اگر قصد دارید که از تهران به زنجان سفر کنید، اما اطلاعی از چگونگی خرید بلیط اتوبوس، روزها و ساعات حرکت و ... ندارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب قصد داریم که تمامی اطلاعات لازم در رابطه با خرید بلیط اتوبوس تهران به زنجان و جزئیات آن را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

  پایانه‌های مبداء از تهران به زنجان
پایانه غرب (آزادی)
  پایانه‌های مقصد از تهران به زنجان
پایانه زنجان
 

مدت زمان سفر  از تهران به زنجان با اتوبوس
۴ ساعت و نیم در شرایط عادی

  مسیر سفر تهران به زنجان با اتوبوس
تهران، کرج، قزوین، زنجان
  مسافت تهران به زنجان با اتوبوس (کیلومتر)
۳۳۴ کیلومتر
  قیمت بلیط اتوبوس تهران به زنجان 
برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط اتوبوس تهران به زنجان لیست کاملی از قیمت‌ها و سرویس‌های این مسیر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.
لیست قیمت بلیط اتوبوس تهران به زنجان
 

ساعت حرکت اتوبوس تهران به زنجان
شما می‌توانید لیست کامل قیمت‌ها، ساعات حرکت، شرکت‌های مسافربری و اطلاعات دقیق‌تر را در صفحه زیر مشاهده کنید:
لیست قیمت خرید بلیط اتوبوس و ساعت حرکت اتوبوسهای تهران به زنجان
 

 

راهنمای خرید بلیط اتوبوس تهران به زنجان

شما می‌توانید به دو روش بلیط خود را خریداری کنید: خرید حضوری و سنتی یا خرید آنلاین.

برای خرید آنلاین می‌توانید به یکی از سایت‌ها یا پلت‌فرم‌های خرید آنلاین بلیط اتوبوس مراجعه کنید. به عنوان مثال سامانه سفر ۷۲۴ یکی از معروف‌ترین و معتبرترین پلت‌فرم خرید آنلاین بلیط اتوبوس است. با مراجعه به این سامانه قادرید که در کمترین زمان ممکن بلیط خود را خریداری کنید. در این روش خرید بلیط نیازی به مراجعه حضوری نیست. در هر کجای ایران که باشید می‌توانید بلیط اتوبوس خود را خریداری کنید. زیرا برای این کار تنها به یک تلفن همراه و یا لپتاپ متصل به اینترنت نیاز دارید.

خرید بلیط اتوبوس تهران به زنجان

پس از ورود به این سامانه در ابتدا لازم است مبدا، مقصد و تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید. سپس تمامی سرویس‌های مسیر مشخص شده نمایش داده می شود. حال زمان آن فرا رسیده است که با توجه به شرایط و خواست خود یکی از سرویس‌ها را انتخاب کنید و به سرعت بلیط خود را رزرو کنید. فقط هنگام خرید بلیط به جزئیات نوشته شده درباره هر سرویس توجه داشته باشید. چرا که جزئیات هر یک از آن‌ها متفاوت از یکدیگر است.

به عنوان مثال نوع اتوبوس در هر یک از سرویس‌ها می‌تواند متفاوت باشد. زیرا اتوبوس‌ها در دو نوع وی‌آی‌پی و معمولی وجود دارند. اگر از ویژگی‌ها و تفاوت‌های این دو نوع اتوبوس اطلاعی ندارید، بهتر است که قبل از خرید بلیط اتوبوس درباره آن‌ها تحقیق کنید. اطلاعات لازم درباره ویژگی‌ها و مشخصه‌های اتوبوس‌های وی‌آی‌پی و معمولی در مطالب مرتبط موجود در وبلاگ سفر ۷۲۴ وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را مطالعه و در نهایت بهترین سرویس را انتخاب کنید.

البته لازم به ذکر است که امروزه اتوبوس اکثر مسیرها وی‌آی‌پی است. از اتوبوس‌های معمولی تنها در مسیر‌های کوتاه و روزانه استفاده می‌شود. اما با این حال بهتر است که هنگام خرید بلیط به این مورد توجه کنید.

همچنین پس از انتخاب یکی از سرویس‌ها، شما قادرید که موقعیت صندلی خود را نیز انتخاب کنید. در نهایت با زدن دکمه ثبت، بلیط شما رزرو می‌شود.

همچنین در بخش نمایش سرویس‌ها اطلاعات دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

فقط لازم است بدانید پس از خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سامانه سفر ۷۲۴ نیازی به چاپ بلیط نیست. تنها باید نسخه الکترونیکی بلیط را در گوشی خود داشته باشید تا در صورت نیاز آن را به مسئول مربوطه نشان دهید.

در نهایت اگر به هر دلیلی قصد دارید که خربد بلیط خود را به صورت حضوری انجام دهید، لازم است که به یکی از شرکت‌های مسافربری مراجعه کنید. سپس در تاریخ و ساعت مورد نظر بلیط خود را خریداری کنید.

