اغلب افرادی که قصد دارند از تهران به گرگان سفر کنند، همواره این سوال برایشان پیش می‌آید که آیا شرکت‌های مسافربری همه روزه سرویس‌هایی برای این مسیر در نظر گرفته‌اند؟ قیمت بلیط آن چقدر است؟ چگونه باید بلیط اتوبوس تهران به گرگان را تهیه کرد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات نیازی به مراجعه حضوری و تماس‌های تلفنی نیست. تنها کافی است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به تمامی سوال‌های شما پاسخ دهیم.

 

  پایانه‌های مبداء از تهران به گرگان
پایانه (ترمینال) شرق، پایانه (ترمینال) آرژانتین
  پایانه‌های مقصد از تهران به گرگان
پایانه (ترمینال) گرگان
 

مدت زمان سفر  از تهران به گرگان با اتوبوس
۵ ساعت و نیم در شرایط عادی

  مسیر سفر تهران به گرگان با اتوبوس
تهران، قائم شهر، ساری، بهشهر، گرگان
  مسافت تهران به گرگان با اتوبوس (کیلومتر)
۴۰۹ کیلومتر
  قیمت بلیط اتوبوس تهران به گرگان
برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط اتوبوس تهران به گرگان لیست کاملی از قیمت‌ها و سرویس‌های این مسیر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
لیست قیمت بلیط اتوبوس تهران به گرگان
 

ساعت حرکت اتوبوس تهران به گرگان
شما می توانید لیست کامل قیمت ها، ساعات حرکت، شرکت های مسافربری و اطلاعات دقیق تر را در صفحه زیر پیدا کنید:
لیست قیمت خرید بلیط اتوبوس و ساعت حرکت اتوبوسهای تهران به گرگان
 

راهنمای خرید بلیط اتوبوس تهران به گرگان

همان‌طور که می‌دانید دو روش مرسوم برای خرید بلیط اتوبوس تهران به گرگان وجود دارد : خرید حضوری و خرید آنلاین.

برای خرید حضوری بلیط باید به یکی از شرکت‌های مسافربری که بلیط این مسیر را ارائه می‌دهند، مراجعه کنید.‌ به این ترتیب می‌توانید بلیط خود را خریداری کنید.

خرید بلیط اتوبوس تهران به گرگان

 

اما با روی کار آمدن خرید آنلاین بلیط اتوبوس نیازی به مراجعه حضوری نیست. چرا که می‌توانید به راحتی و در هر نقطه از شهر که باشید بلیط اتوبوس خود را تهیه کنید. فقط باید در تلفن‌همراه و یا لپتاپ متصل به اینترنت آدرس سایت معتبر در این حوزه را وارد کنید. به عنوان مثال سامانه سفر ۷۲۴ یکی از معتبرترین پلت‌فرم‌های موجود برای خرید آنلاین بلیط اتوبوس است.

با مراجعه به این سامانه می‌توانید در عرض چند دقیقه بلیط خود را رزرو کنید و در تاریخ مشخص سفر خود را آغاز کنید. برای رزرو بلیط در این سامانه تنها کافی است مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید. سپس تمامی سرویس‌های در نظر گفته شده برای آن مسیر نمایش داده می‌شود.

در این بخش کلیه جزئیات لازم درباره هر یک از سرویس‌ها نوشته شده است. نوع اتوبوس، قیمت، ساعات حرکت و ... از جمله مواردی است که در این بخش عنوان شده‌اند. در ادامه به شرح هر یک از آن‌ها می‌پردازیم.

فقط به یاد داشته باشید که هنگام خرید بلیط اتوبوس به نوع آن توجه کنید. چرا که اتوبوس‌ها در دو نوع وی‌آی‌پی و معمولی هستند. این دو نوع اتوبوس ویژگی‌ها و تفاوت‌های بسیاری دارند. اما در حالت کلی می‌توان گفت که عمده‌ترین تفاوت میان این دو در تعداد و مدل صندلی‌هاست.‌ تعداد صندلی‌های اتوبوس وی‌آی‌پی کمتر از تعداد صندلی اتوبوس‌های معمولی است. اما در عوض صندلی‌های اتوبوس وی‌آی‌پی بسیار نرم و راحت هستند. به طوری که هیچ مسافری در هنگام سفر با این نوع اتوبوس احساس ناراحتی و نارضایتی ندارد.

اگر تمایل دارید که اطلاعات بیشتری از تفاوت میان این دو نوع اتوبوس به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم که مطلب ریز و درشت اتوبوس‌های وی‌آی‌پی و معمولی را مطالعه کنید. در ادامه به شرح دیگر جزئیات بلیط اتوبوس تهران به گرگان می‌پردازیم.

اطلاعات قیمت بلیط اتوبوس تهران به گرگان

قیمت بلیط اتوبوس تهران به گرگان برای هر شرکت مسافربری با توجه به شرایط متفاوت است. ‌به عنوان مثال نوع اتوبوس (وی‌آی‌پی یا معمولی)، تخفیف‌های لحظه آخری و ... از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط‌هاست.

معمولا اتوبوس‌های وی‌آی‌پی قیمت بالایی نسبت به اتوبوس‌های معمولی دارند. چرا که امکانات بیشتری را ارائه می دهند که در اتوبوس‌های معمولی وجود ندارد.

