برای رفتن به این کوه همیشه سوزان و آتشین به سمت جاده رامهرمز که بروید، در مسیر خیجه و ماماتین حرکت کنید و روستای گنبد لران را پشت سر بگذارید، به کوهی می رسید که مثل کوه های دیگر نیست و جذابیت منحصر به فرد خود را دارد که در هیچ کوه دیگیری نمی بینید، کوه هایی که آتش گرفته اند! 

خوب که دقت می کنید درختی را نمی بینید که آتش گرفته باشد، چشمه ای هم نیستف بوته و علفزاری هم نمی بینید. جذابیتی که این کوه دارد زبانه های اتشی است که از هر جای کوه بیرون می زند. این کوه آتشین سال هاست که در حال آتش گرفتن است. این کوه، تشکوه نام دارد.

برای رفتن به این کوه باید به شهرستان رامهرمز بروید. این کوه در 6 کیلومتری رامهرمز واقه شده است. دلیل آتش گرفتن و زبانه کشیدن این شعله ها گوگردی است که در زمین وجود دارد و پس از متصاعد شدن گاز های طبیعی از زمین شعله ور می شوند. گازهای هیدروکربوری از عمق زمین به سطح می ایند و شعله ور می شوند. شعله ها در روز هم قابل رویت هستند ولی درشب به رقص بیشتری می ایند و خود را بیشتر نشان می دهند. 

تشکوه در شب چنان جذابیت و زیبایی خاص دارد که همین زیبایی باعث شده است گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور برای دیدن این کوه راهی این منطقه شوند.

 

جالب است بدانید برای رفتن به این منطقه که دشواری زیادی هم ندارد باید از محلی ها کمک بگیرید. چون هیچ تابلوی راهنمایی که شما را به این منطقه برساند وجود ندارد. به جز تشکوه در حوالی شهر صنعتی امیدیه نیز کوه سوخته وجود دارد که زبانه های آتش آن به بزرگی تشک.ه نیستند. گاهی دودهای سیاه رنگی از این کوه بیرون می زند که باعث می شود فضای اطراف چشمه های آتش کوه نیز به نظر سیاه برسند.

به دلیل رنگ سیاهی که دارد به آسانی از کوه های اطراف شناخته می شود. دیلیل اصلی خروج گاز شکافی است که در زمین وجود دارد. زمین این منطقه به دیلیل رانش کوه شکافته شده و محل خروج گازها را پدید اورده است. 

زئوتوریسمی که این منطقه پدید آورده نه تنها باعث جذب زمین شنا س های داخل و خارج کشور که مردم عادی را نیز برای دیدن جاذبه منحصر به فردش به این منطقه می کشاند.

تشکوه و کوه سوخته از مباحث جالب و به روز و کاربردی زمین شناس ها هستند. و استان خوزستان نیز این کوه را به عنوان جاذه گردشگری خود همیشه جزو اثار جالب و طبیعی معرفی می کند.

 

سفر با اتوبوس را بسیاری از افراد تجربه کرده اند. برای بازدید از جاذبه های گردشگری استان خوزستان  کافیست بلیط اینترنتی اتوبوس را از سایت سفر724 خریداری کرده و علاوه بر دیدنی ها و جاذبه های گردشگری مقصد از مسیر سفرتان نیز نهایت لذت را ببرید. خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سامانه سفر724 به آسانی برای مسافران امکان پذیر است.

safar724.com