از اوایل قرن هجدهم که معماری اروپایی روی معماری ترکی تاثیر گذاشت، پادشاهان عثمانی کاخ های زیبایی به سبک تزئیناتی و معماری ترکی - اروپایی ساختند که از مهم ترین آن ها کاخ های ییلدیز، بی لر بیی، چراغان و کاخ ساحلی دولماباغچه بود.

دستور ساخت این کاخ اخیر را سلطان عبدالمجید سوم که مسلط به زبان های عربی و فرانسه بود، در سال 1843 داد. معمار این بنا عبدالحلیم آقا بود و ساخت آن توسط بالیان تیکوغوس صورت گرفت.

کاخ زیبای دولماباغچه در عرض 13 سال ساخته شد. جهت تزئین آن از بیش از 10 تن طلا و نقره استفاده شد. در قصر 6000 خدمتکار وجود داشته است. در سال 1876 سلطان مراد پنجم به قصر ییلدیز نقل مکان کرده و دولماباغچه را ترک کرد. 

این کاخ درهای زیادی دارد که مهم ترین آن سلطنت قاپیسی (دروازه سلطنتی) است. همچنین باغچه های زیادی دارد که مهم ترین آن خاص باغچه (باغچه خاص) است.

این کاخ زیبا 3 طبقه بوده و از 286 اتاق و 43 سالن مجلل و زیبا تشکیل شده است. از جمله سالن پذیرش که 56 ستون زیبا و بزرگ دارد و روشنایی آن توسط یک لوستر چهار و نیم تنی هدیه ملکه انگلیس تامین می شود.

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.