عمومی

استفاده از سفر ۷۲۴ رایگانه و هیچ‌ هزینه اضافی برای بلیط اتوبوس محاسبه نمیشه. قیمت بلیط اتوبوس در خرید اینترنتی از سفر۷۲۴ دقیقا با خرید حضوری برابره.

.

شما می توانید هر تعداد بلیط اتوبوس مورد نیازتان است را خریداری کنید، ولی در هر بار می‌توانیدفقط  4 صندلی اتوبوس را انتخاب و خریداری کنید. در صورت نیاز به تعداد صندلی های بیشتر می بایستی عملیات خرید فعلی (برای 4 صندلی) را به اتمام رسانده و دو باره اقدام به خرید بلیط اتوبوس به تعداد دلخواه نمایید.

بعد از انتخاب سرویس مورد نظر و مشاهده ی صندلی ها ، روی گزینه "خرید" کلیک کنین. در صفحه‌ی بعدی میتونین از بین صندلی‌های خالی، صندلی مورد نظرتون رو براساس شماره‌ انتخاب کنین. برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای خرید بلیط اتوبوس مراجعه فرمایین.

به هنگام وارد کردن اسم شهر مبدا و مقصد در صفحه خرید بلیط اتوبوس، لطفا به حالت نوشتاری و فاصله ی مابین کلمات دقت بفرمایین.  در صورتی که شهر مورد نظر شما بین گزینه‌ها نبود، با تیم پشتیبانی ۰۲۱۵۳۸۲۶ تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سوالتون رو مطرح کنین.

بله، تمامی مشخصات بلیط اتوبوس مثل  برند اتوبوس(اسکانیا، مان، ولوو، بنز و ...)، نوع سرویس(وی آی پی ، کلاسیک و ...)، نوع صندلی( تخت شو، معمولی و ...)، موقعیت صندلی و تاریخ و ساعت حرکت که در سایت سفر۷۲۴ قرار داده شده، توسط شرکت های مسافربری درج میشن. شرکت های مسافربری تعهد دارند که تمامی اطلاعات رو به درستی و طبق واقعیت درج کنن، بنابراین شما سفرتون رو طبق مشخصات بلیط اتوبوسی که از سایت خریداری کردین انجام خواهید داد، در غیر این صورت شرکت مسافربری به تعهدات خودش عمل نکرده و شما میتونین شکایتتون رو به مراجع قانونی برسونید. برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مسافران مراجعه بفرمایین.

موقعیت صندلی داخل اتوبوس که تو سایت انتخاب کردین، دقیقا همونی خواهد بود که در سفر سوار میشین؛ در غیر این صورت شرکت مسافربری باید پاسخگوی قصور انجام شده باشد. لطفا برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مسافران مراجعه بفرمایین.

در این خصوص باید بهتون بگیم که بله، شما می‌تونین بلیط اتوبوس خریداری شده‌تون رو در ابتدا از بخش استرداد کنسل کنین و بعد مجددا خرید بلیط اتوبوس رو انجام بدین و این بار صندلی مورد نظرتون رو انتخاب کنین. اما توجه کنین که در این حالت کنسل کردن بلیط شما شامل هزینه استرداد میشه.

در صورتی هم که قبل از استرداد، بلیط دیگه‌ای رو از همون سرویس بخرین می‌تونین با پشتیبانی سفر ۷۲۴ تماس بگیرین تا در صورت امکان بلیط اول رو بدون جریمه براتون استرداد کنن.

بله، هر فردی که روی صندلی میشنیه و صندلی اختصاصی برای اون فرد تهیه میشه نیازمند تهیه بلیطه. مگر در مواقعی که کودک در آغوش مادر باشه.

فقط مختص دانشجو ها، خیر. ولی شرکت های مسافربری بر اساس سیاست فروش خود میتونن تخفیف هایی برای بلیط های اتوبوسی که صادر میکنن اعمال کنن، برای اطلاع از تخفیف های بلیط اتوبوس لطفا به بخش تخفیف ها و قیمت های ویژه مراجعه بفرمایین.

