جزیره بیوک آدا از جمله محبوب‌ترین جزایر استانبول در میان مردم ترکیه و گردشگرانی که به این کشور سفر می‌کنند، به شمار میرود. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد جزیره بویوک آدا استانبول وجود خیابان‌هایی به سبک دوران عثمانی زیبا و منع تردد خودرو در اطراف این جزیره است. پس مسافران می‌توانند در طول گشت و گذار در این جزیره، سری به جاهای دیدنی جزیره بویوک آدا زده و با اجاره دوچرخه لحاظ به یادماندنی را سپری کنند. اگر شما نیز قصد سفر به جزایر پرنس استانبول و جزیره بیوک آدا را دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا از لحظات خود بهترین استفاده را ببرید.

آشنایی بیشتر با جزیره بیوک آدا

جزیره بویوک آدا، یکی از جزایر پرنس در استانبول ترکیه بوده و به عنوان بزرگ‌ترین و معروف‌ترین جزیره این مجموعه شناخته می‌شود. نام "بویوک آدا" از ترکی به معنای "بزرگ‌ترین جزیره" برداشته شده است. این جزیره به عنوان جواهر و نگین جزایر پرنس استانبول نیز مشهور است و از لحاظ رفت‌وآمد و جذب گردشگران در مقایسه با سایر جزایر پرنس برتری قابل توجهی دارد. 

در بازدید از جزیره بیوک آدا، شما با مناظر زیبای خیابان‌ها، ویلاهایی با معماری قدیمی در قرن نوزدهم، پیاده‌روی در مسیرهای سبز و جنگل‌های پوشیده از کاج و تنفس هوای تازه از جنگل لذت خواهید برد. همچنین، ساحل‌های شفاف و تمیز، بازدید از صومعه ارتدکس یونانی با ارزش تاریخی و آرامش بخش، جذابیت‌های دیگر این جزیره را تشکیل می‌دهند. بویوک آدا از جاذبه‌های زیبای استانبول به شمار می‌رود که ورود به آن از طریق قایق‌ها یا کشتی‌ها، تجربه‌ای شگفت‌انگیز و به یاد ماندنی ارائه می‌دهد.

جاهای دیدنی جزیره بیوک آدا 

جاذبه‌های محبوب جزیره بویوک آدا شامل کلیسای آیا یورگی (Aya Yorgi) و مناظر زیبای تپه می‌شوند. از بالای تپه‌ها، به سمت یتیم‌خانه قدیمی یونانی Prinkipo Orthodox می‌توانید بروید. این ساختمان 20،000 متر مربعی از چوب ساخته شده و از جاذبه‌های باارزش جزیره بویوک آدا است. خانه‌ی سابق لئون تروتسکی و هتل اسپلندید پالاس نیز از دیگر جاذبه‌های مهم این جزیره هستند. هتل اسپلندید پالاس با گنبدهای نقره‌ای و کرک‌های قرمز، از هنگامی که در سال 1908 افتتاح شده است، یکی از زیباترین نمادهای جزیره بویوک آدا به شمار می‌رود. برخی از جاهای دیدنی جزیره بویوک آدا عبارتند از:

  • موزه آدالار (Adalar Museum)
  • یتیم‌خانه ارتودوکس یونانی پرینکیپو (Prinkipo Greek Orthodox Orphanage)
  • کلیسا و صومعه سنت جورج کودوناس (Saint George Church)
  • کلیسا آیا یورگی (Aya Yorgi Church)
  • مسجد حمیدیه (Yıldız Hamidiye Mosque)
  • کلیسای آیروس نیکولاس والدگریک (Iglesia Ortodoxa Griega San Nicolás)

چگونه به جزیره بیوک آدا استانبول برویم؟

برای رفتن به جزیره بیوک آدا، در هر جای استانبول که باشید کافی است تا ابتدا خودتان را به اسکله کاباتاش برسانید. سپس در این اسکله می‌توانید بلیط کشتی و یا قایق تهیه کنید و راهی جزیره شوید. البته حتما نحوه تهیه بلیط از جزیره را نیز در اسکله کاباتاش جویا شوید تا هنگام برگشت دچار مشکل نشوید.