عمومی

استفاده از سفر ۷۲۴ رایگانه و هیچ‌ هزینه اضافی برای بلیط اتوبوس محاسبه نمیشه. قیمت بلیط اتوبوس در خرید اینترنتی از سفر۷۲۴ دقیقا با خرید حضوری برابره.

.

شما می توانید هر تعداد بلیط اتوبوس مورد نیازتان است را خریداری کنید، ولی در هر بار می‌توانیدفقط  4 صندلی اتوبوس را انتخاب و خریداری کنید. در صورت نیاز به تعداد صندلی های بیشتر می بایستی عملیات خرید فعلی (برای 4 صندلی) را به اتمام رسانده و دو باره اقدام به خرید بلیط اتوبوس به تعداد دلخواه نمایید.

بعد از انتخاب سرویس مورد نظر و مشاهده ی صندلی ها ، روی گزینه "خرید" کلیک کنین. در صفحه‌ی بعدی میتونین از بین صندلی‌های خالی، صندلی مورد نظرتون رو براساس شماره‌ انتخاب کنین. برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای خرید بلیط اتوبوس مراجعه فرمایین.

به هنگام وارد کردن اسم شهر مبدا و مقصد در صفحه خرید بلیط اتوبوس، لطفا به حالت نوشتاری و فاصله ی مابین کلمات دقت بفرمایین.  در صورتی که شهر مورد نظر شما بین گزینه‌ها نبود، با تیم پشتیبانی ۰۲۱۵۳۸۲۶ تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین سوالتون رو مطرح کنین.

بله، تمامی مشخصات بلیط اتوبوس مثل  برند اتوبوس(اسکانیا، مان، ولوو، بنز و ...)، نوع سرویس(وی آی پی ، کلاسیک و ...)، نوع صندلی( تخت شو، معمولی و ...)، موقعیت صندلی و تاریخ و ساعت حرکت که در سایت سفر۷۲۴ قرار داده شده، توسط شرکت های مسافربری درج میشن. شرکت های مسافربری تعهد دارند که تمامی اطلاعات رو به درستی و طبق واقعیت درج کنن، بنابراین شما سفرتون رو طبق مشخصات بلیط اتوبوسی که از سایت خریداری کردین انجام خواهید داد، در غیر این صورت شرکت مسافربری به تعهدات خودش عمل نکرده و شما میتونین شکایتتون رو به مراجع قانونی برسونید. برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مسافران مراجعه بفرمایین.

موقعیت صندلی داخل اتوبوس که تو سایت انتخاب کردین، دقیقا همونی خواهد بود که در سفر سوار میشین؛ در غیر این صورت شرکت مسافربری باید پاسخگوی قصور انجام شده باشد. لطفا برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مسافران مراجعه بفرمایین.

در این خصوص باید بهتون بگیم که بله، شما می‌تونین بلیط اتوبوس خریداری شده‌تون رو در ابتدا از بخش استرداد کنسل کنین و بعد مجددا خرید بلیط اتوبوس رو انجام بدین و این بار صندلی مورد نظرتون رو انتخاب کنین. اما توجه کنین که در این حالت کنسل کردن بلیط شما شامل هزینه استرداد میشه.

در صورتی هم که قبل از استرداد، بلیط دیگه‌ای رو از همون سرویس بخرین می‌تونین با پشتیبانی سفر ۷۲۴ تماس بگیرین تا در صورت امکان بلیط اول رو بدون جریمه براتون استرداد کنن.

بله، هر فردی که روی صندلی میشنیه و صندلی اختصاصی برای اون فرد تهیه میشه نیازمند تهیه بلیطه. مگر در مواقعی که کودک در آغوش مادر باشه.

فقط مختص دانشجو ها، خیر. ولی شرکت های مسافربری بر اساس سیاست فروش خود میتونن تخفیف هایی برای بلیط های اتوبوسی که صادر میکنن اعمال کنن، برای اطلاع از تخفیف های بلیط اتوبوس لطفا به بخش تخفیف ها و قیمت های ویژه مراجعه بفرمایین.

