پشتیبانی و فروش ۵۳۸۲۶ ۰۲۱

عمومی

استفاده از سفر ۷۲۴ رایگانه و هیچ‌ هزینه اضافی برای بلیط اتوبوس محاسبه نمیشه. قیمت بلیط اتوبوس در خرید اینترنتی از سفر۷۲۴ دقیقا با خرید حضوری برابره.

.

شما می توانید هر تعداد بلیط اتوبوس مورد نیازتان است را خریداری کنید، ولی در هر بار می‌توانیدفقط  4 صندلی اتوبوس را انتخاب و خریداری کنید. در صورت نیاز به تعداد صندلی های بیشتر می بایستی عملیات خرید فعلی (برای 4 صندلی) را به اتمام رسانده و دو باره اقدام به خرید بلیط اتوبوس به تعداد دلخواه نمایید.

بعد از انتخاب سرویس مورد نظر و مشاهده ی صندلی ها ، روی گزینه "خرید" کلیک کنین. در صفحه‌ی بعدی میتونین از بین صندلی‌های خالی، صندلی مورد نظرتون رو براساس شماره‌ انتخاب کنین. برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای خرید بلیط اتوبوس مراجعه فرمایین.

از صفحه خرید بلیط اتوبوس، بخش مشخص‌شده برای بلیط اتوبوس در صفحه اصلی سایت و یا در قسمت پایین هر صفحه، مبداء و مقصدتون رو وارد بفرمایین. اگر شهر مورد نظر شما بین گزینه‌ها نیست، با تیم پشتیبانی ۰۲۱۵۳۸۲۶ تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین با سوالتون رو مطرح کنین.

بله، تمامی مشخصات بلیط اتوبوس مثل  برند اتوبوس(اسکانیا، مان، ولوو، بنز و ...)، نوع سرویس(وی آی پی ، کلاسیک و ...)، نوع صندلی( تخت شو، معمولی و ...)، موقعیت صندلی و تاریخ و ساعت حرکت که در سایت سفر۷۲۴ قرار داده شده، توسط شرکت های مسافربری درج میشن. شرکت های مسافربری تعهد دارند که تمامی اطلاعات رو به درستی و طبق واقعیت درج کنن، بنابراین شما سفرتون رو طبق مشخصات بلیط اتوبوسی که از سایت خریداری کردین انجام خواهید داد، در غیر این صورت شرکت مسافربری به تعهدات خودش عمل نکرده و شما میتونین شکایتتون رو به مراجع قانونی برسونید. برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مسافران مراجعه بفرمایین.

موقعیت صندلی داخل اتوبوس که تو سایت انتخاب کردین، دقیقا همونی خواهد بود که در سفر سوار میشین؛ در غیر این صورت شرکت مسافربری باید پاسخگوی قصور انجام شده باشد. لطفا برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مسافران مراجعه بفرمایین.

در سفر724 مجاز به تغییر در بلیت‌های خریداری شده نیستید. بنابراین صندلی خریداری شده توسط شما، تنها توسط شرکت مسافربری مربوطه و به دلایل نادر فنی و عملیاتی قابل تعویض است. با این‌حال می‌توانید بلیت اتوبوس خود را از بخش استرداد پس بدهید و پس از آن از نو فرآیند خرید بلیط اتوبوس را طی کنید و صندلی مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

هر فردی که بر روی صندلی می‌نشیند نیازمند تهیه بلیت است.

شرکت های مسافربری بر اساس سیاست فروش خود می توانند تخفیف هایی را برای بلیط های اتوبوسی که صادر میکنند اعمال کنند، برای اطلاع از تخفیف های بلیط اتوبوس به بخش تخفیف ها و قیمت های ویژه مراجعه فرمایید.

بله، شما می توانید با تماس با شماره ۰۲۱۵۳۸۲۶ ویا ۰۲۱۹۶۸۶۳۶۳۴ بلیط اتوبوس خود را خرید کنید. برای اطلاع ازسایر راههای خرید بلیط اتوبوس از سفر724 به بخش روش های خرید بلیط اتوبوس مراجعه فرمایید.

خیر ، سامانه سفر 724 فقط با شرکت های مسافربری کار می کند و امکان ارسال بار یا کالا با اتوبوس از طریق سامانه سفر724 امکان پذیر نیست.

در صفحه‌ای که لیست سرویس‌ها به شما ارائه می‌شود، وضعیت هر سرویسی که به دنبال آن هستید را با کلیک بر روی " مشاهده صندلی‌ها" مشاهده کنید و در صورتی که تصمیم به خرید آن دارید بر روی گزینه "خرید" کلیک نمایید. برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای خرید مراجعه فرمایید.

