گالیپولی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فاجعه‌های متفقین در جنگ جهانی اول مشهور است. نبرد تنگه‌ی داردانل از آوریل تا دسامبر سال ۱۹۱۵ ادامه یافت و سرانجام با شکست نیروهای متفقین به دست ترک‌ها پایان یافت.

با مشاهده‌ی شبه‌جزیره‌ی گالیپولی چیزهای زیادی در مورد این نبرد می‌توانیم بیاموزیم، از جمله با طیِ گذرگاه آنزاک که از ۱۴ منطقه‌ی مهم نبرد آنزاک می‌گذرد. ۲۲ ناحیه‌ی دیگر این شبه‌جزیره نیز به ما در فهمِ بهتر این نبرد کمک می‌کند. یکی از چنین ناحیه‌هایی آنجاست که نبرد چناق‌قلعه رخ داد، نبردی که چند سال بعد به بنیان‌گذاری جمهوری ترکیه انجامید.

۳۱ قبرستانی نیز که جانباختگان طرفین نبرد را در خود جای داده است می‌تواند برای بازدیدکنندگان جالب باشد.

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.