به اطلاع تمامی هم‌وطنان عزیز می‌رسانیم طبق اطلاعاتی که تاکنون به دست ما رسیده است، تمامی شرکت‌های مسافربری طبق روال عادی و همیشگی خود در حال ارائه خدمات و انتقال مسافران هستند. بنابراین در صورت وقوع هر گونه مشکل مانند تغییر شرایط جوی که سرویس‌دهی شرکت‌های مسافربری را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اطلاع‌رسانی‌های لازم از طرف خود شرکت‌های مسافربری انجام می‌گیرد. بنابراین در حال حاضر کنسلی سرویس برای هیچ مسیر مشخصی وجود ندارد.

در این راستا تیم سفر۷۲۴ نیز به صورت مداوم اخبار وضعیت جاده‌ها و عبور و مرور را در این پست به اطلاع هم‌وطنان عزیز خواهد رساند.

هم‌اکنون وضعیت جاد‌ه‌ها در حالت عادی قرار دارد و ممنوعیت تردد تنها در برخی از جاده‌ها وجود دارد. به همین دلیل اتوبوس‌ها با تغییر مسیر و عبور از جاده‌های دیگر مسافران را به مقصد اصلی خود می‌رسانند.

لازم به ذکر است در صورتی که سرویسی از طرف تعاونی کنسل شود، تعاونی مذکور موظف است کل مبلغ بلیط را به مسافران عودت دهد. در غیر این صورت کنسل کردن بلیط‌ها طبق قوانین کنسلی بلیط اتوبوس انجام می‌شود.

طبق راهنمایی‌های سازمان راهداری مسافرانی که قصد سفر کردن دارند، بهتر است قبل از خرید بلیط با سامانه‌های ۱۴۱ و ۱۲۰ در ارتباط باشند و در خصوص شرایط جاده‌ها اطلاعاتی به دست آورند. سپس به خرید بلیط مربوطه اقدام کنند. زیرا در صورتی که اتوبوس در مسیر خود به سمت مقصد، قادر به ادامه مسیر نباشد، متوقف خواهد شد.

مسیرهایی که ممنوعیت تردد دارند

هم‌اکنون ممنوعیت تردد در مسیرهای بین خوزستان به شیراز و اصفهان مشاهده می‌شود.
هم‌چنین مسیر جاده چالوس نیز بسته است و سرویس‌هایی که از این مسیر تردد داشتند، از جاده رشت عبور خواهند کرد.

مسیرهایی که تردد در آن‌ها با احتیاط صورت می‌گیرد

در حال حاضر مسیرهای ایلام، کرمانشاه و کردستان جزو مسیرهایی هستند که تردد در آن‌ها با احتیاط صورت می‌گیرد.

ممنوعیت تردد بین شیراز به خوزستان و شیراز به تبریز و مشهد نیز رفع شده است و هم اکنون جاده‌های این شهر ممنوعیت تردد ندارند.

در صورتی که از سمت سازمان راهداری و ارگان‌های مربوطه مثل پلیس راه ابلاغیه یا خبری مبنی بر ممنوعیت تردد در یک مسیر خاص به دست شرکت‌های مسافربری نرسد، سرویس‌ها به فعالیت خود ادامه خواهند داد. بنابراین اگر مسافران خودشان تمایل به کنسل کردن سفر خود داشته باشند، استرداد یا کنسلی بلیط آن‌ها طبق روال عادی کنسلی و با کسورات تعیین شده انجام می‌گیرد.

اما در صورتی‌که بلیط شما شامل مسیرهایی می‌شود که در ممنوعیت تردد قرار دارند و شرکت‌ مسافربری قادر به ارائه‌ی سرویس مذکور نیست، هنگام استرداد، شرکت مسافربری کل مبلغ بلیط را به شما برمی‌گرداند. در چنین شرایطی مسافران باید با تیم پشتیبانی سفر۷۲۴ به شماره‌ی تماس ۰۲۱۵۳۸۲۶ تماس حاصل کرده و برای استرداد وجه خود اقدام نمایند.