اطلاعات قیمت بلیط اتوبوس تهران به زنجان

قیمت بلیط اتوبوس تهران به زنجان به نوع اتوبوس بستگی دارد. چرا که قیمت بلیط اتوبوس‌های مختلف، متفاوت است. اتوبوس‌های وی‌آی‌پی به دلیل امکانات بیشتر و بهتر قیمت بالایی نسبت به اتوبوس‌های معمولی دارند. برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط‌های اتوبوس می‌توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید. پس از انتخاب مبدا و مقصد در تاریخ مورد نظر تمامی سرویس‌های مسیر مشخص شده نمایش داده می‌شود. قیمت بلیط هر سرویس در مقابل هر یک از آن‌ها نوشته شده است.

همچنین ممکن است در گوشه سمت راست این سرویس‌ها اتیکت‌هایی به رنگ نارنجی مشاهده کنید. این اتیکت‌ها نشان‌دهنده تخفیف در قیمت‌هاست. این تخفیف‌ها را شرکت‌های مسافربری برای برخی از سرویس‌های خود در نظر می‌گیرند. بنابراین در صورت خرید آنلاین می‌توانید از این تخفیف‌ها بهره‌مند شوید و سفر خود را با کمترین هزینه ممکن آغاز کنید. در حالی که در خرید حضوری خبری از تخفیف‌های ویژه و لحظه آخری نیست.

اطلاعات روزها و ساعات حرکت اتوبوس تهران به زنجان

تعداد اتوبوس‌هایی که شرکت‌های مسافربری برای مسیر تهران به زنجان در نظر گرفته‌اند، نزدیک به ۱۶ سرویس است.

اما آیا این سرویس‌ها هر روز وجود دارند؟ بله. این اتوبوس‌ها همه روزه در حال سرویس‌دهی به مسافران گرامی هستند. هر یک از سرویس‌ها در ساعات مشخصی حرکت می‌کنند که شما می‌توانید بسته به شرایط خود یکی را برگزینید. تنها باید به یاد داشته باشید که اولین سرویس این مسیر در ساعت ۵:۱۵ صبح حرکت می‌کند. آخرین سرویس نیز در ساعت ۲۳:۱۵ حرکت خود را آغاز می‌کند. در این بین سرویس‌های دیگری نیز وجود دارند که در فاصله زمانی ۱ الی ۲ ساعته به سمت زنجان حرکت می‌کنند.‌

قیمت‌های دقیق بلیط اتوبوس تهران به زنجان در سامانه سفر ۷۲۴ قابل مشاهده است. در بخش نمایش سرویس‌ها، قیمت بلیط هر یک از سرویس‌ها در مقابل آن‌ها نوشته شده است.

فقط باید توجه داشته باشید که بلیط اتوبوس‌های تهران به زنجان محدود است. بنابراین بهتر است که بلیط خود را قبل از به اتمام رسیدن آن خریداری کنید. یک هفته قبل از حرکت زمان مناسبی برای خرید بلیط این مسیر است.

مسافت و مدت زمان سفر اتوبوس تهران به زنجان

فاصله میان شهر تهران تا زنجان ۳۳۴ کیلومتر است. مدت زمانی که طول می‌کشد تا اتوبوس این مسافت را طی کند و به زنجان برسد در شرایط عادی ۴ ساعت و نیم است.

لازم به ذکر است که در این مسیر اتوبوس از شهرهای کرج و قزوین عبور می‌کند و درنهایت به زنجان می‌رسد.

پایانه‌های مبدا و مقصد اتوبوس تهران به زنجان

تهران دارای ۴ پایانه مسافربری است: پایانه بیهقی (آرژانتین)، پایانه جنوب (خزانه)، پایانه شرق (تهران‌پارس) و پایانه غرب (آزادی).

اما اتوبوس‌های تهران به زنجان اغلب از پایانه غرب (آزادی) شروع به حرکت می‌کنند. بنابراین برای سوار شدن به اتوبوس باید به این محل مراجعه کنید.

البته بهتر است که در هنگام خرید بلیط اتوبوس به این مورد توجه کنید. چرا که ممکن است به هر دلیلی محل حرکت اتوبوس تغییر پیدا کند. به هر حال در بخش نمایش سرویس‌ها پایانه‌های مبدا و مقصد مشخص شده است. شما می‌توانید هنگام خرید بلیط به این مورد توجه کنید و برای سوار شدن به اتوبوس به محل مشخص شده مراجعه کنید.

در مقابل زنجان دارای یک پایانه مسافربری است. بنابراین مقصد نهایی تمامی اتوبوس‌های تهران به زنجان، پایانه زنجان خواهد بود.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد و اطلاعات لازم در رابطه با بلیط اتوبوس تهران به زنجان را کسب کرده باشید. اگر تمایل دارید که اطلاعات مربوط به اتوبوس زنجان به تهران را نیز کسب کنید، می‌توانید به سامانه سفر ۷۲۴ مراجعه کنید و جزئیات دقیق سفر را مشاهده کنید.  سفر خوب و خوشی را برای شما عزیزان آرزومندیم.