برای خرید تلفنی بلیط اتوبوس شما میتونین با شماره ۰۲۱۵۳۸۲۶ تماس بگیرید تا تیم پشتیبانی ما شمارو در این راه، راهنمایی کنن. رزرو  آنلاین بلیط اتوبوس هم فقط برای نیم ساعت امکان پذیره. برای اطلاع از سایر راه های خرید بلیط اتوبوس از سامانه ی سفر724 به بخش روش های خرید بلیط اتوبوس مراجعه بفرمایین.

خیر، برای ارسال بار لطفا با خود شرکت های مسافربری مثل: سیرو سفر، ایران پیما، همسفر و ... که بلیطتتون رو اونجا تهیه کردین، تماس بگیرید.

بعد از مشاهده ی لیست سرویس ها برای مسیر مورد نظرتون، وضعیت هر سرویسی که به دنبالش هستید رو میتونید با کلیک روی " مشاهده صندلی‌ها" ببینبد و در صورتی که تصمیم به خرید دارید، روی گزینه "خرید" کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای خرید مراجعه بفرمایین.

بله با شماره ۰۲۱۵۳۸۲۶  تماس بگیرید تا همکاران ما در تیم پشتیبانی تلفنی روش خرید بلیط اتوبوس تلفنی رو به شما توضیح بدن و یا میتونید ازطریق پشتیبانی آنلاین با ما در ارتباط باشید.

اگر بلیط در تعاونی چاپ شده باشه، امکان  لغو و استرداد بلیط اتوبوس فقط توسط تعاونی و به صورت حضوری مقدوره.

بله، هیچ مشکلی نداره. میتونین با خودتون حمل کنین. چه در سفر های داخلی و چه در سفر های خارجی مشکلی نداره.

شرکت‌های مسافربری، ترمینال و سفر

در سفر 724 خدمات شرکت های مسافربری همسفر، سیر و سفر، میهن نور، عدل، رویال سفر و بیش از 700 شرکت مسافربری دیگر هم برای ترمینال های اکثر شهرهای کشور و تعدادی از شهرهای خارجی ارائه میشه. 

شرکت‌های موجود در سفر 724 از میان بهترین‌ها انتخاب شدن. شما میتونید از بین 700 شرکت حمل و نقل مسافربری بلیط مورد نظرتون رو جست و جو کنین. اگر شرکت مورد نظر شما در  لیست شهر ها موجود نیست،  لطفا به ما اطلاع بدید تا در اسرع وقت نسبت به اضافه‌کردن خدمات اون شرکت اقدام کنیم.

برای ارائه خدمات شرکت‌ها در سفر 724، تعدادی استانداردها و ضوابط مورد نیاز است که شرکت‌های مسافربری با رعایت این قوانین می‌توانند خدمات خود را در سایت ما ارائه کنند. ما از طریق بازخوردها و فیدبک‌هایی که شما به ما ارسال می‌کنید، شرکت ها را بررسی می کنیم. بنابراین ارائه نقطه نظرات شما در مورد کیفیت سرویس‌های ارائه شده به ما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری به ارزیابی کیفی شرکت‌ها بپردازیم.

از بخش شکایات و پیشنهادها. با ورود به این صفحه در فرم مشخص‌شده، می‌توانید دلایل نارضایتی خودتان از خدمات ارائه شده و علت‌های آن را بنویسید. فراموش نکنید این سامانه تنها زیر ساخت‌های لازم جهت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس را فراهم آورده و وابسته به هیچ شرکت مسافربری نیست. کلیه سرویس‌ها و مسیرهای موجود در سایت، قیمت و ساعت حرکت سرویس‌ها توسط مسئولین مربوطه در ‌شرکت‌های مسافربری بر اساس قوانین انجمن‌های صنفی ، تعریف می‌گردد و سفر 724 به صورت آنلاین این سرویس‌ها را جهت خرید در اختیار شما قرار می‌دهد. لذا مشکلات خود در زمینه قیمت، عدم سرویس‌دهی مناسب، برخورد نامناسب پرسنل یا راننده و مسائل مشابه را در مرحله‌ی اول به مدیران شرکت‌های مسافربری اطلاع دهید و در صورت عدم دریافت نتیجه آن را از طریق نمایندگان سازمان حمل و نقل و راهداری مستقر در تمام پایانه‌های سطح کشور پیگیری نمایید. برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مشتری مراجعه فرمایید.

