پشتیبانی و فروش
۵۲۹۴۳۰۰۰ ۰۲۱
منو
پشتیبانی و فروش ۵۲۹۴۳۰۰۰ ۰۲۱
سفر ۷۲۴
آسان ترین راه رزرو و خرید بلیط اتوبوس
پشتیبانی و فروش ۰۲۱ ۵۲۹۴۳۰۰۰

عمومی

قیمت بلیط اتوبوس در سایت سفر۷۲۴ با قیمت خرید بلیط اتوبوس به صورت حضوری از ترمینال یکسان است؛ تمامی خدمات ارائه شده در سامانه آنلاین سفر۷۲۴ برای مسافران گرامی رایگان می‌باشد.

خیر؛ سفر 724 هیچ نقشی در تعیین قیمت بلیط اتوبوس نداشته و تمامی قیمت‌ها توسط شرکت‌های مسافربری تعیین می‌گردند.

در هر بار اقدام به خرید از سایت سفر 724، شما می‌توانید تنها 4 بلیط را به صورت همزمان خریداری کنید؛ اگر قصد تهیه بیش از 4 بلیط را به صورت همزمان دارید، باید ابتدا در سایت سفر 724 ثبت نام کنید.

پس از کلیک بر روی قسمت مشاهده و خرید بلیط، کادری شامل نمای داخل اتوبوس برایتان نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید تنها صندلی‌های سفید رنگ موجود در آن را رزرو کنید؛ چرا که قبلاً صندلی‌های صورتی رنگ برای خانم‌ها و آبی رنگ برای آقایان خریداری شده‌اند. صندلی‌های طوسی رنگ نیز به عنوان صندلی‌های غیر قابل خرید در نظر گرفته می‌شوند.

در سایت سفر724 بر روی تمامی بلیط‌ها اسم ترمینال مقصد و مبدا و محل پیاده شدن و سوار شدن برای اطلاع مسافران گرامی درج شده است.

بله؛ تمامی اطلاعات از جمله نوع اتوبوس، امکانات، ساعت حرکت دقیق و ... برای هر سرویس توسط شرکت‌های مسافربری در سایت سفر 724 درج شده‌اند و با اطلاعات اتوبوس واقع در ترمینال مطابقت کامل دارند.

شماره صندلی که در هنگام خرید از سایت انتخاب کرده‌اید، موقع سوار شدن به اتوبوس نیز همان است و شماره صندلی شما به شخص دیگری واگذار نمی‌شود.

خیر؛ پس از خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سایت سفر 724 شما نمی‌توانید شماره صندلی را از طریق سایت تغییر دهید؛ برای این کار باید با شرکت مسافربری ارائه دهنده سرویس تماس بگیرید تا در صورت امکان شماره صندلی شما را تغییر دهند.

خرید بلیط اتوبوس برای کودکان زیر 5 سال تنها هنگامی ضروری است که بخواهید فرزندتان بر روی صندلی بنشیند؛ در غیر این صورت اگر کودک زیر 5 سال بتواند بر روی پاهای والدین خود بنشیند، هیچ ضرورتی برای تهیه بلیط برای آن‌ها نیست.

خیر؛ با توجه به روش‌های خرید بلیط موجود در سامانه سفر 724، شما فقط می‌توانید به صورت اینترنتی بلیط اتوبوس خود را تهیه کنید؛ اگر به اینترنت دسترسی ندارید، تنها راه خرید تلفنی بلیط اتوبوس، تماس با شرکت‌های مسافربری ارائه دهنده سرویس می‌باشد.

خیر امکان ارسال بار از طریق سایت وجود ندارد؛ برای ارسال بار باید با شرکت مسافربری ارائه دهنده سرویس در ارتباط باشید.

خیر؛ بر اساس قوانین راهداری امکان حمل و نقل حیوانات در سفرهای اتوبوسی وجود ندارد.

خیر نیازی به چاپ بلیط توسط شما نیست؛ اما حتماً نیم ساعت مانده به حرکت به ترمینال مبدا و شرکت مسافربری ارائه دهنده سرویس مراجعه فرمایید تا بلیط کاغذی خود را دریافت کنید.

تنها داشتن شماره بلیط برای سوار شدن به اتوبوس کافی نیست. بلکه دریافت بلیط کاغذی از تعاونی نیز الزامی است.

پس از خرید آنلاین بلیط اتوبوس امکان ویرایش اطلاعات آن وجود ندارد. برای ثبت اطلاعات صحیح باید بلیط قبلی خود را کنسل کرده و بلیط جدیدی خریداری کنید؛ همچنین می‌توانید برای ویرایش اطلاعات با تعاونی ارائه دهنده سرویس تماس بگیرید.

