مشهد یکی از مقدس‌ترین شهرهای ایران است. از دیرباز تاکنون، شهر مشهد بیشترین سهم را در بازار گردشگری ایران داشته است. چرا که مرقد امام‌رضای عزیز در این شهر واقع شده است و ایرانیان دوست‌دار اهل‌بیت همواره به این شهر سفر می‌کنند و به زیارت می‌پردازند. شرکت‌های اتوبوس‌رانی نیز از این موضوع آگاه هستند و همه‌روزه سرویس‌های مختلفی را برای مسافران تهران به مشهد و برعکس در نظر گرفته‌اند. از این رو قصد داریم در این مطلب تمام اطلاعاتی را که برای یک سفر هیجان‌انگیز به مشهد لازم است را به شما ارائه دهیم. همچنین راهنمای خرید بلیط اتوبوس تهران به مشهد را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. 

 

  پایانه های مبداء از تهران به مشهد
پایانه بیهقی (آرژانتین)، پایانه جنوب (خزانه)، پایانه شرق (تهرانپارس)، پایانه غرب (آزادی)
  پایانه های مقصد از تهران به مشهد
پایانه امام رضا
 

مدت زمان سفر  از تهران به مشهد با اتوبوس
۱۲ الی ۱۳ ساعت در شرایط عادی

  مسیر سفر تهران به مشهد  با اتوبوس
تهران، سبزوار، نیشابور، مشهد
  مسافت تهران به مشهد با اتوبوس (کیلومتر)
۸۸۰ کیلومتر
  قیمت بلیط اتوبوس تهران به مشهد 
برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط اتوبوس تهران به مشهد می‌توانید به سامانه سفر۷۲۴ مراجعه کنید و با وارد کردن مبدا تهران به مقصد مشهد لیست کاملی از سرویس‌ها و جزئیات و قیمت سرویس‌ها را برای تاریخ مورد نظر خود مشاهده کنید. 
لیست قیمت بلیط اتوبوس تهران به مشهد
 

ساعت حرکت اتوبوس تهران به مشهد
برای دسترسی به جزئیات سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت مسافربری شامل لیست کامل قیمت‌ها، ساعات حرکت، نوع اتوبوس، پایانه مبدا و مقصد این مسیر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
جزئیات سرویس‌های ارائه شده برای مسیر تهران به مشهد

راهنمای خرید بلیط اتوبوس تهران به مشهد 

در حال حاضر دو روش مرسوم برای خرید بلیط اتوبوس تهران به مشهد وجود دارد: خرید حضوری و اینترنتی.

برای خرید حضوری و سنتی می‌توانید به یکی از شرکت‌های مسافربری در تهران مراجعه کنید. با مراجعه به این شرکت‌ها می‌توانید برای تاریخ و ساعت مورد نظرتان، بلیط اتوبوس خریداری کنید. 

اما سایت‌ها و پلت‌فرم‌های خرید آنلاین بلیط کار را بسیار آسان‌تر کرده‌اند. شما می‌توانید در خانه بنشینید و به آسانی بلیط خود را به صورت اینترنتی تهیه کنید. این روش نه تنها باعث صرفه‌جویی در وقت و انرژی می‌شود، بلکه در این روش شما آزادی عمل بیشتری نیز دارید. چرا که می‌توانید نوع اتوبوس و حتی موقعیت صندلی خود را هم انتخاب کنید. 

برای خرید بلیط اتوبوس تهران به مشهد به صورت اینترنتی می‌توانید از سامانه سفر ۷۲۴ اقدام کنید. با مراجعه به این سایت می‌توانید مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر را انتخاب کنید تا تمامی سرویس‌های در نظر گرفته شده برای آن تاریخ برای شما نمایش داده شود. 

در این بخش جزئیات مربوط به هر سرویس نوشته شده است. به عنوان مثال نوع اتوبوس هر یک از آن‌ها مشخص شده است. امروزه دو نوع اتوبوس وی‌آی‌پی و معمولی وجود دارد. به دلیل مسافت طولانی تهران تا مشهد، توصیه می‌کنیم که هنگام خرید بلیط، اتوبوس‌های وی‌آی‌پی را انتخاب کنید. چرا که این اتوبوس‌ها بسیار راحت هستند و تمامی امکانات لازم برای یک سفر خوب را برای مسافران مهیا ساخته‌اند. صندلی‌های تخت‌شو، زیرپایی، یک عدد بالشت کوچک و ... از امکانات ویژه‌ای است که اتوبوس‌های وی‌آی‌پی برای مسافران خود به ارمغان آورده است. 