در لیست سرویس ها، محل درج‌شده در مقابل پایانه مبداء همان محلی است که شما باید از آنجا سوار اتوبوس شوید. همچنین در برگه اطلاعات ترمینالی که باید از طریق آن سوار اتوبوس شوید مشخص شده است.

بعد از انتخاب مبدا و مقصد و سرویس سفرتون، صفحه‌ای نمایش داده میشه که وضعیت صندلی‌ها در آن مشخص است. توی همون صفحه وضعیت صندلی‌ها کافیه روی گزینه "خرید" کلیک کنین و در صفحه بعدی صندلی‌هایی که می‌تونین انتخاب کنین رو به تفکیک شماره مشاهده کنین. توجه داشته باشین که تنها با یه کلیک (یا ضربه‌زدن در صفحه تلفن همراهتون) می‌تونین هر کدوم از شماره‌ صندلی‌هایی که می‌خواین رو انتخاب کنین. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌تونین به بخش راهنمای خریدبلیط اتوبوس در سایت مراجعه کنین. با این‌حال اگه مشکل دیگه‌ای وجود داره می‌تونین با تیم پشتیبانی ما به شماره ۵۳۸۲۶ ۰۲۱ تماس بگیرین.

چون هر لحظه این امکان وجود داره که یکی از مسافرایی که قبلا بلیط تهیه کردن، بلیط‌شون رو کنسل کنن. بنابراین امکان خالی شدن صندلی و  خرید بلیط اتوبوس از سرویس مورد نظرتون وجود داره. برای همینه که سیستم همه سرویس‌ها رو یه جا براتون میاره که بتونین از باز شدن احتمالی سرویس‌ها هم اطلاع داشته باشین.

برای سفرهای اتوبوسی خودتون از هر مبدا به هر مقصدی که بخواین می‌تونین بلیط تهیه کنین، برای این کار لازمه که تو صفحه خرید بلیط اتوبوس، شهر مبدا و مقصد دلخواهتون رو وارد کنین و با مشخص کردن تاریخ سفرتون لیست همه سرویس‌هایی که برای این مسیر ارائه میشن رو ببینین. به این ترتیب می‌تونین با جستجو بین سرویس‌ها برای هر ساعتی که بخواین بلیط اتوبوس سفرتون رو تهیه کنین. برای کسب اطلاعات بیش‌تر هم می‌تونین به قسمت راهنمای خرید از سایت مراجعه کنین و یا با تیم پشتیبانی سفر۷۲۴ به شماره ۵۳۸۲۶ ۰۲۱ تماس بگیرین. همکاران ما از طریق چت آنلاین هم آماده راهنمایی شما عزیزان هستن.

مشخص نیست، حمل و نقل حیوانات خانگی بستگی به سیاست‌های هریک از شرکت‌های مسافربری دارد. برای راهنمایی بیشتر میتونین با تیم پشتیبانی شرکت مسافربری که بلیطتون رو از اونجا تهیه کردین، تماس بگیرید.

در صورت خرید آنلاین از طریق سایت، برای اینکه بتونین بین راه سوار اتوبوس بشین حتما باید با خود شرکت مسافربری هماهنگی انجام بدین که طی این هماهنگی مسئولیتی به عهده سفر 724 نیست. همچنین برای راهنمایی بیشتر در این زمینه میتونین با شماره تلفن 02153826 تماس بگیرید و یا با پشتیبانی آنلاین ما ارتباط برقرار کنید.

طبق قوانین سازمان راهداری، هر مسافر مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار در سفر های داخلی و 40 کیلوگرم در سفر های خارجیه. البته بعضی از شرکت های مسافربری با دریافت مبالغ بیشتر، امکان حمل بار بیشتر رو هم به مسافر میدن.