برای خرید تلفنی بلیط اتوبوس شما میتونین با شماره ۰۲۱۵۳۸۲۶ تماس بگیرید تا تیم پشتیبانی ما شمارو در این راه، راهنمایی کنن. رزرو  آنلاین بلیط اتوبوس هم فقط برای نیم ساعت امکان پذیره. برای اطلاع از سایر راه های خرید بلیط اتوبوس از سامانه ی سفر724 به بخش روش های خرید بلیط اتوبوس مراجعه بفرمایین.

خیر، برای ارسال بار لطفا با خود شرکت های مسافربری مثل: سیرو سفر، ایران پیما، همسفر و ... که بلیطتتون رو اونجا تهیه کردین، تماس بگیرید.

بعد از مشاهده ی لیست سرویس ها برای مسیر مورد نظرتون، وضعیت هر سرویسی که به دنبالش هستید رو میتونید با کلیک روی " مشاهده صندلی‌ها" ببینبد و در صورتی که تصمیم به خرید دارید، روی گزینه "خرید" کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای خرید مراجعه بفرمایین.

بله با شماره ۰۲۱۵۳۸۲۶  تماس بگیرید تا همکاران ما در تیم پشتیبانی تلفنی روش خرید بلیط اتوبوس تلفنی رو به شما توضیح بدن و یا میتونید ازطریق پشتیبانی آنلاین با ما در ارتباط باشید.

اگر بلیط در تعاونی چاپ شده باشه، امکان  لغو و استرداد بلیط اتوبوس فقط توسط تعاونی و به صورت حضوری مقدوره.

بله، هیچ مشکلی نداره. میتونین با خودتون حمل کنین. چه در سفر های داخلی و چه در سفر های خارجی مشکلی نداره.

شرکت های مسافربری، ترمینال و سفر

در سفر 724 خدمات شرکت های مسافربری همسفر، سیر و سفر، میهن نور، عدل، رویال سفر و بیش از 700 شرکت مسافربری دیگر هم برای ترمینال های اکثر شهرهای کشور و تعدادی از شهرهای خارجی ارائه میشه. 

شرکت‌های موجود در سفر 724 از میان بهترین‌ها انتخاب شدن. شما میتونید از بین 700 شرکت حمل و نقل مسافربری بلیط مورد نظرتون رو جست و جو کنین. اگر شرکت مورد نظر شما در  لیست شهر ها موجود نیست،  لطفا به ما اطلاع بدید تا در اسرع وقت نسبت به اضافه‌کردن خدمات اون شرکت اقدام کنیم.

برای ارائه خدمات شرکت‌ها در سفر 724، تعدادی استانداردها و ضوابط مورد نیاز است که شرکت‌های مسافربری با رعایت این قوانین می‌توانند خدمات خود را در سایت ما ارائه کنند. ما از طریق بازخوردها و فیدبک‌هایی که شما به ما ارسال می‌کنید، شرکت ها را بررسی می کنیم. بنابراین ارائه نقطه نظرات شما در مورد کیفیت سرویس‌های ارائه شده به ما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری به ارزیابی کیفی شرکت‌ها بپردازیم.

از بخش شکایات و پیشنهادها. با ورود به این صفحه در فرم مشخص‌شده، می‌توانید دلایل نارضایتی خودتان از خدمات ارائه شده و علت‌های آن را بنویسید. فراموش نکنید این سامانه تنها زیر ساخت‌های لازم جهت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس را فراهم آورده و وابسته به هیچ شرکت مسافربری نیست. کلیه سرویس‌ها و مسیرهای موجود در سایت، قیمت و ساعت حرکت سرویس‌ها توسط مسئولین مربوطه در ‌شرکت‌های مسافربری بر اساس قوانین انجمن‌های صنفی ، تعریف می‌گردد و سفر 724 به صورت آنلاین این سرویس‌ها را جهت خرید در اختیار شما قرار می‌دهد. لذا مشکلات خود در زمینه قیمت، عدم سرویس‌دهی مناسب، برخورد نامناسب پرسنل یا راننده و مسائل مشابه را در مرحله‌ی اول به مدیران شرکت‌های مسافربری اطلاع دهید و در صورت عدم دریافت نتیجه آن را از طریق نمایندگان سازمان حمل و نقل و راهداری مستقر در تمام پایانه‌های سطح کشور پیگیری نمایید. برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مشتری مراجعه فرمایید.