خیر قیمت بلیط برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و سن افراد هیچ تأثیری در قیمت بلیط ندارد.

ویرایش اطلاعات بلیط خریداری شده مانند تعویض تاریخ آن از طریق سایت امکان پذیر نیست؛ برای تغییر تاریخ باید بلیط خود را کنسل کرده و بلیط جدیدی خریداری کنید.

برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از طریق سایت، تنها کافی است در هنگام خرید کد ملی خود را وارد کنید و هیچ گونه مدرک دیگری لازم نیست. البته لازم به توضیح است که داشتن کارت بانکی با رمز پویا و شماره موبایلی که به آن دسترسی دارید نیز برای تکمیل فرآیند خرید امکانپذیر خواهد بود.

خیر. خرید بلیط اتوبوس از سایت سفر۷۲۴ تنها با کد ملی امکان‌پذیر است. از این رو اتباع خارجی برای خرید بلیط اتوبوس باید با تماس یا مراجعه به شرکت مسافربری یا تعاونی مربوطه نسبت به خرید بلیط اتوبوس از مبدا به مقصد دلخواه خود اقدام کنند. 

امکان صدور بلیط اتباع خارجی با استفاده از شماره گذرنامه تنها از طریق شرکت‌های مسافربری امکان‌پذیر است. بنابراین خرید آنلاین بلیط اتوبوس بدون کد ملی برای اتباع خارجی مقدور نیست.

بله. در برخی از موارد ممکن است حتی پس از نهایی شدن فرآیند خرید بلیط اتوبوس نیز افزایش قیمت از سمت راهداری وجود داشته باشد. 

در صورت افزایش قیمت از سمت راهداری، اخذ مابه‌التفاوت مبلغ بلیط قبل از سفر توسط شرکت مسافربری بلامانع است.

سرویس‌های اتوبوسی ارائه شده برای هر مسیر توسط خود شرکت مسافربری در سایت سفر۷۲۴ ثبت می‌شوند. بنابراین اگر بلیط اتوبوس برای مسیر مورد نظر شما وجود ندارد، احتمالا سرویسی برای این مسیر ارائه نشده است. اما برای اطمینان و اطلاع از سرویس‌های فوق‌العاده ارائه شده، می‌توانید از سایت سفر۷۲۴ به شماره تلفن و آدرس شرکت های مسافربری دسترسی پیدا کنید و از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به شرکت، بلیط اتوبوس مورد نظر خود را تهیه کنید.

خرید بلیط اتوبوس اتباع خارجی تنها به صورت حضوری امکانپذیر است. بنابراین لازم است اتباع با مراجعه حضوری به شرکت مسافربری مربوطه در ترمینال مبدا یا تماس تلفنی با آن شرکت، نسبت به خرید بلیط اتوبوس اقدام کنند. امکان دسترسی به آدرس و شماره تلفن شرکت‌ها نیز در بخش شرکت های مسافربری سایت سفر۷۲۴ وجود دارد.

 

امکان خرید بلیط اتوبوس اتباع خارجی با استفاده از شماره پاسپورت تنها از طریق شرکت‌های مسافربری و به صورت حضوری امکان‌پذیر است. بنابراین خرید آنلاین بلیط اتوبوس بدون کد ملی و تنها با پاسپورت برای اتباع خارجی مقدور نیست. 

در صورتی که هنگام خرید بلیط اتوبوس از سایت سفر۷۲۴ یا جستجوی سرویس مورد نظر در سایت با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با پشتیبانی سفر۷۲۴ به  شماره ۰۲۱ ۵۳۸۲۶ تماس بگیرید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده راهنمایی و رفع مشکلات شما مسافران گرامی هستند. 

برای خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین تنها در دست داشتن کد ملی و شماره تلفن همراه مسافر کافی است. البته در صورتی که می‌خواهید بیش از یک بلیط خریداری کنید، داشتن کد ملی همه مسافران لازم و یک شماره تلفن همراه کافی است. توجه داشته باشید که برای تهیه بلیط کاغذی از شرکت مسافربری در ترمینال مبدا باید کارت ملی همه مسافران را به همراه داشته باشید.

 

شرکت‌های مسافربری

ما مفتخریم که به عنوان اولین پلتفرم اختصاصی فروش اینترنتی بلیط اتوبوس با بیش از 700 شرکت مسافربری همکاری می‌کنیم؛ برای اطلاع از اسامی این شرکت‌ها می‌توانید به بخش شرکت‌های مسافربری سایت مراجعه کنید.