مسائل مربوط به پرداخت

سایت سفر ۷۲۴ مجهز به آخرین و جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیاست. برای امن بودن قطعی فرآیند خرید و فروش بلیط نیز تمامی تکنولوژی‌های ضروری امنیتی و درگاه SSL تدارک دیده شدن. پس مطمئن باشین که اطلاعات کارت شما به هیچ وجه توسط سایت سفر ۷۲۴ ثبت و نگهداری نمیشه. همه مراحل پرداخت شما هم به صورت رمزنگاری شده بین بانک و شرکت‌های مسافربری صورت می‌گیره. پس برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سایت سفر ۷۲۴ جای هیچ نگرانی وجود نداره و تراکنش شما کاملا امنه. 

بعد از وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر و انتخاب سرویس مورد نظرتون وارد مراحل مربوط به ثبت اطلاعات مسافر میشین. بعد از ثبت اطلاعات وقتشه که با کلیک بر روی دکمه پرداخت به درگاه پرداخت بانک هدایت بشین. تو این بخش با ثبت اطلاعات کارت بانکی عضو شتاب‌تون می‌تونین مراحل پرداخت رو انجام بدین و مبلغ بلیط مورد نظرتون رو پرداخت کنین. تو این مرحله فرقی نداره که کارت بانکی‌تون از طرف کدوم بانک صادر شده باشه چون با همه کارت‌های عضو شتاب که رمز دوم برای خرید اینترنتی دارن می‌تونین مبلغ بلیط رو پرداخت کنین. اگه با مراحل خرید بلیط از سایت سفر ۷۲۴ آشنا نیستین می‌تونین به بخش راهنما مراجعه کنین. 

به وسیله همه کارت‌هایی که قابلیت خرید اینترنتی برای اونا فعاله و رمز دوم دارن، میشه از سفر ۷۲۴ بلیط اتوبوس خرید. اما نکته اینجاست که اگه بلیط رو با کارت هدیه یا بن کارت بخرین، موقع استرداد بلیط امکان برگشت مبلغ پرداختی به حسابتون وجود نداره. 

بعضی از مشکلات هستن که موقع خرید بلیط اتوبوس ممکنه با اون مواجه بشین. این مشکلات ممکنه دلایل مختلفی داشته باشن. اگه این مشکلات رو بدونین و رفع کنین، خیلی راحت می‌تونین خرید بلیط‌تون رو انجام بدین. در ادامه بعضی از مشکلات رایجی که موقع خرید بلیط ممکنه برای شما هم پیش بیاد و به راحتی قابل رفع هستن رو براتون آوردیم: 

۱) یادتون باشه که قبل از ورود به صفحه درگاه بانکی، بایستی صفحه کلید گوشی و یا سیستم خودتون رو به زبان انگلیسی تغییر بدین. اگه این کارو انجام ندین با پیغام خطا مواجه میشین. 

۲) لازمه که موقع خرید بلیط کوکی مرورگر شما فعال باشه. 

۳) دقت داشته باشین که اگه اطلاعات کارت شما نامعتبر باشه و یا صحیح وارد نشده باشه شما با پیغام خطا مواجه میشین. پس موقع وارد کردن اطلاعات بلیط‌تون حسابی دقت کنین.

۴) اگه موقع خرید با خطایی از طرف سیستم بانکی مواجه شدین اونو به دقت بخونین. چون ممکنه مشکل از طرف درگاه بانک پذیرنده باشه و شما توش نقشی نداشته باشین. 

اگه همه این موارد رو چک کردین و بازم موقع خرید بلیط دچار مشکل شدین، بهتره با پشتیبانی ما به شماره ۵۳۸۲۶ ۰۲۱ تماس بگیرین تا شما رو راهنمایی کنن. 

فرآیند خرید بلیط وقتی تموم میشه که شماره بلیط براتون اس‌ام‌اس بشه. اما اگه به هر دلیلی شماره بلیط براتون ارسال نشد می‌تونین به بخش استعلام شماره بلیط که تو صفحه اول سایت هست مراجعه کنین. تو این بخش با وارد کردن شماره تلفن همراهتون اطلاعات ۵ خرید اخیرتون رو از طریق پیامک دریافت کنین. اگر هم هیچ کدوم از این راه‌ها موثر نبود، می‌تونین با پشتیبانی ما به شماره ۵۳۸۲۶ ۰۲۱ تماس بگیرین.