بله با شماره ۰۲۱۵۳۸۲۶  تماس حاصل کنید تا همکاران ما جزئیات روش خرید تلفنی را به شما شرح دهند. و یا به بخش روش‌های خرید بلیط اتوبوس مراجعه کنید.

در صورتیکه بلیط در تعاونی چاپ شده باشد، امکان استرداد آن فقط از همان تعاونی و به صورت حضوری مقدور میباشد.

شرکت های مسافربری، ترمینال و سفر

همسفر، سیر و سفر، میهن نور، عدل، رویال سفر و بسیاری از شرکت‌های مسافربری دیگر با ما طرف قرارداد هستند. در سفر 724 خدمات بیش از 700 شرکت مسافربری، برای ترمینال های اکثر شهرهای کشور و تعدادی از شهرهای خارجی ارائه می‌شود.

شرکت‌های موجود در سفر 724 از میان بهترین‌ها انتخاب شده‌اند. شما می‌توانید از بین 700 شرکت حمل و نقل مسافربری بلیت‌های مورد نظرتان را جستجو کنید. اگر شرکت مورد نظر شما در سفر 724 موجود نیست، به ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت نسبت به اضافه‌کردن خدمات آن شرکت اقدام کنیم.

برای ارائه خدمات شرکت‌ها در سفر 724، تعدادی استانداردها و ضوابط مورد نیاز است که شرکت‌های مسافربری با رعایت این قوانین می‌توانند خدمات خود را در سایت ما ارائه کنند. ما از طریق بازخوردها و فیدبک‌هایی که شما به ما ارسال می‌کنید، شرکت ها را بررسی می کنیم. بنابراین ارائه نقطه نظرات شما در مورد کیفیت سرویس‌های ارائه شده به ما کمک می‌کند تا با دقت بیشتری به ارزیابی کیفی شرکت‌ها بپردازیم.

از بخش شکایات و پیشنهادها. با ورود به این صفحه در فرم مشخص‌شده، می‌توانید دلایل نارضایتی خودتان از خدمات ارائه شده و علت‌های آن را بنویسید. فراموش نکنید این سامانه تنها زیر ساخت‌های لازم جهت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس را فراهم آورده و وابسته به هیچ شرکت مسافربری نیست. کلیه سرویس‌ها و مسیرهای موجود در سایت، قیمت و ساعت حرکت سرویس‌ها توسط مسئولین مربوطه در ‌شرکت‌های مسافربری بر اساس قوانین انجمن‌های صنفی ، تعریف می‌گردد و سفر 724 به صورت آنلاین این سرویس‌ها را جهت خرید در اختیار شما قرار می‌دهد. لذا مشکلات خود در زمینه قیمت، عدم سرویس‌دهی مناسب، برخورد نامناسب پرسنل یا راننده و مسائل مشابه را در مرحله‌ی اول به مدیران شرکت‌های مسافربری اطلاع دهید و در صورت عدم دریافت نتیجه آن را از طریق نمایندگان سازمان حمل و نقل و راهداری مستقر در تمام پایانه‌های سطح کشور پیگیری نمایید. برای اطلاعات بیشتر به بخش حقوق مشتری مراجعه فرمایید.

در لیست سرویس ها، محل درج‌شده در مقابل پایانه مبداء همان محلی است که شما باید از آنجا سوار اتوبوس شوید. همچنین در برگه اطلاعات ترمینالی که باید از طریق آن سوار اتوبوس شوید مشخص شده است.

در تصویری که بعد از انتخاب سفرتان پیش رویتان گشوده می‌شود وضعیت صندلی‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. بر روی گزینه "خرید" کلیک کنید و در صفحه بعدی صندلی‌هایی که می‌توانید انتخاب کنید را به تفکیک شماره مشاهده کنید. با کلیک (یا ضربه‌زدن در تلفن همراه) بر روی هرکدام از شماره‌ها می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای خریدبلیط اتوبوسمراجعه فرمایید. با این‌حال اگر مشکل دیگری وجود دارد می‌توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

چون در هر لحظه امکان خالی شدن صندلی و مهیاشدن امکان خرید بلیط اتوبوس برای شما از آن سرویس وجود دارد.

از هرمقصد به هرمبدا و در هر تاریخ و ساعتی که قصد سفر با اتوبوس را دارید، نام شهر مبداء و مقصد را در صفحه خرید بلیط اتوبوس ویا بخش مشخص‌شده در صفحه‌ی اصلی وارد کنید. با کلیک بر روی دکمه جستجو تمام سرویس‌ها برای این مسیر را مشاهده خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به قسمت راهنمای خرید از سایت مراجعه فرمایید.

