بازار سرپوشیده استانبول به نام قاپالی چارشی همانند یک حلزون غول آسا با حدود 60 کوچه (سرای) و بیش از سه هزار مغازه، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین بازارهای سرپوشیده جهان است که در مرکز استانبول واقع شده است. 

بازار سرپوشیده در قرن پانزدهم ساخته شده و در سال های آغازین حیات خود با دیوار محصور و سقف آن نیز با تعدادی گنبد پوشیده بوده است. در قرون بعد سقف کوچه های تازه تاسیس نیز پوشانده شده و به صورت یک بازار و مرکز خرید و فروش بزرگ به شکل فعلی در آمده است. 

در معبر اصلی بازار، اکثر جواهرفروشان و در بازار کناری آن نیز طلافروشان قرار دارند. امکانات خرید و فروش برای گروه های توریست و مسافری که به استانبول سفر میکنند، در مدخل ورودی بازار ساخته شده است. 

قاپالی چارشی در ساعات معمول بازار یعنی از حدود 9 صبح تا حدود 8 شب باز است. قیمت ها در قاپالی چارشی استانبول بر خلاف اوستورتولو بازار تبریز چندان مناسب نیست.

با سفر زمینی به استانبول (ترکیه) می توانید از منظره های زیبایی که در مسیر وجود دارد بیشترین لذت را ببرید. هزینه های خود را کاهش دهید و با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس استانبول ترکیه نیز می توانید برنامه ریزی آسانی قبل از سفر داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس استانبول از سامانه سفر724 برای کسانی که قصد سفر زمینی با اتوبوس به استانبول را دارند فراهم شده است. کافیست وارد سامانه شده و مبداء و مقصد خود را وارد کنید. بلیط اتوبوس در عرض چند دقیقه به گوشی شما ارسال خواهد شد. 

در حال حاضر بلیط اتوبوس از تهران به استانبول در سامانه سفر724 برای مسافران موجود می باشد.