همه این اطلاعات روی کارت بانکی‌تون درج شدن. شماره ۱۶ رقمی که روی کارت ثبت شده، همون شماره کارت شماست. تاریخی که روی آن نوشته شده هم همون تاریخ انقضای کارتتونه. CVV2 هم همون عدد سه رقمی‌ای هست که روی کارتتون درج شده. رمز دوم یا رمز دوم اینترنتی هم همون رمزی هست که از طریق دستگاه عابر بانک (ATM) بانک صادر کننده کارتتون می‌تونین دریافت کنین.

خیر. لزومی نداره که کارت بانکی حتما به اسم مسافر باشه. با هر کارتی که عضو شبکه شتاب باشه و قابلیت خرید اینترنتی براش فعال باشه می‌تونین خرید بلیط رو انجام بدین. فقط توجه داشته باشین که اگه بعدا بخواین بلیط‌تون رو استرداد کنین مبلغ بلیط استرداد شده به همون کارتی که باهاش خرید رو انجام دادین برمی‌گرده.

اگه موقع خرید بلیط شماره بلیط براتون صادر نشه ولی پول از حسابتون کم بشه می‌تونین با مراجعه به بخش استعلام بلیط فرآیند مورد نیاز برای استعلام بلیط رو طی کنین. اگه از این بخش هم نتونستین شماره بلیط دریافت کنین، خریدتون با مشکل مواجه شده و باید فرآیند خریدتون رو از سر بگیرین. اگه مبلغ بلیطی که خرید ناموفق داشته از حسابتون کسر شده باشه حداکثر تا ۲ روز کاری یعنی ۴۸ ساعت به حسابتون برمی‌گرده. البته این دو روز کاری شامل روزای پنجشنبه و جمعه و روزای تعطیل نیست. اما اگه طی این دو روز مبلغ بلیط به حسابتون برنگشت می‌تونین با تیم پشتیبانی ما به شماره ۵۳۸۲۶ ۰۲۱ تماس بگیرین و با ارائه شماره کارتی که موقع خرید بلیط وارد کردین، وضعیت پرداختتون رو پیگیر بشین.

درباره بلیط

وقتی بلیط اتوبوستون رو به صورت آنلاین از سایت سفر ۷۲۴ تهیه می‌کنین، شماره بلیط ۱۲ رقمی به شماره تلفن همراهی که هنگام خرید وارد کرده‌اید پیامک میشه. این شماره بلیط از بخش استعلام هم قابل پیگیریه.

اگه به شماره بلیط خودتون دسترسی ندارین هم می‌تونین گزینه به شماره بلیط دسترسی ندارم رو انتخاب کنین تا شماره بلیط مجددا براتون ارسال بشه. هر مشکل دیگه‌ای داشتین هم می‌تونین با پشتیبانی تماس بگیرین تا کمکتون کنن.

خیر. نیازی به چاپ برگه اطلاعات بلیط اتوبوس نیست. موقع سوار شدن کافیه ۳۰ دقیقه قبل از حرکت در دفتر شرکت مسافربری مربوطه حضور داشته باشین و شماره بلیت پیامک شده از سامانه سفر۷۲۴ رو به شرکت مسافربری مربوطه نشون بدین تا بلیط کاغذی بهتون بدن. در صورتی که شماره بلیت رو در اختیار ندارین از منوی استعلام بلیط به واسطه شماره موبایل مراجعه کنین تا شماره بلیط برای شما ارسال بشه. 

لزومی نداره که اطلاعات بلیطی که خریداری کردین رو چاپ کنین. چون شرکت‌های مسافربری خودشون بلیط کاغذی بهتون میدن. اما اگه ترجیح می‌دین این کار رو بکنید، می‌تونین به بخش استعلام مراجعه کنین و بعد از واردن کردن شماره بلیط و دسترسی به اطلاعات از صفحه برگه اطلاعات پرینت بگیرین.

شماره بلیط تهیه شده از سامانه سفر ۷۲۴ در هر صورت معتبره و تمامی قوانین بلیط‌های کاغذی اتوبوس هم شامل اون میشه، اما برای سوار شدن به اتوبوس باید ۳۰ دقیقه قبل از حرکت، به دفتر شرکت مسافربری مربوطه مستقر در ترمینال مراجعه کنین و شماره بلیت پیامک شده از سایت سفر ۷۲۴ رو بهشون نشون بدین تا بلیط کاغذی براتون صادر کنن. این بلیط کاغذی میشه گفت که مجوز سوار شدن شما به اتوبوسه. 