حمل و نقل حیوانات خانگی بستگی به سیاست‌های هرکدام از شرکت‌های مسافربری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

برای این کار حتما باید از مبداء سوار اتوبوس شوید و بین راه امکان پیاده شدن برای شما وجود دارد. دقت داشته باشید که شما نمی توانید بین راه سوار اتوبوس شده و در مقصد مورد نظر پیاده شوید. سفر724 هیچ گونه مسئولیتی در قبال افرادی که بین راه سوار اتوبوس می شوند ندارند و بلیط های بین راهی فقط به افرادی ارائه می گردد که در مبداء خرید بلیط سوار اتوبوس شده و بین مسیر و نرسیده به مقصد اتوبوس را ترک کنند.

طبق قانون هر مسافری می‌تواند20 کیلوگرم بار همراه خود داشته باشد. بعضی از شرکت‌های مسافربری برای کمک به حال شما امکان حمل بار بیشتر را فراهم کرده‌اند که البته برای آن‌ها مبلغ اضافی دریافت خواهند کرد.

مسائل مربوط به پرداخت

سایت سفر724 به آخرین تکنولوژی های روز مجهز‌ شده است. برای اینکه خرید و فروش مراجعین 100 درصد امن باشد درگاه SSL و تمام تکنولوژی های ضروری برای بیشترین امنیت تدارک دیده شده‌اند. اطلاعات کارت شما به هیچ وجه توسط ما ثبت و نگهداری نمیشود. تمام فرآیند پرداخت شما به صورت رمز نگاری شده بین بانک و شرکت های مسافربری صورت می‌گیرد.هیچ جای نگرانی برای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس از سفر724 وجود ندارد.

پس از انتخاب سرویس مورد نظر و گذراندن مراحل مربوط به ثبت اطلاعات مسافر، با کلیک بر روی دکمه پرداخت به درگاه بانک هدایت خواهید شد. در آنجا با ثبت اطلاعات کارت خود اقدام به پرداخت خواهید کرد. با تمام کارت‌های بانک های عضو شبکه شتاب می‌توان از درگاه بانکی خرید نمود تنها به این شرط که کارت شما دارای رمز دوم باشد. در صورتیکه رمز دوم ندارید می توانید از طریق امکان خرید تلفنی خریدتان را به صورت کارت به کارت انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی روش‌های خرید بلیط اتوبوس مراجعه کنید.

به وسیله‌ی تمام کارت هایی که دارای رمز دوم هستند و قابلیت خرید اینترنتی برای آن ها فعال است، می‌توان از سفر 724 بلیط اتوبوس خرید. با این حال فراموش نکنید در صورت خرید از طریق کارت هدیه، امکان استرداد مبلغ پرداختی به کارت امکان پذیر نیست.

مشکلاتی که در زمان پرداخت مبلغ بلیط اتوبوس با آن ها مواجه می شوید می تواند دلایل متعددی داشته باشد. با بررسی موارد زیر مشکل را رفع کرده و اقدام به خرید بلیط نمایید:

1. قبل از ورود به درگاه بانکی، صفحه کلید گوشی و یا سیستم خود را در حالت زبان انگلیسی قرار دهید.

2. کوکی مرورگر شما فعال باشد. 

3. اطلاعات کارت شما نا معتبر باشد و یا صحیح وارد نکرده باشید.

4. خطایی از طرف سیستم بانکی رخ داده باشد.

چنانچه پس از اطمینان از موارد فوق، موفق به خرید بلیط اتوبوس نشدید، با همکاران ما در تیم پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

فرآیند خرید زمانی به پایان می رسد که شماره بلیط از طریق اس‌ام‌اس به شما ارسال گردد. اگر به هر دلیلی این شماره به شما اس ام اس نشود در صفحه اصلی سایت به بخش استعلام شماره بلیط مراجعه کنید. با وارد کردن شماره همراه تان در این قسمت اطلاعات 5 خرید اخیر شما اس ام اس خواهد شد. در غیر این صورت می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل کنید.