در نهایت با انتخاب یکی از سرویس‌ها، قادرید که موقعیت صندلی خود را نیز انتخاب کنید. در مرحله آخر با زدن دکمه ثبت، بلیط شما رزرو شده است. برای آشنایی بیشتر با مراحل خرید بلیط می‌توانید مطلب راهنمای خرید بلیط از سایت را مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که زمانی که بلیط خود را به صورت اینترنتی خریداری می‌کنید، نیازی به چاپ آن نیست. شما می‌توانید بلیط خود را به صورت پی‌دی‌اف در گوشی خود ذخیره کنید و این فایل را جهت تایید هویت در ترمینال به مسئول مربوطه نشان دهید. برای سوار شدن به اتوبوس نیز می‌توانید به پایانه مشخص شده در بلیط مراجعه کنید و سفر اتوبوسی خوبی را شروع کنید. 

 

اطلاعات قیمت بلیط اتوبوس تهران به مشهد

قیمت بلیط اتوبوس تهران به مشهد در ایام مختلف متغیر است و به عوامل بسیاری بستگی دارد. ایام تعطیل، بلیط‌های لحظه‌آخری و ... تاثیر بسزایی در تعیین قیمت بلیط اتوبوس دارند. بنابراین نمی‌توان قیمت دقیقی برای بلیط‌های اتوبوس تعیین کرد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت‌های دقیق بلیط اتوبوس می توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید و قیمت‌های تعیین شده را در تاریخ دلخواه خود مشاهده کنید. 

 

اطلاعات روزها و ساعات حرکت اتوبوس تهران به مشهد

اتوبوس‌های مسیر تهران به مشهد همه روزه در حال سرویس‌دهی به مسافران گرامی هستند. بنابراین در هر روزی که قصد سفر به مشهد مقدس را داشته باشید می‌توانید بلیط خود را برای تاریخ مورد نظرتان خریداری کنید. اما توجه داشته باشید که بلیط اتوبوس خود را چند روز قبل از حرکت تهیه کنید. چرا که ممکن است بلیط اتوبوس تا تاریخ مورد نظر شما به اتمام برسد و برنامه سفرتان به کلی به هم بخورد. این موضوع به خصوص در ایام نوروز و تعطیل بسیار حائز اهمیت است. 

تعداد سرویس‌های این مسیر در هر روز بیش از ۱۵ سرویس است که هر کدام در ساعات مشخصی به مقصد مشهد شروع به حرکت می‌کنند. اولین سرویس ساعت ۸:۳۰ حرکت می‌کند و آخرین سرویس در ساعت ۲۱:۳۰ تهران را به مقصد مشهد ترک می‌کند. در این بین سرویس‌های دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید طبق برنامه سفر‌تان یکی را برگزینید و سفر خوشی را تجربه کنید.

 

مسافت و مدت زمان سفر اتوبوسی تهران به مشهد 

مسافت تهران تا مشهد با اتوبوس حدود ۸۸۰ کیلومتر است. در این مسافت اتوبوس از شهرهای سبزوار و نیشابور عبور می‌کند تا این‌که در نهایت به مشهد می‌رسد. 

همچنین مدت زمانی که طول می‌کشد اتوبوس این مسافت را طی کند و به مشهد برسد، در شرایط عادی ۱۲ الی ۱۳ ساعت است. مسلما در این مدت زمان توقف‌هایی را نیز برای صرف صبحانه، نهار، شام و اقامه نماز دارد. لازم به ذکر است اتوبوس در مقابل غذاخوری‌ها و مکان‌های شناخته شده توقف می‌کند، بنابراین هیچ نگرانی بابت سلامت مواد غذایی استفاده شده در مسیر وجود ندارد. 

 

پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس تهران به مشهد 

همان‌طور که می‌دانید تهران دارای ۴ پایانه مسافربری است: پایانه بیهقی (آرژانتین)، پایانه جنوب (خزانه)، پایانه شرق (تهران‌پارس) و پایانه غرب (آزادی). 
اتوبوس‌های مشهد ممکن است از هر چهار پایانه شروع به حرکت کنند. بنابراین اگر تمایل دارید که حرکت شما از پایانه مشخصی صورت بگیرد، هنگام خرید بلیط اتوبوس تهران به مشهد به این موضوع توجه کنید. اگر دقت کنید در سامانه سفر ۷۲۴ و در بخش نمایش بلیط‌های اتوبوس به این مورد اشاره می‌شود که اتوبوس از کدام پایانه حرکت می‌کند. 

مشهد نیز دارای ۳ پایانه مسافربری به نام‌های امام‌رضا، معراج و راه ابریشم است. اما توقف نهایی اغلب اتوبوس‌های تهران به مشهد، پایانه امام‌رضا است. 

 

اگر تمایل دارید که از اطلاعات مربوط به اتوبوس‌های مشهد به تهران نیز اطلاع داشته باشید، می‌توانید به مطلب مربوطه در وبلاگ سفر ۷۲۴ مراجعه کنید.
در هر صورت سعی کردیم در این مطلب، تمامی اطلاعات مربوط به سفر اتوبوس تهران به مشهد را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر نکاتی در این رابطه وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره نشده است، آن را با تیم پشتیانی سفر ۷۲۴ در میان بگذارید. سفر خوب و خوشی را برای شما عزیزان آرزومندیم.