فرآیند خرید بلیط اتوبوس زمانی به پایان می رسد که شما شماره بلیط را از طریق سامانه دریافت کنید، و پس از آن نیز شماره بلیط از طریق اس‌ام‌اس به شما ارسال می گردد.

اگر به هر دلیلی شماره بلیط اتوبوس به شما اس ام اس نشود در صفحه اصلی سایت به بخش استعلام شماره بلیط اتوبوس مراجعه کنید. با وارد کردن شماره همراه تان در این قسمت اطلاعات 5 خرید اخیر شما اس ام اس خواهد شد. در غیر این صورت می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل کنید.

چنانچه به هر دلیلی موقع پرداخت مبلغ بلیط اتوبوس به مشکلی برخوردید، در مورد این موضوع به وسیله گوشی یا موبایل می‌توانید با پشتیبان ما تماس حاصل نمایید. دوستان عزیز راهنمای ما، کمک‌حال شما خواهند شد.

در ضمن نیاز نیست کارت بانکی حتما به نام مسافر باشد، بلیط‌هایتان را به وسیله هر کارت بانکی با قابلیت خرید اینترنتی، می‌توانید خریداری نمایید.

اگر هنگام خرید بلیط اتوبوس، پول از حساب شما کسر شده ولی شماره بلیت اتوبوس را دریافت نکرده‌اید، ابتدا به بخش استعلام بلیط مراجعه نمایید و فرآیند مورد نیاز برای استعلام بلیط را طی نمایید. در صورت موفق نشدن به دریافت شماره بلیط، خرید شما با مشکل رو برو شده، بنابراین دوباره فرآیند خرید را از سر بگیرید. اگر مبلغ بلیط اتوبوس از حساب شما کثر شده باشد حداکثر ظرف ۴۸ ساعت (بدون احتساب پنج شنبه، جمعه و ایام تعطیل ) مبلغ کسر شده به صورت خودکار حساب شما باز می‌گردد . لطفا پس از گذشت زمان یاد شده حساب خود را کنترل نمایید. در صورت عدم برگشت مبلغ، با شماره تلفن 27312731-021 مربوط به پشتیبانی درگاه خرید بانک ملت تماس بگیرید و با ارائه شماره کارت بانکی، وضعیت پرداختی خود را پیگیری نمایید.