به اطلاع شما عزیزان همراه سفر۷۲۴ می‌رسانیم که شهر تبریز به عنوان پایلوت کلانشهرهای سطح کشور در خصوص مکانیزه کردن فروش بلیط اتوبوس انتخاب شده است. طی مصاحبه شبکه استانی سهند با آقای دکتر عادلی سعد آباد مدیر عامل سازمان پایانه‌های مسافربری تبریز، اجرای این طرح از اول شهریور ماه سال ۹۸ با همکاری وزارت راه و ترابری، اداره کل پایانه‌های استان، مجمع امور صنفی و سازمان پایانه‌های شهرداری تبریز در پایانه مسافربری مرکزی تبریز آغاز شده است. 

مفتخریم اعلام کنیم که در این میان سامانه سفر ۷۲۴ به عنوان برترین سامانه فروش اینترنتی بلیط اتوبوس شمال غرب با همکاری مجمع امور صنفی، سازمان پایانه‌ها، وزارت راه و ترابری و شهرداری تبریز در تلاش برای عملی کردن این طرح به بهترین شکل ممکن و تحقق اهداف آن است. هر چند ما در سفر ۷۲۴ از مدت‌ها قبل این رویه را پیش گرفته‌ایم و با فراهم کردن امکان خرید آنلاین بلیط اتوبوس، سعی داریم از نابسامانی و هرج و مرج روش‌های سنتی بکاهیم.

اجرای طرح مکانیزه کردن خرید و فروش بلیط اتوبوس مزایای زیادی دارد که از جمله این مزایا می‌توان به رعایت عدالت بین شرکت‌های مسافربری ارائه‌کننده سرویس و فراهم کردن بستری برای رقابت واقعی و اساسی بین آن‌ها، امکان پیگیری بلیط از طریق مراجعه قانونی در صورت بروز هر گونه مشکل و حذف فروش‌های دستی به واسطه‌ی دلالان و جارچی‌ها اشاره کرد. از طرفی نیز فروش مکانیزه بلیط اتوبوس باعث می‌شود که مردم هنگام تهیه بلیط اتوبوس به راحتی به مقایسه خدمات، امکانات و کیفیت سرویس‌های شرکت‌های مسافربری بپردازند و بهترین آن‌ها را انتخاب کنند.  

اگر شما هم به سفرهای اتوبوسی علاقه دارید و از خریدهای اینترنتی استقبال می‌کنید به راحتی می‌توانید با مراجعه به سامانه ما یعنی سفر ۷۲۴  و وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود تمامی سرویس‌های موجود در این مسیر را مشاهده کنید. به این ترتیب می‌توانید از تخفیف‌های ویژه‌ای که برخی از شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های خود در نظر می‌گیرند نیز استفاده کنید. تیم پشتیبانی ما نیز همواره از طریق تلفن یا چت آنلاین آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.