به اطلاع هم‌وطنان عزیز و همراهان همیشگی سفر۷۲۴ می‌رسانیم که طی اطلاعات به دست آمده، از فردا برف و باران شدیدی در انتظار جاده‌های کشور است. به همین دلیل پلیس راهور ناجا به رانندگان عزیز هشدار داده است که روزهای ۱۰، ۱۱ و ۱۲ فروردین روزهای مناسبی برای سفر در جاده‌های کشور به ویژه در استان‌های جنوبی، غربی و جنوب غربی نیستند. زیرا تمامی محورهای کشور از فردا ۱۰ ام فروردین تا دوشنبه به جز استان سیستان و بلوچستان درگیر برف و باران شدیدی می‌شوند. از این رو به رانندگان عزیز و مسافران گرامی توصیه می‌شود که طی چند روز آینده تنها در صورت ضرورت سفر کنند. زیرا ممکن است به‌دلایلی چون طغیان رودخانه، سیلاب، لغزندگی سطح راه، کاهش دید، ریزش کوه و سقوط بهمن در محورها گیر کنند.

همچنین به مسافران عزیز توصیه می‌شود که قبل از سفر حتما وضعیت تردد در جاده‌های کشور را بررسی کرده و سپس اقدام به سفر کنند. که در این راستا سایت سفر۷۲۴  نیز آخرین اطلاعات مربوط به وضعیت تردد در جاده‌ها، بارندگی و مسدود بودن یا نبودن راه‌ها را در اختیار هم‌وطنان گرامی قرار می‌دهد.

آخرین وضعیت تردد در جاده‌های کشور

طبق اطلاعات به دست آمده از سازمان راهداری کشور هم اکنون در محور هراز مسیر شمال به جنوب، محدوده‌های تونل شماره یک، لاریجان و شنگلده ترافیک سنگین گزارش شده است. محور منجیل به رودبار و ورودی شهر رودبار نیز دارای ترافیک نیمه سنگین هستند. ترافیک در محور کرج به چالوس، محدوده‌های سد کرج ،تونل شماره پنج، تونل شماره هفت و تونل تکاور در هر دو مسیر رفت و برگشت نیز نیمه‌سنگین گزارش شده است.

آزادراه‌های تهران به کرج، کرج به قزوین، محور هراز (در هر دو مسیر رفت و برگشت)، محور فیروزکوه (در هر دو مسیر رفت و برگشت)، آزادراه تهران به قم، آزادراه قزوین به رشت و محور سمنان به دامغان در هر دومسیر رفت و برگشت پرحجم و روان گزارش شده است.

اما سایر محورهای کشور جوی آرام و ترافیکی روان دارند.

به گزارش سازمان راهداری در  ارتفاعات استان اردبیل و آزاد راه شهید شوشتری نیز مه‌گرفتگی و کاهش دید شدیدی به چشم می‌خورد.

آخرین وضعیت بارندگی در جاده‌های کشور

طبق اطلاعیه سازمان راهداری هم اکنون در جاده‌های استان خراسان رضوی، محورهای تربت حیدریه به مشهد، قوچان به چناران و مشهد به نیشابور، استان اردیبل، محور مشکین‌شهر به پارس‌آباد و استان گیلان، محورهای آستارا به تالش و آستارا به اردبیل بارش شدید باران مشاهده می‌شود. بنابراین تردد در این جاده‌ها به دشواری صورت می‌گیرد.

طبق اطلاعیه و هشدار وب‌سایت هواشناسی جهانی آکیوودر (AccuWeather) نیز احتمال وقوع بارش‌های سنگین و جاری شدن سیل برای مناطقی از خاورمیانه و به ویژه آذربایجان وجود دارد. بنابراین تردد در جاده‌های این منطقه ممکن است پرخطر باشد.

آخرین اطلاعیه‌ها در مورد جاده‌های مسدود کشور

طبق آخرین اطلاعات به دست آمده مرکز مدیریت راه‌های کشور به دلیل شرایط نامساعد جوی، ۳۱ مسیر از جاده‌های کشور را در تاریخ ۹ فروردین مسدود اعلام کرده است. در ادامه به تمامی این مسیرهای مسدود اشاره می‌کنیم :