اگر در لیست سرویس‌های ارائه شده شرکت مورد نظر خود را پیدا نکردید، به احتمال زیاد شرکت مد نظر شما در آن تاریخ سرویسی به مقصد شما ارائه نمی‌دهد؛ البته این احتمال نیز وجود دارد که سایت سفر724 با آن شرکت همکاری نداشته باشد.

تمامی شرکت‌های مسافربری که سفر 724 با آن‌ها همکاری می‌کند، در ابتدا توسط کارشناسان ما کیفیت سنجی و تایید شده‌اند؛ پس شما مسافر عزیز می‌توانید با خیال راحت خرید خود را از تمامی آن‌ها انجام دهید. همچنین در صورت نارضایتی از هر تعاونی نظرات خود را از طریق صفحه ثبت شکایات با ما در میان بگذارید.

توجه کنید که برای سوار شدن به اتوبوس در شهرهای بین راهی باید با تعاونی ارائه دهنده سرویس هماهنگ شوید. آن‌ها باید از سوار شدن شما به صورت بین راهی مطلع شده و بلیط شما را چاپ کرده و به راننده تحویل دهند.

طبق قوانین سازمان راهداری میزان بار مجاز هر مسافر در سفرهای اتوبوسی 20 کیلوگرم است؛ در صورت داشتن بار بیشتر از 20 کیلوگرم مسافر باید با تعاونی مورد نظر هماهنگ بوده و برای بار بیشتر هزینه معینی را پرداخت کند.

خدمات پرداخت

پروسه خرید از سایت سفر ۷۲۴ بر اساس آخرین و جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی شده است. فرآیند خرید و فروش این سامانه نیز با تکنولوژی‌های ضروری امنیتی و درگاه SSL ایمن شده است. پس از این موضوع مطمئن باشین که اطلاعات کارت شما به هیچ وجه توسط سایت سفر ۷۲۴ ثبت و نگهداری نخواهد شد. تمامی مراحل پرداخت نیز به صورت رمزنگاری شده بین بانک و شرکت‌های مسافربری انجام می‌شود.

در هنگام پرداخت آنلاین هزینه بلیط شما می‌توانید از تمامی کارت‌های بانکی خود که دارای رمز دوم پویا هستند، استفاده کنید.

پرداخت هزینه بلیط با بن کارت و کارت هدیه قابل انجام است؛ فقط توجه داشته باشید که در صورت کنسلی بلیط هزینه آن تنها به شماره کارتی که با آن خرید انجام شده است، عودت داده می‌شود. بنابراین اگر با کارت هدیه خرید انجام داده باشید، هزینه به کارت شما برگشت داده نمی‌شود. در این صورت باید با پشتیبانی سفر724 در ارتباط باشید تا شماره کارت شما را ثبت کنند.

در صورت بروز مشکل در هنگام پرداخت پول بلیط اگر خودتان قادر به حل کردن آن مشکل نبودید، بهتر است با تیم پشتیبانی سفر 724 تماس بگیرید.

پس از موفقیت آمیز بودن پرداخت هزینه بلیط، پیامکی حاوی شماره بلیط برایتان پیامک خواهد شد که با دریافت آن می‌توانید از خرید خود مطمئن شوید؛ در صورت موفق بودن پرداخت و عدم دریافت شماره بلیط می‌توانید از بخش استعلام بلیط سایت با وارد کردن شماره موبایل خود، شماره بلیط 12 رقمی خود را دریافت کنید.

خیر، هیچ‌گونه الزامی وجود ندارد و شما می‌توانید از هر کارت بانکی که عضو شبکه شتاب است و قابلیت خرید اینترنتی برای آن فعال باشد، استفاده کنید؛ البته توجه داشته باشید که در صورت استرداد بلیط، پول به همان کارتی عودت داده می‌شود که بلیط با آن خریداری شده است.

در این شرایط باید در ابتدا به صفحه استعلام بلیط سایت مراجعه کرده و با وارد کردن شماره موبایل خود، شماره 5 بلیط آخر خود را دریافت کنید؛ در صورتی که برای همان تاریخ هیچ شماره بلیطی برای شما ثبت نشده باشد، یعنی خرید شما موفقیت آمیز نبوده است. برای اطمینان بیش‌تر می‌توانید در این مرحله با پشتیبانی سایت نیز تماس بگیرید.

کنسلی بلیط

در صورتی که بلیط خود را از سامانه سفر 724 خریداری کرده‌اید، می‌توانید تا قبل از چاپ شدن بلیط آن را از طریق سایت استرداد کنید.