در لیست سرویس ها، محل درج‌شده در مقابل پایانه مبداء همان محلی است که شما باید از آنجا سوار اتوبوس شوید. همچنین در برگه اطلاعات ترمینالی که باید از طریق آن سوار اتوبوس شوید مشخص شده است.

در تصویری که بعد از انتخاب سفرتان پیش رویتان گشوده می‌شود وضعیت صندلی‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. بر روی گزینه "خرید" کلیک کنید و در صفحه بعدی صندلی‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید را به تفکیک شماره مشاهده کنید. با کلیک (یا ضربه‌زدن در تلفن همراه) بر روی هرکدام از شماره‌ها می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای خریدبلیط اتوبوسمراجعه فرمایید. با این‌حال اگر مشکل دیگری وجود دارد می‌توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

چون در هر لحظه امکان خالی شدن صندلی و  خرید بلیط اتوبوس از سرویس مورد نظر وجود داره.

از هرمقصد به هر مبدا و در هر تاریخ و ساعتی که قصد سفر با اتوبوس رو دارید، نام شهر مبداء و مقصد رو در صفحه خرید بلیط اتوبوس و یا بخش مشخص‌شده در صفحه‌ی اصلی وارد کنین. با کلیک بر روی دکمه جستجو تمام سرویس‌ها برای این مسیر رو میتونید مشاهده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به قسمت راهنمای خرید از سایت مراجعه بفرمایین و یا با پشتیبانی 02153826 تماس بگیرید. همچنین از طریق پشتیبانی آنلاین نیز میتونید با ما در ارتباط باشید.

مشخص نیست، حمل و نقل حیوانات خانگی بستگی به سیاست‌های هریک از شرکت‌های مسافربری دارد. برای راهنمایی بیشتر میتونین با تیم پشتیبانی شرکت مسافربری که بلیطتون رو از اونجا تهیه کردین، تماس بگیرید.

در صورت خرید آنلاین از طریق سایت، برای اینکه بتونین بین راه سوار اتوبوس بشین حتما باید با خود شرکت مسافربری هماهنگی انجام بدین که طی این هماهنگی مسئولیتی به عهده سفر 724 نیست. همچنین برای راهنمایی بیشتر در این زمینه میتونین با شماره تلفن 02153826 تماس بگیرید و یا با پشتیبانی آنلاین ما ارتباط برقرار کنید.

طبق قوانین سازمان راهداری، هر مسافر مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار در سفر های داخلی و 40 کیلوگرم در سفر های خارجیه. البته بعضی از شرکت های مسافربری با دریافت مبالغ بیشتر، امکان حمل بار بیشتر رو هم به مسافر میدن.

مسائل مربوط به پرداخت

سایت سفر724 به آخرین تکنولوژی های روز مجهز‌ شده است. برای اینکه خرید و فروش مراجعین 100 درصد امن باشد درگاه SSL و تمام تکنولوژی های ضروری برای بیشترین امنیت تدارک دیده شده‌اند. اطلاعات کارت شما به هیچ وجه توسط ما ثبت و نگهداری نمیشود. تمام فرآیند پرداخت شما به صورت رمز نگاری شده بین بانک و شرکت های مسافربری صورت می‌گیرد.هیچ جای نگرانی برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سفر724 وجود ندارد.