همچنین ممکن است برخی از شرکت‌های مسافربری تخفیف‌هایی را برای بعضی از سرویس‌های خود در نظر بگیرند. در این صورت پس از اعلام شرکت‌های مسافربری، اطلاعات مربوط به نرخ بلیط‌ها فورا بروزرسانی شده و قیمت‌های جدید جایگزین قیمت‌های فعلی می‌شوند.‌ به این شکل که بر روی قیمت فعلی خط قرمزرنگی کشیده می‌شود و قیمت جدید در زیر آن نوشته می‌شود. همچنین اتیکت‌هایی به رنگ نارنجی در گوشه سمت راست سرویس‌های با تخفیف گذاشته می‌شود که نشان‌دهنده تخفیف در قیمت‌هاست. معمولا میزان تخفیف ۵ الی ۳۰ درصد است.

بنابراین با خرید آنلاین از سامانه سفر ۷۲۴ می‌توانید از تخفیف‌های ویژه بهره‌مند شوید و سفر خود را با کمترین هزینه ممکن آغاز کنید. در حالی که در خرید حضوری بلیط، خبری از تخفیف نیست.

در نهایت برای اطلاع از قیمت دقیق بلیط اتویوس تهران به گرگان می‌توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید. با وارد کردن مبدا تهران و مقصد گرگان کلیه سرویس‌های این مسیر نمایش داده می‌شود. در این بخش قیمت هر یک از سرویس‌ها به صورت جداگانه نوشته شده است.

اطلاعات روزها و ساعات حرکت اتوبوس تهران به گرگان

لازم به ذکر است که سرویس اتوبوس‌های تهران به گرگان همه روزه در حال ارائه خدمت به مسافران عزیز هستند.‌ تعداد سرویس‌های در نظر گرفته شده برای هر روز حدود ۵۰ سرویس است که هر یک در ساعات معینی شروع به حرکت می‌کنند. از این رو شما در هر روز و ساعتی که مایل بودید می‌توانید بلیط خود را خریداری کنید.

تنها باید چند نکته مهم توجه کنید. اول این‌که حرکت اتوبوس‌های تهران به گرگان در بیشتر ساعات شبانه‌روز آماده ارائه خدمات به مسافران گرامی است. بنابراین لازم است که بر اساس زمان‌بندی مورد نظر خود برای سفرتان بلیط خود را تهیه کنید.

کلیه اطلاعات مربوط به روزها و ساعات حرکت اتوبوس‌ها در سامانه سفر ۷۲۴ قابل مشاهده است. بنابراین شما می‌توانید بسته به شرایط و برنامه سفر خود یکی از آن‌ها را برگزینید و در تاریخ و ساعت مشخص به سمت گرگان حرکت کنید.

دوم این‌که توصیه می‌کنیم که بلیط خود را چند روز قبل از حرکت خریداری کنید. چرا که ممکن است بلیط‌های اتوبوس تا تاریخ موردنظرتان به اتمام برسد و یا شرایط سرویس‌های باقی‌مانده مطابق با شرایط و خواست شما نباشد. به خصوص که در ایام شلوغ و تعطیل حجم سفرهای اتوبوسی زیاد می‌شود و ممکن است بلیط‌ها خیلی زود تمام شوند. بنابراین بهتر است که بلیط خود را به موقع خریداری کنید تا بدون استرس و طبق برنامه‌ریزی خود پیش بروید.

مسافت و مدت زمان سفر اتوبوس تهران به گرگان

مسافت میان تهران و گرگان ۴۰۹ کیلومتر است. بنابراین مدت زمانی که طول می‌کشد تا اتوبوس این مسیر را طی کند و به گرگان برسد، در شرایط عادی ۵ ساعت و نیم است.

همچنین لازم به ذکر است که اتوبوس در طول مسیر از شهرهای قائم‌شهر، ساری و بهشهر عبور می‌کند تا در نهایت به گرگان برسد.

پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس تهران به گرگان

تهران دارای ۴ پایانه مسافربری است. اما اتوبوس‌های تهران به گرگان تنها از دو پایانه شرق و پایانه آرژانتین شروع به حرکت می‌کنند. اما با این حال ممکن است برخی مواقع محل حرکت اتوبوس‌ها متفاوت باشند. از این رو لازم است که هنگام خرید بلیط اتوبوس به پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس تهران به گرگان توجه کنید.

پایانه‌های مبدا و مقصد در بخش نمایش سرویس‌ها سامانه سفر ۷۲۴ قابل مشاهده است. همچنین شما می‌توانید سرویسی را انتخاب کنید که از پایانه مدنظر شما حرکت می‌کند. در این صورت می‌توانید به آسانی به این پایانه مراجعه کنید و سفر خود را با خاطری آسوده آغاز کنید.

در نهایت اتوبوس با طی کردن مسیر ۵ ساعته تهران تا گرگان، توقف نهایی شما در ترمینال گرگان خواهد بود.‌

امیدواریم که اطلاعات و جزئیات گفته شده در این مطلب برای شما مفید باشد و به پاسخ تمامی سوال‌های خود رسیده باشید. سفر ۷۲۴ سفر خوشی را برای شما آرزومند است.