شرکت خرده فروشی ژاپنی Muji با شرکت فنلاندی Sensible4 (تولید کننده خودروهای خودران) همکاری می کند تا یک اتوبوس اتوماتیک جدید بسازد که می تواند در شرایط مختلف آب وهوایی به فعالیت خود ادامه دهد.

هری سانتامالا مدیر ارشد اجرایی شرکت فنلاندی می گوید: ما در حال توسعه اتوبوس های خودران هستیم تا آنها را به بخشی از خدمت حمل و نقل روزانه مردم تبدیل کنیم. تا زمانیکه فناوری خودروهای خودران برای فعالیت در انواع مختلف آب وهوا پیشرفت نکند، این وسایل نقلیه در زندگی روزمره مردم جایی نخواهند داشت

این شرکت فناوری خودروهای خود را درشرایط قطبیLapland (شمالی ترین نقطه فنلاند) آزمایش کرده است. هم اکنون نیز با طراحان ژاپنی همکاری می کند تا اتوبوس خودرانی به نام گاچا Gacha بسازد. این اتوبوس های خودران در ۲۰۱۹ در شهرهای مختلف فنلاند آزمایش می شوند. در مرحله ی بعد ناوگان تجاری آنها در ۲۰۲۰ ارائه می شود. شرکت ژاپنی Muji  بیشتر وسایل خانگی ارزان طراحی می کند. 

به هرحال اتوبوس طراحی شده مانند نمونه های معمول جلو یا عقب ندارد. همچنین ظرفیت ۱۶ مسافر (۱۰ نفر نشسته و ۶ نفر ایستاده) را دارد. اتوبوس خودران Gacha در مارس ۲۰۱۹ در هلسینکی رونمایی می شود.