پس از انتخاب سرویس مورد نظر و گذراندن مراحل مربوط به ثبت اطلاعات مسافر، با کلیک بر روی دکمه پرداخت به درگاه بانک هدایت خواهید شد. در آنجا با ثبت اطلاعات کارت خود اقدام به پرداخت خواهید کرد. با تمام کارت‌های بانک های عضو شبکه شتاب می‌توان از درگاه بانکی خرید نمود تنها به این شرط که کارت شما دارای رمز دوم باشد. در صورتیکه رمز دوم ندارید می توانید از طریق امکان خرید تلفنی خریدتان را به صورت کارت به کارت انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی روش‌های خرید بلیط اتوبوس مراجعه کنید.

به وسیله‌ی تمام کارت هایی که دارای رمز دوم هستند و قابلیت خرید اینترنتی برای آن ها فعال است، می‌توان از سفر 724 بلیط اتوبوس خرید. با این حال فراموش نکنید در صورت خرید از طریق کارت هدیه، امکان استرداد مبلغ پرداختی به کارت امکان پذیر نیست.

مشکلاتی که در زمان پرداخت مبلغ بلیط اتوبوس با آن ها مواجه می شوید می تواند دلایل متعددی داشته باشد. با بررسی موارد زیر مشکل را رفع کرده و اقدام به خرید بلیط نمایید:

1. قبل از ورود به درگاه بانکی، صفحه کلید گوشی و یا سیستم خود را در حالت زبان انگلیسی قرار دهید.

2. کوکی مرورگر شما فعال باشد. 

3. اطلاعات کارت شما نا معتبر باشد و یا صحیح وارد نکرده باشید.

4. خطایی از طرف سیستم بانکی رخ داده باشد.

چنانچه پس از اطمینان از موارد فوق، موفق به خرید بلیط اتوبوس نشدید، با همکاران ما در تیم پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

فرآیند خرید زمانی به پایان می رسد که شماره بلیط از طریق اس‌ام‌اس به شما ارسال گردد. اگر به هر دلیلی این شماره به شما اس ام اس نشود در صفحه اصلی سایت به بخش استعلام شماره بلیط مراجعه کنید. با وارد کردن شماره همراه تان در این قسمت اطلاعات 5 خرید اخیر شما اس ام اس خواهد شد. در غیر این صورت می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل کنید.

این اطلاعات بر روی کارت بانکی‌تان درج شده است. شماره 16 رقمی ثبت شده بر روی کارت، همان شماره کارت شما است. تاریخی که بر روی آن نوشته شده همان تاریخ انقضا است. CVV2 نیز عدد سه رقمی است که بر روی بدنه کارت قابل مشاهده است. رمز دوم شما یا رمز دوم اینترنتی از طریق دستگاه عابر بانک (ATM) قابل دریافت است. برای اطلاعات بیشتر چگونگی دریافت رمز دوم را مطالعه کنید.
خیر. بلیط‌هایتان را به وسیله هر کارت بانکی با قابلیت خرید اینترنتی، می‌توانید خریداری نمایید.
ابتدا به بخش استعلام بلیط مراجعه نمایید و فرآیند مورد نیاز برای استعلام بلیط را طی نمایید. در صورت موفق نشدن به دریافت شماره بلیط، خرید شما با مشکل رو برو شده، بنابراین دوباره فرآیند خرید را از سر بگیرید. اگر مبلغ بلیط از حساب شما کثر شده باشد حداکثر ظرف ۴۸ ساعت (بدون احتساب پنج شنبه، جمعه و ایام تعطیل ) مبلغ کسر شده به صورت خودکار حساب شما باز می‌گردد . لطفا پس از گذشت زمان یاد شده حساب خود را کنترل نمایید. در صورت عدم برگشت مبلغ، با شماره تلفن 27312731-021 مربوط به پشتیبانی درگاه خرید بانک ملت تماس بگیرید و با ارائه شماره کارت بانکی، وضعیت پرداختی خود را پیگیری نمایید.