۱) محور رامیان- اولنگ - شاهرود
۲) محور فرعی شمشک - دیزین
۳) محور پونل- خلخال
۴) محور سی سخت – پادنا
۵) محور گنجنامه – تویسرکان
۶) محور سروآباد – پاوه
۷) محور وازک – بلده
۸) محور قدیم بستان-چذابه
۹) محور کوهرنگ-بازفت(شاه منصوری)
۱۰) محور شاهرود - آزادشهر
۱۱) محور آق قلا - گرگان
۱۲) محور آق قلا – عطا آباد
۱۳) محور بندر ترکمن – سه راهی یساقی
۱۴) محور دیباج– گلوگاه
۱۵) محور گمیشان– آق قلا
۱۶) محور گمیشان– خواجه نفس
۱۷) محور خرم آباد-پل دختر-کوهدشت
۱۸) محور کوهرنگ-بازفت(چری)
۱۹) محور گتوند-آبید
۲۰) محور چاشم-خطیرکوه
۲۱) محور اهرم-فراشبند
۲۲) محور شیفت-گناوه
۲۳) محور یاسوج-شیراز
۲۴) محور عشق آباد-بردسکن-ده محمد
۲۵) محور قم-جعفریه
۲۶) محور قدیم مشهد-چناران
۲۷) محور شاندیز-زشک
۲۸) محور طرقبه-نقندر-کنگ
۲۹) محور طرقبه-جاقرق وبالعکس
۳۰) محور طرود-معلمان
۳۱) محور درح-ماهیرود

به گفته سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور شنبه ۱۰ فروردین ماه ۱۳۹۸ نیز محورهای یاسوج، شیراز، شاهرود، آزادشهر، آق قلا، گرگان، خرم آباد، پل دختر ،اهرم مسدود هستند.

طبق آخرین اطلاعات به دست آمده هم اکنون جاده‌های فرعی فیلخانه، بوژان و هلالی در شهرستان نیشابور، شاندیز به زشک، طرقبه به جاغرق و طرقبه به کنگ در شهرستان طرقبه شاندیز، حصار به دو آبی در شهرستان درگز، چناران به اخلمد در شهرستان چناران، خین عرب به گیزی، کیلومتر ۲۵ جاده قدیم مشهد به چناران و جاده روستای گوری به گورپان در شهرستان جغتای نیز  به دلیل جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها همچنان بسته است.

آخرین اطلاعیه‌ها در خصوص لغو محدودیت تردد در جاده‌ها

طبق اطلاعات به دست آمده محدودیت تردد در محورهای کندوان و هراز لغو شده است و در حال حاضر عبور و مرور در این جاده‌ها به صورت دو طرفه است. به گزارش مرکز مدیریت راه‌های کشور، محور کندوان در استان‌های البرز و مازندران به دلیل حجم بالای ترافیک در مسیر جنوب به شمال یک‌طرفه اعلام شده بود.
فرمانده پلیس راه مازندران نیز اعلام کرده بود که محور هراز به منظور تخلیه بار ترافیکی تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۱۰ فروردین به سمت تهران یک‌طرفه است.

به گفته امیدوار، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، جاده تهران به مشهد ، حدفاصل سبزوار به شاهرود که دیشب به علت سیلاب در محدوده استان سمنان مسدود شده بود بامداد شنبه ۱۰ فروردین ماه بازگشایی شد.

لازم به ذکر است در صورتی که اخبار جدیدی از سمت سازمان راهداری و ارگان‌های مربوطه مثل پلیس راه مبنی بر ممنوعیت تردد در یک مسیر خاص صادر شود، از طریق سایت سفر۷۲۴ در اختیار شما عزیزان همراه قرار می‌گیرد.

سفرهای اتوبوسی در طول روزهای بارندگی

مسافران عزیزی که قصد سفر با اتوبوس را دارند توجه داشته باشند که با وجود برف و باران شدیدی که طی روزهای آتی شاهدش خواهیم بود، سرویس‌های شرکت‌های مسافربری طبق روال همیشگی به فعالیت خود ادامه خواهند داد. در واقع هیچ یک از سفرهای اتوبوسی از سمت شرکت‌های مسافربری لغو نشده است.

اما به دلیل شرایط جوی نامساعد، بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند که سفر خود را لغو کنند. در چنین شرایطی کنسلی بلیط با مراجعه به وب‌سایت سفر۷۲۴ و با کسر هزینه استرداد امکان‌پذیر خواهد بود.

البته در سفرهای جاده‌ای در صورتی‌که بلیط شما شامل مسیرهایی می‌شود که در مسیر ممنوعیت تردد قرار دارند و شرکت‌ مسافربری قادر به ارائه‌ی سرویس مذکور نیست، هنگام استرداد، شرکت مسافربری کل مبلغ بلیط را به شما برمی‌گرداند. بنابراین اگر سرویسی از طرف شرکت مسافربری، به دلیل شرایط نامناسب جوی، نقص فنی اتوبوس و ... کنسل شود. بلیط این سرویس در صورت تماس با پشتیبانی سایت سفر۷۲۴ به شماره‌ی  ۵۳۸۲۶ ۰۲۱ بدون کسر هزینه قابل استرداد خواهد بود. 

تیم پشتیبانی سفر۷۲۴ در ایام نوروز نیز همه روزه از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز هستند. بنابراین در صورت داشتن هر گونه سوالی در زمینه خرید یا استرداد بلیط خود، می‌توانید با پشتیبانی سایت سفر۷۲۴ به شماره‌ی  ۵۳۸۲۶ ۰۲۱ در تماس باشید.