معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: اتوبوس گردشگری در ارومیه تا پایان شهریور ماه برای ارائه خدمات به همشهریان و گردشگران همچنان فعال است و علاقه مندان می توانند با سوار شدن به این اتوبوس، از دیدنی های ارومیه بازدید کنند.

حسین امامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اتوبوس از حدود یک ماه پیش شروع به کار کرده و هرروز در 2 نوبت صبح و بعدازظهر به ارائه خدمات می پردازد.
وی اظهار کرد: مبدأ حرکت اتوبوس گردشگری ارومیه از میدان ایالت، روبروی موزه مردم شناسی است و در مسیر حرکت خود در کنار آثار و جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر از جمله سه گنبد، مسجد جامع، موزه، مدرسه هدایت و خانه انصاری توقف می کند تا مسافران و گردشگران از این اماکن بازدید کنند.
وی با بیان اینکه این اتوبوس با هزینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان راه اندازی شده و استفاده از آن برای گردشگران رایگان است، اضافه کرد: یک نفر راهنما نیز در این اتوبوس مستقر است و توضیحات مربوط به آثار و ابنیه تاریخی را برای علاقه مندان ارائه می دهد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: ساعات حرکت اتوبوس گردشگری ارومیه، صبح ها از ساعت 10 و بعدازظهر ها از ساعت 17 بوده و در روزهای تعطیل رسمی نیز فعال است.
به گزارش ایرنا، اتوبوس گردشگری هرسال در فصل تابستان و ایام نوروز برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در ارومیه و سایر شهرهای استان که دارای جاذبه تاریخی بیشتری هستند، راه اندازی می شود. 

منبع: خبرگزاری ایرنا