بلیط کاغذی به بلیطی گفته میشه که توسط متصدی شرکت مسافربری مستقر در ترمینال هنگام مراجعه حضوری مسافر تحویل داده میشه. درحالیکه برگه‌ی اطلاعات چاپ شده از سایت، فقط شامل شماره بلیط و مشخصات اتوبوس سرویسی هست که شما از سایت تهیه کردین و تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی داره.
توجه داشته باشین که برای سوار شدن به اتوبوس باید با ارائه شماره بلیط پیامک‌شده (همان شماره‌ای که بر روی برگه چاپ‌شده از سایت هم وجود داره) به متصدی شرکت مسافربری مستقر در ترمینال، بلیط کاغذی سفرتون رو دریافت کنین. پس اگه پیامک رو دریافت کردین نیازی نیست بلیط رو از سایت چاپ کنین. 

موقع خرید بلیط اتوبوس و هنگام انتخاب سرویس، نوع صندلی (تخت‌شو، نیمه تخت‌شو)، تعداد صندلی هر سرویس (وی‌آی‌پی، معمولی) و نوع چینش صندلی‌ها (۲+۱ یا ۲+۲) به همراه شماره صندلی‌ها مشخص میشن. پس شما می‌تونین از بین سرویس‌های مختلف، سرویس دلخواه خودتون رو انتخاب کنین. اگر هم بلیطی رو خریدین اما به هر دلیلی به اطلاعات اون دسترسی ندارین، می‌تونین به بخش چاپ و نمایش برگه اطلاعات مراجعه کنین و با وارد کردن شماره بلیط پیامک شده، اطلاعات بلیط‌تون رو ببینین. 

بعد از این‌که فرآیند خرید بلیط شما تکمیل شد و شماره بلیط براتون پیامک شد، هیچ کاری لازم نیست انجام بدین. چون اطلاعات بلیط به ایمیل و تلفن همراهی که موقع خرید بلیط وارد کردین ارسال میشه. فقط کافیه روز سفرتون شماره بلیطی که براتون ارسال شده رو به متصدی شرکت مسافربری مستقر در ترمینال مبدا نشون بدین و اسمتون رو بگین تا بلیط کاغذی سفرتون رو دریافت کنین. 

در این مورد باید بدونین که در سیستم‌های خرید آنلاین بلیط امکان ویرایش اطلاعات یا تعویض بلیط وجود نداره. بنابراین برای تعویض بلیط یا ویرایش اطلاعات باید اول بلیطی که خریده بودین رو کنسل کنین و بعد دوباره بلیط مورد نظرتون رو از سایت سفر۷۲۴ بخرین.

در این مورد باید بدونین که قیمت بلیط اتوبوس برای کودکان و افراد بزرگسال هیچ فرقی نداره. اما طبق قانون راهداری اگه بچه‌ای زیر ۲ سال داشته باشه و قراره که بغل مادرش بشینه لزومی نداره براش بلیط بخرین. اما در مورد کودکان بالای ۲ سال قضیه فرق داره و لزوما باید براشون صندلی رزرو و بلیط خریداری بشه. 

در مورد بیمه‌ی مسافرتی هم اگه برای بچه صندلی رزرو نشده و قراره که بغل مادرش بشینه بیمه هم مادر و هم کودک رو تحت پوشش قرار میده. اما اگه برای خود بچه هم صندلی رزرو بشه و بلیط خریداری بشه کودک به شکل جداگانه تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیره.

ابطال بلیط

در جواب این سوال باید بگیم که بله. اگه بلیط خودتون رو به صورت آنلاین از طریق سایت سفر ۷۲۴ تهیه کردین، می‌تونین اون بلیط رو به صورت آنلاین باطل کنین. البته به شرطی که امکان باطل کردن آنلاین بلیط اون شرکت مسافربری وجود داشته باشه. برای این کار کافیه که به بخش استرداد بلیط اتوبوس مراجعه کنین و با وارد کردن شماره ۱۲ رقمی، بلیطتون رو کنسل کنین.

