در آخرین بخشنامه‌ای که اخیرا از طرف کمیته امنیت اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا به دست دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت‌های گردشگری رسیده، علاوه بر تاکید رعایت پروتکل های بهداشتی در سفر های زمینی، 

ستاد ملی کرونا، داشتن تست PCR منفی با اعتبار ۷۲ ساعت برای مسافران هنگام بازگشت و  ورود به ایران را ملزم دانسته، در غیر این‌صورت انجام این تست و قرنطینه با هزینه شخصی مسافر تا مشخص شدن نتیجه الزامی خواهد بود.

لازم به ذکر است که ستاد ملی کرونا در بخش نامه های قبلی اعتبار تست منفی کرونا برای مسافران ورودی از مسیرهای بین المللی را تا ۹۶ ساعت اعلام کرده بود.

وزارت بهداشت ارمنستان نیز مقرر کرده که:

مسافران در زمان ورود به کشور ارمنستان، باید نتیجه تست منفی تشخیص کرونا را که بیش تر از ۷۲ ساعت از آن نگذشته باشد همراه داشته باشد و یا گواهی واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کووید راکه دست کم ۱۴ روز از تاریخ دریافت آخرین دُز واکسن گذشته است راارائه دهند .

در صورتی که مسافر نتواند یکی از این دو گواهی را ارائه کند،

باید تست کرونا را در مراکز مستقر در پایانه های مرزی و یا فرودگاه انجام داده و تا مشخص شدن نتیجه منفی، قرنطینه اجباری شود.

نتیجه تست انجام شده تا ۴۸ ساعت در سامانه Armed ثبت می شود و در اختیار مسافر قرار می گیرد، در صورت منفی بودن جواب تست کرونا، مسافر از قرنطینه خارج می شود.

پس از افزایش چشمگیر سفر ایرانی ها برای دریافت واکسن کرونا به کشور ارمنستان.

طبق اطلاعیه یک ماه پیش سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان مبنی بر تصمیم وزارت بهداشت جمهوری ارمنستان، واکسیناسیون کرونا فقط در مراکز سیار با واکسن "آسترازنکا" و فقط به شرط ۱۰ روز اقامت انجام می شود.

به گفته اجرا کننده های تور  و راهنمایان گردشگری، مطابق با این قانون، مسافرانی که به قصد تزریق واکسن به ارمنستان میروند.  بعد از اقامت  ۹ روزه میتوانند مجوز تزریق واکسن کرونا را دریافت کنند.

مطالب همه چیز درباره بلیط اتوبوس ارمنستان (ایروان) و سفر اتوبوسی تزریق واکسن رایگان کرونا در ارمنستان برای ایرانیان میتواند برای سفر شما کارآمد باشد.

مسافران عزیزی که قصد خرید بلیط اتوبوس ارمنستان را دارند حتما قبل از خرید آخرین خبرها و قوانین مسافرت به ارمنستان را بررسی کنند.