سواحل دریای اژه، ترکیب بی نظیری از زیبایی های طبیعی و جاذبه های تاریخی ارایه می دهد. این یکی از پر جمعیت ترین شهرهای جهان باستان است همراه با چندین شهر معروف تروا، شهر ایلیاد و ادیسه و ازمیر (Smyrna)، مکان تولد هومر و ساردیسی، شهر کروسوس، پادشاه ثروتمند، Ephesus شهری که سنت پل درباره ی مسیح موعظه می کرد و HalicarnaSSOS شهر هردوتوسی تاریخ نویس، ویرانه های دو بنا از هفت عجایب دنیا معبد آرتمیس در Ephesus و آرامگاه HalicarnaSSus نیز در این مکان یافت شده است.

در میان این شهرهای تاریخی، سواحل زیبا و دهکده های ماهی گیری خوش منظره ای، همچنین تعدادی تفریح گاه مدرن، مخصوص تعطیلات که از معروف ترین آنها بدروم و کوشی آداسی نام دارند، قرار گرفته است.

شهر اصلی این منطقه ازمیر است که دارای فرودگاه بین المللی است، در بدروم و دالامان هم فرودگاه دیگری قرار دارد که بیشتر تورها از این فرودگاه وارد می شوند.

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.