سفر 724
پشتیبانی و فروش۰۲۱ ۵۳۸۲۶

پرسش و پاسخ های متداول

عمومی

عمومی

عمومی

شرکت‌های مسافربری

شرکت‌های مسافربری

خدمات پرداخت

خدمات پرداخت

کنسلی بلیط

کنسلی بلیط

سفرهای خارجی

سفرهای خارجی

استعلام بلیط اتوبوس

استعلام بلیط اتوبوس

قیمت بلیط اتوبوس در سایت سفر۷۲۴ با قیمت خرید بلیط اتوبوس به صورت حضوری از ترمینال یکسان است؛ تمامی خدمات ارائه شده در سامانه آنلاین سفر۷۲۴ برای مسافران گرامی رایگان می‌باشد.

خیر؛ سفر 724 هیچ نقشی در تعیین قیمت بلیط اتوبوس نداشته و تمامی قیمت‌ها توسط شرکت‌های مسافربری تعیین می‌گردند.

در هر بار اقدام به خرید از سایت سفر 724، شما می‌توانید تنها 4 بلیط را به صورت همزمان خریداری کنید؛ اگر قصد تهیه بیش از 4 بلیط را به صورت همزمان دارید، باید ابتدا در سایت سفر 724 ثبت نام کنید.

پس از کلیک بر روی قسمت مشاهده و خرید بلیط، کادری شامل نمای داخل اتوبوس برایتان نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید تنها صندلی‌های سفید رنگ موجود در آن را رزرو کنید؛ چرا که قبلاً صندلی‌های صورتی رنگ برای خانم‌ها و آبی رنگ برای آقایان خریداری شده‌اند. صندلی‌های طوسی رنگ نیز به عنوان صندلی‌های غیر قابل خرید در نظر گرفته می‌شوند.

در سایت سفر724 بر روی تمامی بلیط‌ها اسم ترمینال مقصد و مبدا و محل پیاده شدن و سوار شدن برای اطلاع مسافران گرامی درج شده است.

بله؛ تمامی اطلاعات از جمله نوع اتوبوس، امکانات، ساعت حرکت دقیق و ... برای هر سرویس توسط شرکت‌های مسافربری در سایت سفر 724 درج شده‌اند و با اطلاعات اتوبوس واقع در ترمینال مطابقت کامل دارند.

شماره صندلی که در هنگام خرید از سایت انتخاب کرده‌اید، موقع سوار شدن به اتوبوس نیز همان است و شماره صندلی شما به شخص دیگری واگذار نمی‌شود.

خیر؛ پس از خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سایت سفر 724 شما نمی‌توانید شماره صندلی را از طریق سایت تغییر دهید؛ برای این کار باید با شرکت مسافربری ارائه دهنده سرویس تماس بگیرید تا در صورت امکان شماره صندلی شما را تغییر دهند.

خرید بلیط اتوبوس برای کودکان زیر 5 سال تنها هنگامی ضروری است که بخواهید فرزندتان بر روی صندلی بنشیند؛ در غیر این صورت اگر کودک زیر 5 سال بتواند بر روی پاهای والدین خود بنشیند، هیچ ضرورتی برای تهیه بلیط برای آن‌ها نیست.

خیر؛ با توجه به روش‌های خرید بلیط موجود در سامانه سفر 724، شما فقط می‌توانید به صورت اینترنتی بلیط اتوبوس خود را تهیه کنید؛ اگر به اینترنت دسترسی ندارید، تنها راه خرید تلفنی بلیط اتوبوس، تماس با شرکت‌های مسافربری ارائه دهنده سرویس می‌باشد.

خیر امکان ارسال بار از طریق سایت وجود ندارد؛ برای ارسال بار باید با شرکت مسافربری ارائه دهنده سرویس در ارتباط باشید.

خیر؛ بر اساس قوانین راهداری امکان حمل و نقل حیوانات در سفرهای اتوبوسی وجود ندارد.

خیر نیازی به چاپ بلیط توسط شما نیست؛ اما حتماً نیم ساعت مانده به حرکت به ترمینال مبدا و شرکت مسافربری ارائه دهنده سرویس مراجعه فرمایید تا بلیط کاغذی خود را دریافت کنید.

تنها داشتن شماره بلیط برای سوار شدن به اتوبوس کافی نیست. بلکه دریافت بلیط کاغذی از تعاونی نیز الزامی است.