درباره بلیط

وقتی بلیط اتوبوستون رو به صورت آنلاین از سایت سفر ۷۲۴ تهیه می‌کنین، شماره بلیط ۱۲ رقمی به شماره تلفن همراهی که هنگام خرید وارد کرده‌اید پیامک میشه. این شماره بلیط از بخش استعلام قابل پیگیریه.

اگه به شماره بلیط خودتون دسترسی ندارین هم می‌تونین گزینه به شماره بلیط دسترسی ندارم رو انتخاب کنین تا شماره بلیط مجددا براتون ارسال بشه. هر مشکل دیگه‌ای داشتین هم می‌تونین با پشتیبانی تماس بگیرین تا کمکتون کنن.

خیر. نیازی به چاپ برگه اطلاعات نیست، کافی است ۳۰ دقیقه قبل از حرکت در دفتر شرکت مسافربری مربوطه حضور داشته باشید و شماره بلیت پیامک شده از سایت سفر724 را ارائه نمایید. در صورتی که شماره بلیت را در اختیار ندارید از منوی "استعلام بر اساس شماره بلیت استفاده نمایید" تا شماره بلیت به موبایل شما ارسال شود.

مجبور نیستید برگه اطلاعات خود را چاپ کنید. اما اگر ترجیح می‌دهید این کار را بکنید، به بخش برگه اطلاعات مراجعه کنید.

شماره بلیط تهیه شده از سامانه سفر 724 معتبر بوده و تمامی قوانین بلیط کاغذی اتوبوس نیز شامل آن می‌شود، اما برای سوار شدن به اتوبوس می‌بایست ۳۰ دقیقه قبل از حرکت، در دفتر شرکت مسافربری مربوطه حضور داشته باشید و شماره بلیت پیامک شده از سایت سفر724 را ارائه نمایید تا بلیط کاغذی برای شما صادر گردد.

بلیط کاغذی به بلیطی گفته میشود که از باجه شرکت مسافربری مستقر در ترمینال به صورت حضوری به مسافر داده می‌شود. درحالیکه برگه‌ی اطلاعات چاپ شده از سایت، تنها شماره بلیط و مشخصات اتوبوس شما را نشان می‌دهد و تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارد. برای سوار شدن به اتوبوس کافی است با ارائه شماره بلیط پیامک‌شده (همان شماره‌ای که بر روی برگه چاپ‌شده از سایت نیز درج گردیده) به متصدی شرکت مسافربری مستقر در ترمینال، بلیط کاغذی خود را دریافت نمایید. بنابراین نیازی به چاپ بلیط از طریق سایت نیست.

در هنگام انتخاب سرویس، نوع صندلی( وی آی پی، تخت شو، تک صندلی، معمولی) و نوع چینش صندلی‌ها به همراه شماره صندلی‌ها مشخص شده است. شما می‌توانید از میان سرویس‌های مختلف، سرویس دلخواهتان را انتخاب کنید. در صورتی که بلیط را خریداری کرده اید و به هر نحوی به اطلاعات آن دسترسی ندارید می توانید به بخش چاپ و نمایش برگه اطلاعات مراجعه کرده و با وارد کردن شماره بلیط پیامک شده اطلاعات بلیط خود را چک کنید.

هیچ کاری لازم نیست انجام دهید. اطلاعات بلیط به ایمیل و تلفن همراه‌ شما ارسال خواهد شد. برای دریافت بلیط کاغذی، شماره بلیط خودتان را به متصدی شرکت مسافربری (مستقر در ترمینال مبداء) نشان دهید.

در این مورد باید بدونین که در سیستم‌های خرید آنلاین بلیط امکان ویرایش اطلاعات یا تعویض بلیط وجود نداره. بنابراین برای تعویض بلیط یا ویرایش اطلاعات باید اول بلیطی که خریده بودین رو کنسل کنین و بعد دوباره بلیط مورد نظرتون رو از سایت سفر۷۲۴ بخرین.

