یک اتوبوس چقدر می تواند سریع باشد؟ 60 کیلومتر در ساعت؟ 100 کیلومتر در ساعت؟ 120 کیلومتر در ساعت؟ نه، هیچ کدام نیست! سرعت شگفت انگیز 250 کیلومتر در ساعت. این اتوبوس به درستی نام گذاری شده است، سوپر اتوبوس بدون هیچ مشکلی به بیشینه سرعت 250 کیلومتر در ساعت می رسد. علاوه بر سرعت شگفت انگیز، اتوبوس لوکسی نیز می باشد. 23 نفر مسافر می توانند با این اتوبوس لوکس و سریع مسافرت کنند.

این سوپر اتوبوس توسط مبتکران هلندی طراحی و ساخته شده است که رهبری تیم را فضانورد سابق این کشور به عهده داشت. این پروژه شگفت نگیز در دانشگاه دلف هلند و تحت مدیریت پروفسور ووبو اوکل صورت گرفت.

طول این سوپر اتوبوس به 15 متر می رسد که با نیروی برق کار می کند. برای سازگاری بیشتر سوپر لوکس با محیط زیست، باکتری های یون لیتیوم با استفاده از پنل های خورشیدی شارژ می شوند. در ساخت سوپر اتوبوس از مواد سبک وزن استفاده شده است تا از سریع بودن آن اطمینان حاصل شود. راننده سوپر اتوبوس وسط اتاقک می نشیند.

قوانینی برای سریع ترین اتوبوس دنیا توسط مقامات هلند وضع شده است. این اتوبوس فاصله 120 کیلومتری دوبی و ابوظبی را در نیم ساعت طی می کند. این سفر همراه با هیجان و گران خواهد بود. تا زمانی که این اتوبوس ارزان تر شود بهتر نیست ما با همین اتوبوس های معمولی سفر کنیم؟

در زیر تصاویری از سوپر اتوبوس را می بینید.

 

این اتوبوس سریع و لوکس در ابوظبی بارها مورد امتحان و آزمایش قرار گرفته است.

 

سوپر اتوبوس طراحی آئرودینامیک دارد که به آن اجازه می دهد تا به سرعت عالی برسد.

 

طراحی قسمت جلویی اتوبوس شبیه ماشین های فرمول یک است.

 

دو نوع چرخ در عقب این سوپر اتوبوس دیده می شود. این نوع چرخ ها باعث ایجاد چسبندگی در سرعت های بالا می شوند.

 

اگر باله های مرسدس SLS AMG را دوست داریدف سوپر اتوبوس 8 جفت از این باله ها دارد.

 

دقت کنید که راننده وسط کابین می نشیند. این مدل شبیه ماشین های اسپرت مک لارن فرمول یک طراحی شده است که راننده در همچین موقعیتی می نشیند و رانندگی می کند. سوپر باس با سرمایه گذاری 7 میلیون یورویی شروع به طراحی و ساخت شد.

safar724.com