پس از خرید آنلاین بلیط اتوبوس امکان ویرایش اطلاعات آن وجود ندارد. برای ثبت اطلاعات صحیح باید بلیط قبلی خود را کنسل کرده و بلیط جدیدی خریداری کنید؛ همچنین می‌توانید برای ویرایش اطلاعات با تعاونی ارائه دهنده سرویس تماس بگیرید.

خیر قیمت بلیط برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و سن افراد هیچ تأثیری در قیمت بلیط ندارد.

ویرایش اطلاعات بلیط خریداری شده مانند تعویض تاریخ آن از طریق سایت امکان پذیر نیست؛ برای تغییر تاریخ باید بلیط خود را کنسل کرده و بلیط جدیدی خریداری کنید.

برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از طریق سایت، تنها کافی است در هنگام خرید کد ملی خود را وارد کنید و هیچ گونه مدرک دیگری لازم نیست. البته لازم به توضیح است که داشتن کارت بانکی با رمز پویا و شماره موبایلی که به آن دسترسی دارید نیز برای تکمیل فرآیند خرید امکانپذیر خواهد بود.

خیر. خرید بلیط اتوبوس از سایت سفر۷۲۴ تنها با کد ملی امکان‌پذیر است. از این رو اتباع خارجی برای خرید بلیط اتوبوس باید با تماس یا مراجعه به شرکت مسافربری یا تعاونی مربوطه نسبت به خرید بلیط اتوبوس از مبدا به مقصد دلخواه خود اقدام کنند. 

امکان صدور بلیط اتباع خارجی با استفاده از شماره گذرنامه تنها از طریق شرکت‌های مسافربری امکان‌پذیر است. بنابراین خرید آنلاین بلیط اتوبوس بدون کد ملی برای اتباع خارجی مقدور نیست.

بله. در برخی از موارد ممکن است حتی پس از نهایی شدن فرآیند خرید بلیط اتوبوس نیز افزایش قیمت از سمت راهداری وجود داشته باشد. 

در صورت افزایش قیمت از سمت راهداری، اخذ مابه‌التفاوت مبلغ بلیط قبل از سفر توسط شرکت مسافربری بلامانع است.

سرویس‌های اتوبوسی ارائه شده برای هر مسیر توسط خود شرکت مسافربری در سایت سفر۷۲۴ ثبت می‌شوند. بنابراین اگر بلیط اتوبوس برای مسیر مورد نظر شما وجود ندارد، احتمالا سرویسی برای این مسیر ارائه نشده است. اما برای اطمینان و اطلاع از سرویس‌های فوق‌العاده ارائه شده، می‌توانید از سایت سفر۷۲۴ به شماره تلفن و آدرس شرکت های مسافربری دسترسی پیدا کنید و از طریق تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به شرکت، بلیط اتوبوس مورد نظر خود را تهیه کنید.

خرید بلیط اتوبوس اتباع خارجی تنها به صورت حضوری امکانپذیر است. بنابراین لازم است اتباع با مراجعه حضوری به شرکت مسافربری مربوطه در ترمینال مبدا یا تماس تلفنی با آن شرکت، نسبت به خرید بلیط اتوبوس اقدام کنند. امکان دسترسی به آدرس و شماره تلفن شرکت‌ها نیز در بخش شرکت های مسافربری سایت سفر۷۲۴ وجود دارد.

 

امکان خرید بلیط اتوبوس اتباع خارجی با استفاده از شماره پاسپورت تنها از طریق شرکت‌های مسافربری و به صورت حضوری امکان‌پذیر است. بنابراین خرید آنلاین بلیط اتوبوس بدون کد ملی و تنها با پاسپورت برای اتباع خارجی مقدور نیست. 

در صورتی که هنگام خرید بلیط اتوبوس از سایت سفر۷۲۴ یا جستجوی سرویس مورد نظر در سایت با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با پشتیبانی سفر۷۲۴ به  شماره ۰۲۱ ۵۳۸۲۶ تماس بگیرید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده راهنمایی و رفع مشکلات شما مسافران گرامی هستند. 

برای خرید بلیط اتوبوس به صورت آنلاین تنها در دست داشتن کد ملی و شماره تلفن همراه مسافر کافی است. البته در صورتی که می‌خواهید بیش از یک بلیط خریداری کنید، داشتن کد ملی همه مسافران لازم و یک شماره تلفن همراه کافی است. توجه داشته باشید که برای تهیه بلیط کاغذی از شرکت مسافربری در ترمینال مبدا باید کارت ملی همه مسافران را به همراه داشته باشید.

 

دسته‌بندی متداول‌ترین سوالات خرید آنلاین بلیط اتوبوس :