ابطال بلیط

در جواب این سوال باید بگیم که بله. اگه بلیط خودتون رو به صورت آنلاین از طریق سایت سفر ۷۲۴ تهیه کردین، می‌تونین اون بلیط رو به صورت آنلاین باطل کنین. البته به شرطی که امکان باطل کردن آنلاین بلیط اون شرکت مسافربری وجود داشته باشه. برای این کار کافیه که به بخش استرداد بلیط اتوبوس مراجعه کنین و با وارد کردن شماره ۱۲ رقمی، بلیطتون رو کنسل کنین.

دقت کنین که اگه بلیط اتوبوس رو حضوری یا از سایت دیگه‌ای خریده باشین، نمی‌تونین اونو از طریق سامانه سفر ۷۲۴ کنسل کنین.

در صفحه اصلی از بخش کنسلی بلیط می‌توانید به اطلاعات بیشتر دسترسی داشته باشید.

پس از اینکه روند ابطال بلیط از طرف سفر724 تایید شد، مبلغ بلیط با کسر 10 درصدِ آن تا یک ساعت پیش از حرکت و 50 درصدِ آن، از یک ساعت مانده به حرکت تا زمانی که اتوبوس پایانه را ترک می‌کند؛ به حساب شما بازگردانده خواهد شد. زمان بازگردانی این مبلغ تا 72 ساعت کاری خواهد بود. پرداخت مبلغ و فرآیند استرداد به بانک‌های شما بستگی دارد و سفر724 حق هیچ‌گونه دخالتی در این امور را ندارد.

نکته: هزینه کنسلی بلیط سفرهای خارجی تابع قوانین بلیط های داخلی نبوده و شرکت های مسافربری بر اساس سیاست های داخلی شرایط کنسلی را تعیین می کنند. 

در صورت به هم خوردن برنامه سفرتان به هر دلیلی، سفر 724 و شرکت اتوبوس‌رانی امکان استرداد بلیط را فراهم می‌کند. در چنین شرایطی مطابق قوانین50 درصد از مبلغ بلیط کسر می‌گردد. فراموش نکنید امکان دریافت مبلغ بلیط پس‌داده شده تنها تا یک هفته پس از تاریخ حرکت اتوبوس میسر است.

وقتی که بلیط در تعاونی چاپ شده باشه، استرداد اون بلیط فقط از همون تعاونی چاپ کننده بلیط و به صورت حضوری امکانپذیره.

سفرهای خارجی

در حال حاضر سفر به ارمنستان، گرجستان و ترکیه که بلیطشون از سایت سفر ۷۲۴ قابل تهیه هست، نیازی به ویزا نداره. در خصوص کشورهایی که به ویزا نیاز دارن هم باید بدونین که مدت زمان ویزای صادر شده بر اساس توافق کشورها تعیین میشه.

برای دریافت ویزای باکو و عراق هم مثل بقیه کشورها یا باید به سفارت این کشورها مراجعه کنین و یا به صورت اینترنتی نسبت به گرفتن ویزا اقدام کنین.

 

در سفر به کشورهای خارجی مثل گرجستان، ارمنستان، ترکیه و ... اتوبوس‌ها مستقیما از مبدا به مقصد مشخص شده حرکت می‌کنند. بنابراین اتوبوس هیچ سرویسی در مرز عوض نمی‌شود. بلکه اتوبوس پس از عبور از مرز به سمت مقصد نهایی خود حرکت می‌کند تا مسافران را دقیقا در همان مقصدی که بلیط برایشان صادر شده است،  پیاده کند.

در سفر به کشورهای ارمنستان، ترکیه و گرجستان با توجه به مرز و مسیر عبوری مدت زمان مسافرت تغییر خواهد کرد. چنانچه می خواهید اطلاعات دقیقی در این زمینه به دست بیاورید راهنمای کامل سفر به ارمنستان، راهنمای کامل سفر به ترکیه و راهنمای کامل سفر به گرجستان را مطالعه کنید.