جمعه ها که از راه می رسد باید برنامه های ریز و درستی برای آن ها بچینیم. همیشه که نمیشود صبح تا ظهر خوابید و چند ساعتی هم به تماشای تلویزیون نشست و بقیه اش را هم چرخی در اینترنت زد. بگذارید این اخر هفته به شما برنامه ای را پیشنهاد دهیم. که نیاز نیست برای لزت بردن از طبیعت و یک گردش مفرح و متفاوت راه دوری را طی کنید. منطقه ای بسیار زیبا با درختانی که محیطی مانند جنگل را ساخته اند و هوایی که بهار و بهشت واقعی را به شما هدیه می دهد. رودخانه هایی با آب زلال و جاری و شکوفه های سفید و قرمز رنگ بهاری وسوسه سفر را دو چندان می کند. 

در این سفر فقط وسایل ضروری را بردارید و خیلی هم صبح زود لازم نیست حرکت کنید. 10 صبح هم راه بیفتید به موقع به مقصد می رسید و در بهترین ساعات جمعه می توانید از بهترین اب و هوای اردیبهشت استنشاق کنید.برای رسیدن به این منطقه زیبا و رویایی کافیست از اتوبان صدر بگذرید و پس از طی سافت 40 دقیقه ای به دوراهی لواسان و فشم برسید.

حالا اگر صبح زودتر هم راه بیفتید که خیلی بهتر و بیشتر می توانید لذت ببرید. با همسفران خود به سمت لواسان حرکت کنید. لواسان یا همان لواسان کوچک اولین جایی هست که می خواهیم سر بزنیم. از لواسان به سمت بلوار امام خمینی که بروید رودخانه ای را می بینید که بی اختیار ادم را به وسوسه می اندازد که پیاده شده و به تماشای رودخانه بنشیند. اخیرا این منطقه به حیات خلوت تهرانی ها تبدیل شده. شلوغی تهران را کم کم در این منطقه نیز می توان شاهد بود. هر چه به انتهای روز نزدیک شوید زیبایی ها و جوش و خروش رود بیشتر خواهد شد.

مسیرتان را که ادامه بدهید به یک دوراهی دیگر می رسید. بر روی دو تابلو نام های سید پیاز و بخارکلا را می بینید. اگر مسیر مستقیم را بخواهید ادامه دهید به باغ دره ای منتهی می شود که جذابیت و بکری خودش را دارد. انتخا ب با شماست. البته تابلوی امام زاده هم به چشم می خورد که اهل زیارت اگر باشید می توانید سر راهتان سری به این امام زاده بزنید. 

از بین مسیرهای موجود ما به شما سید پیاز و بخارکلا را پیشنهاد می کنیم. چون علاوه بر مقصد می توانید از مسیر هم لذت بیشتری ببرید. مسیری که پر از درخت های چندین ساله هست و منطقه همچنان بافت و حالت روستایی خود را حفظ کرده. کم تر جایی را می توان پیدا کرد که نام توریستی بودن را با خود یدک بکشد و همچنان بکر مانده باشد. سر راه اگر دقت کنید می بینید که باغ ها حصار کشی شده اند و درختان از داخل باغ به بیرون سرک کشیده اند. 

پیچ هایی زیبا که با گذشتن از آن ها به سمت منطقه سبو بزرگ هدایت می شوید. به ارتفاعی می رسید که باید کمی توقف کنید و از آن بالا کل روستا زیر پای شماست. به نظاره نشستن از بلندی زیبایی این روستای ساکت و کم جمعیت را چند برابر می کند. به خاطر آرامشی که به شما دست می دهد می توانید انرژی مضاعفی از این منطقه به دست آورده و پس از اتمام سفر با ارامش خیال به محل کار خود برگردید.

بهتر است سوار ماشین هایتان شوید و به راهتان ادامه دهید. دیدنی های زیادی منتظر شما هستند. اگر ماشین شما ایمنی بالایی دارد پیشنهاد ما به شما عبور از مسیر خاکی در ادامه راه است. که شما را به سمت دریاچه هدایت می کند. پس از دریاچه نیز به سد لتیان می رسید. این منطقه هم سبو نام دارد. اگر از محلی ها بپرسید می گویند لتیان را آب برده و در منطقه ای دورتر از سبو قرار گرفته است. 

ادامه راه به انتخاب شماست. مسیر را که ما معرفی کردیم. تا هر کجای مسیر که لذت بردید می توانید ادامه بدهید. یا هر جا حال خوش بیشتری برایتان داشت همانجا مستقر شوید. می توانید کبابی هم به راه بیندازید و یا اگر بساط کبای تان اماده نبود به رستوران های کنار جاده لواسان برگردید و ناها را همانجا نوش جان کنید. 

این جمعه برای رفتن به لواسان اماده شوید! جمعه دیگر هم مسیری خاطره انگیز برای تهرانی ها معرفی می کنیم!

در سال های اخیر با گسترش خرید های اینترنتی امکان خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین توسط مجموعه سفر724 برای مسافران فراهم شده است. شما به آسانی برای سفر به تهران می توانید هر لحظه به صورت اینترنتی بلیط اتوبوس خود را خریداری کنید.

safar724.com