آیا می‌دانید چگونه بلیط اتوبوس مشهد به اصفهان را خریداری کنید؟ روزها و ساعات حرکت اتوبوس کدام‌اند؟ این سوالات ذهن اکثر مسافران را به خود مشغول کرده است. به خصوص زائران اصفهانی که پس از زیارت قصد دارند از مشهد به اصفهان سفر کنند. اما آشنایی چندانی با شهر مشهد ندارند و نمی‌دانند از کجا و چگونه باید بلیط خود را تهیه کنند. به همین منظور بر آن شدیم تا در این مطلب تمامی جزئیات و اطلاعات لازم برای سفر مشهد به اصفهان با اتوبوس را به شما ارائه دهیم. اگر شما نیز جزو این افراد هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 

  پایانه های مبداء از مشهد به اصفهان
پایانه امام رضا
  پایانه های مقصد از مشهد به اصفهان
پایانه کاوه اصفهان
 

مدت زمان سفر  از مشهد به اصفهان با اتوبوس
۱۳ ساعت در شرایط عادی

  مسیر سفر مشهد به اصفهان با اتوبوس
مشهد،ملك اباد، نيشابور، سبزوار،داورزن، ميامي، شاهرود، دامغان، سمنان، گرمسار ،قم،مشكات،كاشان، نطنز،اصفهان
  مسافت مشهد به اصفهان با اتوبوس (کیلومتر)
۱۲۶۱ کیلومتر
  قیمت بلیط اتوبوس مشهد به اصفهان
برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط اتوبوس رشت به تهران می‌توانید به سامانه سفر۷۲۴ مراجعه کنید و با وارد کردن مبدا رشت به مقصد تهران لیست کاملی از سرویس‌ها و جزئیات و قیمت سرویس‌ها را برای تاریخ مورد نظر خود مشاهده کنید. 
لیست قیمت بلیط اتوبوس مشهد به اصفهان
 

ساعت حرکت اتوبوس مشهد به اصفهان
برای دسترسی به جزئیات سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت مسافربری شامل لیست کامل قیمت‌ها، ساعات حرکت، نوع اتوبوس، پایانه مبدا و مقصد این مسیر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
جزئیات سرویس‌های ارائه شده برای مسیر مشهد به اصفهان

راهنمای خرید بلیط اتوبوس مشهد به اصفهان

خرید حضوری و خرید آنلاین دو روش عمده برای خرید بلیط اتوبوس هستند. همان‌طور که می‌دانید برای خرید حضوری بلیط اتوبوس باید به یکی از شرکت‌های مسافربری مراجعه کنید و در صورت موجود بودن بلیط اتوبوس مشهد به اصفهان، بلیط خود را تهیه کنید.

اما در خرید آنلاین نیازی به مراجعه حضوری نیست. امروزه اغلب شرکت‌های مسافربری از طریق سایت‌ها و پلت‌فرم‌های آنلاین بلیط‌های خود را برای فروش ارائه می‌دهند. بنابراین تنها وسیله‌ای که برای خرید آنلاین بلیط نیاز است، یک تلفن‌همراه متصل به اینترنت است. شما می‌توانید در مرورگر گوشی خود آدرس یکی از سایت‌های معتبر ارائه‌دهنده بلیط اتوبوس مانند سفر ۷۲۴ را وارد کنید. سپس نسبت به خرید بلیط اتوبوس اقدام کنید. خرید بلیط از طریق این سامانه تنها چند دقیقه زمان می‌برد. بنابراین می‌توانید با آسودگی خیال بلیط مورد نظرتان را خریداری نموده و باقی وقت خود را به کارهای دیگرتان اختصاص دهید. 

با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر برای سفر، کلیه سرویس‌های مسیر مشخص شده نمایش داده می‌شود. در این صورت کافی ا‌ست با توجه به جزئیات و اطلاعات نوشته شده برای هر سرویس، بلیط مورد نظر خود را خریداری کنید.

در هر سرویس اطلاعاتی در مورد نوع اتوبوس، ساعت حرکت و قیمت آن نوشته شده است. منظور از نوع اتوبوس، اتوبوس‌های وی‌آی‌پی و یا معمولی است. 

به خاطر مسافت طولانی میان مشهد و اصفهان لازم است که حتما گزینه مناسبی را از بین این دو نوع اتوبوس انتخاب کنید. چرا که میان این دو، تفاوت‌های عمده و اساسی وجود دارد که در کیفیت سفرتان تاثیرگذارند. به عنوان مثال، صندلی اتوبوس‌های وی‌آی‌پی بسیار نرم و راحت‌تر از صندلی اتوبوس‌های معمولی است. همچنین صندلی اتوبوس وی‌آی‌پی می‌تواند به تخت نیز تبدیل شود. بنابراین در طول سفر می‌توانید به راحتی استراحت کنید و بدون هیچ مشکلی بخوابید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت میان اتوبوس‌های وی‌آی‌پی و معمولی می‌توانید به مطلب ریز و درشت اتوبوس‌های وی‌آی‌پی و معمولی مراجعه کنید. با به دست آوردن این اطلاعات می‌توانید تصمیم درستی در این رابطه بگیرید و بهترین سفر اتوبوسی خود را تجربه کنید. 

 

اطلاعات قیمت بلیط اتوبوس مشهد به اصفهان

قیمت بلیط سرویس‌های مختلف برای مسیر مشهد به اصفهان متفاوت است. دلیل این تفاوت قیمتی می‌تواند تفاوت در نوع اتوبوس هر سرویس باشد. معمولا قیمت اتوبوس‌های وی‌‌آی‌پی بیشتر از اتوبوس‌های معمولی است. چرا که امکانات بیشتر و بهتری را در اختیار مسافران قرار می‌دهند. 

