زمانی دیوار بلند ۱۰ متری سنگی‌‌ که ۱۰۸ برج مراقبت هم در خود جای داده بود شهر نیکائا را که امروز با نام ایزنیک شناخته می‌شود، احاطه کرده بود. گرچه آن را برای مقاصد دفاعی ساخته بودند، اما اکنون تبدیل به پرطرفدارترین جاذبه‌ی توریستی شهر شده است.

ایزنیک مکان مناسبی برای دیدن خرابه‌های باقی‌مانده از امپراتوری روم نیز هست،‌ از جمله خرابه‌های سالن تئاتری که پلینی جوان در سال ۱۱۲ هنگام فرمانروایی در این منطقه ساخته بود.

اطعام‌خانه‌ی نیلفور نیز که همسر سلطان در ۱۳۸۸ آن را بنا نهاد، اکنون به موزه‌ای تبدیل شده که مجموعه‌ای از اشیای باستانی متعلق به یونان و روم باستان را در آن می‌توان یافت.

احتمالاً معروف‌ترین بنای ایزنیک کلیسای جامع سنت سوفیاست، بنایی مستطیلی شکل و ساخته‌شده از آجرهای قرمز که به شیوه‌ی رایج بیزانسی ساخته شده است.

چند قرن پیش، ایزنیک به خاطر کاشی‌ها و سفال‌هایش بسیار مشهور بود، بنابراین احتمالاً خریداران دلشان بخواهد به محصولات مشابهی که امروز تولید می‌شود نیز نگاهی بیندازند.

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.