گرجستان به داشتن حمام های قدیمی و تاریخی شهرت فراوانی داره، تفلیس هم از این قضیه مستثنا نیست. این حمام ها سولفوری هستند. از معروف ترین حمام های ابگرم سولفوری تفلیس، به حمام شاه عباس میشه اشاره کرد که در محله ارتاجالای شهر تفلیس قرار گرفته.

آب گرم این حمام کاملا طبیعی هست و هیچ سیستم گرمایشی پیچیده ای برای راه اندازی این سیستم به کار گرفته نشده. آب گرم ها اصولا خاصیت درمانی دارن، این باور در مورد حمام های آب گرم سولفور تفلیس هم وجود داره. حمام شاه عباس در دوره صفویه ساخته شده و اگه کمی به سبکش دقت کنین، متوجه میشین که سبک کاشیکاری حمام هم به همون دوران برمیگرده.

توریست هایی که به تفلیس سفر کردن، تجربه خوب و خاطره شیرینی از این حمام ها توی ذهنشون دارن. نه تنها حمام های سولفور تفلیس خستگی تن و جان رو به در میکنه، بلکه لذت فراموش نشدنی به همراه داره.

حمام‌های سولفور در دل بخش تاریخی تفلیس واقع‌شده‌ان، با توجه به معماری این حمام‌ها، زمان ساخت آن‌ها به قرن 19 میلادی برمیگرده. با توجه به نوع نما و کاشی‌کاری آبی‌رنگ این حمام، به راحتی می‌توان متوجه شباهت آن با معماری صفوی شد. از همین رو این حمام به حمام شاه‌عباسی معروفه.

به چند دلیل باید به این حمام تاریخی سر بزنین، اول از همه بازدیدی از این حمام تاریخی داشته باشین، از آب گرم و خواص شفابخش اون استفاده کنین، علاوه بر این ها از خدمات ماساژی که توی آبگرم میدن هم میتونین نهایت لذت و استفاده رو ببرین و توی سفر به آرامش برسین.

هزینه‌ی استفاده از حوض‌های عمومی به ازای هر نفر 2 لاری میشه و حمام‌های اختصاصی از 20 تا 80 لاری برای هر ساعت قیمت دارن. هزینه‌ی ماساژ و پذیرایی، جداگانه حساب میشه.

آدرس حمام های سولفور تفلیس: خیابان آبانوتووبانی