قیمت دقیق بلیط اتوبوس‌های مسیر مشهد به اصفهان را می‌توانید در سامانه سفر ۷۲۴ مشاهده کنید. با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر کلیه سرویس‌های مسیر مشخص شده نمایش داده می‌شود. قیمت هر یک از آن‌ها نیز در مقابل‌شان قابل مشاهده است. 

همچنین ممکن است در گوشه هر یک از سرویس‌ها اتیکت‌هایی به رنگ نارنجی مشاهده کنید. این اتیکت‌ها نشان‌دهنده تخفیف در قیمت بلیط اتوبوس هستند که این تخفیف نیز معمولا ۵ الی ۳۰ درصد است. در این صورت یک خطر قرمزرنگی بر روی قیمت قبلی کشیده می‌شود و قیمت جدید و به همراه تخفیف در زیر آن نوشته می‌شود. 

بنابراین با خرید آنلاین از سامانه سفر ۷۲۴ می‌توانید از تخفیف‌های ویژه و لحظه آخری بلیط اتوبوس بهره‌مند شوید و سفر خود را با کمترین هزینه ممکن آغاز کنید. توجه داشته باشید که معمولا در خرید حضوری این تخفیف‌ها مطرح نمی‌شوند. 

 

اطلاعات روزها و ساعات حرکت اتوبوس مشهد به اصفهان

شرکت‌های مسافربری برای مسیر مشهد به اصفهان سرویس‌های متعددی را در نظر گرفته‌اند.‌ در هر روز نزدیک به ۳۰ سرویس از مشهد به سمت اصفهان حرکت می‌کنند. هر یک از این سرویس‌ها در ساعت مشخصی حرکت می‌کنند. بنابراین شما آزادی عمل دارید و می‌توانید در هر روز و ساعتی که مایل بودید بلیط خود را خریداری کنید.

فقط باید توجه داشته باشید که اتوبوس‌های مشهد به اصفهان در محدوده زمانی ۱۳:۰۰ الی ۱۹:۰۰ مشغول سرویس‌دهی هستند. از این رو در دیگر ساعات شبانه‌روز سرویسی برای این مسیر وجود ندارد. بنابراین اگر قصد برنامه‌ریزی دارید لازم است که به این موضوع توجه کنید. 

برای اطلاع دقیق از ساعات حرکت سرویس‌ها می‌توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید. در بخش نمایش سرویس‌ها، ساعت حرکت تمامی سرویس‌ها نوشته شده است. با انتخاب یکی از سرویس‌ها و پرداخت اینترنتی بلیط شما رزرو می‌شود. حال زمان آن فرارسیده است که کوله بار خود را ببندید و آماده سفر هیجان‌انگیز خود شوید. 

در این بین، باید این نکته را به یاد داشته باشید که بلیط اتوبوس مشهد به اصفهان را به موقع خریداری کنید. یک هفته قبل از حرکت اتوبوس زمان بسیار مناسبی برای خرید اتوبوس است. زیرا در غیر این صورت ممکن است بلیط اتوبوس مورد نظرتان به اتمام برسد و به کلی برنامه سفرتان بهم بخورد. 

 

مسافت و مدت زمان سفر اتوبوس مشهد به اصفهان

مسافت شهر مشهد مقدس تا اصفهان با اتوبوس ۱۲۶۱ کیلومتر است. مدت زمانی که طول می‌کشد اتوبوس این مسیر را طی کند و به اصفهان برسد نزدیک به ۱۳ ساعت است. 

بنابراین هنگام سفر از مشهد به اصفهان با اتوبوس قرار است که مدت زمان زیادی را در اتوبوس سپری کنید. از این رو لازم است به نکات لازم و ضروری در سفر با اتوبوس توجه کنید و وسایل و اقلام لازم برای داخل اتوبوس را به همراه داشته باشید. 

لازم به ذکر است که اتوبوس در طول مسیر توقف‌هایی برای صرف صبحانه، نهار، شام و یا اقامه نماز نیز خواهد داشت. اتوبوس برای رسیدن به اصفهان از شهرهای ملک‌آباد، نیشابور، داروزن، میامی، شاهرود، دامغان، سمنان، گرمسار، قم، مشکات، کاشان و نطنز عبور خواهد کرد. 

 

پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس مشهد به اصفهان

اتوبوس مشهد به اصفهان معمولا از پایانه امام رضا واقع در مشهد مقدس شروع به حرکت می‌کند. سپس با پیمودن مسافت بین مشهد تا اصفهان، در نهایت در یکی از ترمینال‌های اصفهان متوقف می‌شود. اصفهان دارای دو پایانه مسافربری به نام‌های صفه و کاوه است. اما اغلب اتوبوس‌های مشهد به اصفهان معمولا به سمت ترمینال کاوه می‌روند. 

پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس مشهد به اصفهان در بخش نمایش سرویس‌های سامانه سفر ۷۲۴ مشخص شده است. بهتر است که هنگام خرید بلیط اتوبوس مشهد به اصفهان به این مورد توجه کنید.  در نهایت با انتخاب یکی از سرویس‌ها می‌توانید بلیط خود را تهیه کنید و سفر اتوبوسی خوشی را تجربه کنید. 

 

امیدواریم که اطلاعات و جزئیات گفته شده در این مطلب برای شما مفید بوده باشد و به پاسخ تمامی سوال‌های خود رسیده باشید. سفر ۷۲۴ سفر خوشی را برای شما آرزومند است.