دقت کنین که اگه بلیط اتوبوس رو حضوری یا از سایت دیگه‌ای خریده باشین، نمی‌تونین اونو از طریق سامانه سفر ۷۲۴ کنسل کنین.

برای باطل کردن بلیط‌تون کافیه با داشتن شماره بلیطی که از سامانه سفر۷۲۴ خریدین به بخش کنسلی مراجعه کنین و با وارد کردن کد تایید استردادی که از طرف سامانه به شماره موبایلی که موقع خرید بلیط وارد کردین ارسال میشه مراحل استرداد بلیط‌تون رو انجام بدین.

اگه هم شماره بلیط‌تون رو فراموش کردین می‌تونین اول به بخش استعلام شماره بلیط مراجعه کنین و بعد از دریافت شماره بلیط مورد نظرتون مراحل کنسلی رو طی کنین. 

بعد از این‌که روند کنسل کردن بلیط از طرف سامانه سفر۷۲۴ تایید شد و کد تایید استرداد براتون ارسال شد، مبلغ بلیط کنسل شده هم طبق قوانین تا یک ساعت قبل از حرکت با کسر ۱۰ درصد و بعد از اون با کسر ۵۰ درصد از هزینه کل بلیط طی ۷۲ ساعت یا همون ۳ روز کاری به حسابتون برمی‌گرده. پس پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی جزو این سه روز کاری حساب نمیشن. 

فراموش نکنین که پرداخت مبلغ و فرآیند استرداد در حالت کلی به بانک شما بستگی داره و سفر۷۲۴ هیچ دخالتی در این زمینه نداره.

نکته: هزینه کنسلی بلیط سفرهای خارجی تابع قوانین بلیط‌های داخلی نیست و شرکت‌های مسافربری بر اساس سیاست‌های خودشون شرایط کنسلی رو تعیین می‌کنن.

گه بلیط خریدین ولی به هر دلیلی برنامه سفرتون به هم خورده و نتونستین سوار اتوبوس بشین، می‌تونین بلیط‌تون رو از بخش کنسلی سایت سفر۷۲۴ استرداد کنین. البته استرداد بلیط به صورت اینترنتی در صورتی ممکنه که بلیط کاغذی از طرف شرکت مسافربری براتون چاپ نشده باشه! در غیر اینصورت باید بصورت حضوری از خود شرکت مسافربری بلیط‌تون رو استرداد کنین. 
البته شما فقط تا یک هفته بعد حرکت اتوبوس می‌تونین بلیط‌تون رو به صورت اینترنتی استرداد کنین و بعد از یک هفته چه بلیط کاغذی براتون چاپ شده باشه و چه چاپ نشده باشه باید برای استرداد بلیط  به خود شرکت مسافربری مراجعه کنین.
فقط حواستون باشه که هزینه استرداد بلیط‌هایی که از ساعت حرکتشون گذشته طبق قوانین با کسر ۵۰ درصد حساب میشه.

در حالت کلی نمیشه بلیط چاپ شده رو به شکل آنلاین کنسل کرد. یعنی وقتی که بلیط در تعاونی چاپ شده باشه، استرداد اون بلیط فقط از همون تعاونی چاپ کننده بلیط و به صورت حضوری امکانپذیره.

وقتی یه بلیطی باطل میشه طبیعتا دیگه نمیشه مجددا از این بلیط استفاده کرد. بلکه برای استفاده مجدد باید دوباره اونو خریداری کنین. پس قبل از کنسل کردن بلیط‌تون حتما مطمئن بشین که برنامه سفرتون به هم خورده.

سفرهای خارجی

در حال حاضر سفر به ارمنستان، گرجستان و ترکیه که بلیطشون از سایت سفر ۷۲۴ قابل تهیه هست، نیازی به ویزا نداره. در خصوص کشورهایی که به ویزا نیاز دارن هم باید بدونین که مدت زمان ویزای صادر شده بر اساس توافق کشورها تعیین میشه.

برای دریافت ویزای باکو و عراق هم مثل بقیه کشورها یا باید به سفارت این کشورها مراجعه کنین و یا به صورت اینترنتی نسبت به گرفتن ویزا اقدام کنین.

