارداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، در این نشست معاون راهداری، مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی، مدیرکل توسعه ایمنی راه‌ها و حریم سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همچنین مدیران کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه هریک پیرامون وضعیت محورهای منتهی به چهار مرز مهران، شلمچه، چزابه و خسروی، وضعیت پایانه‌های مرزی، شرایط پارکینگ‌ها و تجربیات سال‌های گذشته و برنامه‌های سال جاری گزارش‌هایی را ارائه کردند.

منبع: تین نیوز