در هنگام استرداد بلیط از طریق سایت، مبلغ بلیط با کسر جریمه طی حداکثر 72 ساعت به حساب شما برگشت داده خواهد شد. 

در سفرهای داخلی، اگر تا یک ساعت مانده به حرکت اتوبوس و قبل از چاپ شدن بلیط اقدام به استرداد کنید، مشمول ۱۰ درصد جریمه می‌شوید؛ اما در کمتر از یک ساعت مانده به حرکت اتوبوس و چاپ شدن بلیط، شامل ۵۰ درصد جریمه خواهید شد.

اگر تحت هر گونه شرایطی از انجام سفر اتوبوسی خود منصرف شدید، می‌توانید کنسلی بلیط اتوبوس خود را با قبول درصد جریمه و شرایط استرداد، انجام دهید.

خیر بلیط استرداد شده را نمی‌توان دوباره استفاده کرد؛ برای سفر با همان اتوبوس باید مجدداً اقدام به خرید بلیط کنید.

خیر بلیط چاپ شده توسط شرکت مسافربری را نمی‌توان به صورت آنلاین از سایت کنسل کرد. اگر بلیطی بنا بر درخواست مسافر برای جابه‌جایی ساعت یا تاریخ یا به دلیل بین راهی بودن توسط تعاونی چاپ شود، در صورتی که پس از چاپ بلیط توسط تعاونی مسافر از سفر خود منصرف شود، برای استرداد بلیط باید از طریق شرکت ارائه دهنده سرویس پیگیر کنسلی بلیط خود باشید و استرداد آنلاین آن ممکن نیست. 
 

سفرهای خارجی

کشورهای ترکیه، ارمنستان، گرجستان و عراق که از سفر 724 به مقصد آن‌ها بلیط وجود دارد، نیازی به ویزا ندارند؛ اما برای کشور جمهوری آذربایجان نیاز به ویزای مسافرتی دارید.

خیر. اتوبوس‌هایی که از مبدا حرکت می‌کنند تا رسیدن به کشور مقصد تعویض نمی‌شوند. 

خیر در سفرهای خارج از کشور نیز همانند سفرهای داخلی، امکان حمل حیوانات خانگی با اتوبوس مسیر نیست.

به همراه داشتن تمامی مدارک هویتی، پاسپورت و رسید پرداخت خروجی از جمله موارد ضروری در سفرهای خارجی است؛ در مطلب مدارک مورد نیاز برای سفرهای خارجی می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

جواب این سوال کاملاً به سیاست‌های شرکت مسافربری ارائه دهنده سرویس بستگی دارد؛ از این رو نمی‌توان جواب قطعی برای آن در نظر گرفت. اگر قرار بر سرو غذا از طرف تعاونی باشد، در هنگام خرید بلیط می‌توانید در قسمت جزئیات سفر از این موضوع مطلع شوید. اما پس از همه‌گیری کرونا اکثر شرکت‌های مسافربری برای پیشگیری از شیوع این ویروس از سرو غذا صرف نظر کرده‌اند.

در سفرهای خارجی با اتوبوس شما مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار هستید؛ البته اگر بار شما بیشتر از این مقدار باشد، می‌توانید با هماهنگی تعاونی و راننده اتوبوس هزینه اضافی برای بار خود پرداخت کنید.

استعلام بلیط اتوبوس

هنگام استعلام بلیط باید شماره موبایلی که خرید بلیط با آن انجام شده است، وارد شود؛ در غیر این صورت استعلام بلیط امکانپذیر نخواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که باید شماره موبایل خود را کامل و صحیح وارد کنید.

هنگام استعلام بلیط‌هایی که شماره آن‌ها تنها شامل اعداد است، باید هم اعداد و هم خط تیره ("-") با دقت وارد شوند، در غیر این صورت استعلام بلیط از طریق سایت سفر724 امکانپذیر نخواهد بود.

استعلام بلیط با وارد کردن شماره بلیط کامل ۱۲ کاراکتری شامل حرف، عدد و "-" امکانپذیر است؛ توجه به بزرگ و کوچک بودن و ترتیب درست حروف و ارقام الزامی است.

برای سوار شدن به اتوبوس لازم است که ۳۰ دقیقه قبل از حرکت در ترمینال حضور داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید با مراجعه به شرکت مسافربری مستقر در پایانه مبدا و ارائه شماره بلیط خود نسبت به دریافت بلیط کاغذی اقدام نمایید.