 

در سفر به کشورهای خارجی مثل گرجستان، ارمنستان، ترکیه، آذربایجان و ... اتوبوس‌ها مستقیما از مبدا به مقصد مشخص شده در بلیط حرکت می‌کنند. بنابراین اتوبوس هیچ سرویسی در مرز عوض نمی‌شود. بلکه اتوبوس پس از عبور از مرز به سمت مقصد نهایی خود حرکت می‌کند تا مسافران را دقیقا در همان مقصدی که بلیط برایشان صادر شده است، پیاده کند.

در سفر به کشورهای ارمنستان، ترکیه، آذربایجان و گرجستان با توجه به ترافیک مسیر عبوری و وضعیت مرز مدت زمان مسافرت می‌تواند متغیر باشد. چنانچه می‌خواهید اطلاعات دقیقی در این زمینه به دست بیاورید، می‌توانید راهنمای کامل سفر به ارمنستان، راهنمای کامل سفر به ترکیه و راهنمای کامل سفر به گرجستان را مطالعه کنید. در این مطالب ریز و درشت اطلاعات مورد نیاز برای آغاز یک سفر بی‌نظیر در دسترس است. 

اگه قصد سفر دارین و نگران حیوان خانگی‌تون هستین. بهتره به پست حمل حیوانات خانگی با اتوبوس‌های بین شهری مراجعه کنین. در این مطلب سعی کردیم به همه سوالای شما در مورد سفر با حیوان خانگی جواب بدیم. اگه این مطلب هم نتونست پاسخگوی سوالای شما باشه می‌تونین با شماره ۵۳۸۲۶ ۰۲۱ در تماس باشین. 

همه ما معمولا نگران این موضوع هستیم که نکنه مدارکم ناقص باشه و اجازه خروج از مرز نداشته باشم؟ از این رو در مطلب مدارک مورد نیاز برای سفرهای خارجی اتوبوسی سعی کردیم لیستی از همه مدارک مورد نیاز رو براتون بیاریم. اگه برای سفر به بعضی از کشورها مدارک خاص دیگه‌ای باید همراهتون باشه، این موضوع رو می‌تونین از شرکت مسافربری ارائه دهنده سرویس پیگیر بشین. 

از اونجایی که مسافران سرویس‌های خارجی زمان زیادی رو تو راه هستن، این سوال براشون پیش میاد که قراره طی مسیر غذای گرم هم براشون سرو بشه یا نه؟! 
در این مورد باید بدونین که امکانات ارائه شده در هر سرویس در حالت کلی به سیاست‌های داخلی شرکت مسافربری که اون سرویس رو ارائه میده بستگی داره. بنابراین اگه قرار باشه در طی مسیر غذا یا هر خدمات دیگه‌ای ارائه بشه، در بخش جزئیات سرویس بهشون اشاره میشه. پس اگه تو جزئیات سرویس اشاره‌ای به قضیه غذا نشده، احتمالا قرار نیست غذایی هم سرو بشه.

وزن بار همراه مجازی که هر مسافر در سفر خارجی می‌تونه با خودش ببره ۲۰ کیلوگرم هست. اما اگر به هر دلیلی وزن بارتون بیش‌تر از ۲۰ کیلوگرم شد تا سقف ۳۰ یا ۴۰ کیلوگرم بار رو هم می‌تونین با پرداخت مبلغی به عنوان هزینه حمل با خودتون ببرین. اما این‌که راننده قبول بکنه بار اضافی شما رو ببره یا نه بستگی به خود راننده و سیاست‌های شرکت مسافربری داره که سرویس رو ارائه میده. 

حجم بار مجازی که هر مسافر می‌تونه با خودش ببره، باید به اندازه‌ی متعارف باشه. اندازه متعارف هم حجمی به اندازه یه چمدون بزرگه. نکته مهم اینه که اگه وزن بار مجاز همراه مسافر رعایت شده باشه اما حجمش خیلی بزرگ‌تر از یه چمدون باشه، این بار باید با باربری ارسال بشه. البته طبیعیه که اگر بسته‌ای با باربری ارسال بشه هزینه ارسال اون طبق قوانین و هزینه‌های باربری هست.