این اطلاعات بر روی کارت بانکی‌تان درج شده است. شماره 16 رقمی ثبت شده بر روی کارت، همان شماره کارت شما است. تاریخی که بر روی آن نوشته شده همان تاریخ انقضا است. CVV2 نیز عدد سه رقمی است که بر روی بدنه کارت قابل مشاهده است. رمز دوم شما یا رمز دوم اینترنتی از طریق دستگاه عابر بانک (ATM) قابل دریافت است. برای اطلاعات بیشتر چگونگی دریافت رمز دوم را مطالعه کنید.
خیر. بلیط‌هایتان را به وسیله هر کارت بانکی با قابلیت خرید اینترنتی، می‌توانید خریداری نمایید.
ابتدا به بخش استعلام بلیط مراجعه نمایید و فرآیند مورد نیاز برای استعلام بلیط را طی نمایید. در صورت موفق نشدن به دریافت شماره بلیط، خرید شما با مشکل رو برو شده، بنابراین دوباره فرآیند خرید را از سر بگیرید. اگر مبلغ بلیط از حساب شما کثر شده باشد حداکثر ظرف ۴۸ ساعت (بدون احتساب پنج شنبه، جمعه و ایام تعطیل ) مبلغ کسر شده به صورت خودکار حساب شما باز می‌گردد . لطفا پس از گذشت زمان یاد شده حساب خود را کنترل نمایید. در صورت عدم برگشت مبلغ، با شماره تلفن 27312731-021 مربوط به پشتیبانی درگاه خرید بانک ملت تماس بگیرید و با ارائه شماره کارت بانکی، وضعیت پرداختی خود را پیگیری نمایید.

درباره بلیط

وقتی که بلیط‌تان را می‌خرید، شماره بلیت به ایمیل و تلفن همراه شما به طور خودکار اس‌ام‌اس خواهد شد. در غیر این صورت به بخش استعلام بلیط مراجعه کنید و یا با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید؛ همکاران ما کمک‌حال شما خواهند شد.

خیر. نیازی به چاپ برگه اطلاعات نیست، کافی است ۳۰ دقیقه قبل از حرکت در دفتر شرکت مسافربری مربوطه حضور داشته باشید و شماره بلیت پیامک شده از سایت سفر724 را ارائه نمایید. در صورتی که شماره بلیت را در اختیار ندارید از منوی "استعلام بر اساس شماره بلیت استفاده نمایید" تا شماره بلیت به موبایل شما ارسال شود.

مجبور نیستید برگه اطلاعات خود را چاپ کنید. اما اگر ترجیح می‌دهید این کار را بکنید، به بخش برگه اطلاعات مراجعه کنید.

شماره بلیط تهیه شده از سامانه سفر 724 معتبر بوده و تمامی قوانین بلیط کاغذی اتوبوس نیز شامل آن می‌شود، اما برای سوار شدن به اتوبوس می‌بایست ۳۰ دقیقه قبل از حرکت، در دفتر شرکت مسافربری مربوطه حضور داشته باشید و شماره بلیت پیامک شده از سایت سفر724 را ارائه نمایید تا بلیط کاغذی برای شما صادر گردد.

بلیط کاغذی به بلیطی گفته میشود که از باجه شرکت مسافربری مستقر در ترمینال به صورت حضوری به مسافر داده می‌شود. درحالیکه برگه‌ی اطلاعات چاپ شده از سایت، تنها شماره بلیط و مشخصات اتوبوس شما را نشان می‌دهد و تنها جنبه‌ی اطلاع‌رسانی دارد. برای سوار شدن به اتوبوس کافی است با ارائه شماره بلیط پیامک‌شده (همان شماره‌ای که بر روی برگه چاپ‌شده از سایت نیز درج گردیده) به متصدی شرکت مسافربری مستقر در ترمینال، بلیط کاغذی خود را دریافت نمایید. بنابراین نیازی به چاپ بلیط از طریق سایت نیست.

در هنگام انتخاب سرویس، نوع صندلی( وی آی پی، تخت شو، تک صندلی، معمولی) و نوع چینش صندلی‌ها به همراه شماره صندلی‌ها مشخص شده است. شما می‌توانید از میان سرویس‌های مختلف، سرویس دلخواهتان را انتخاب کنید. در صورتی که بلیط را خریداری کرده اید و به هر نحوی به اطلاعات آن دسترسی ندارید می توانید به بخش چاپ و نمایش برگه اطلاعات مراجعه کرده و با وارد کردن شماره بلیط پیامک شده اطلاعات بلیط خود را چک کنید.

هیچ کاری لازم نیست انجام دهید. اطلاعات بلیط به ایمیل و تلفن همراه‌ شما ارسال خواهد شد. برای دریافت بلیط کاغذی، شماره بلیط خودتان را به متصدی شرکت مسافربری (مستقر در ترمینال مبداء) نشان دهید.

در سیستم آنلاین بسیاری از شرکت‌های مسافربری قابلیت ابطال بلیط فراهم شده اما سیستم تعویض بلیط موجود نیست. بنابراین چناچه قصد تعویض بلیط دارید، می‌بایست اول آن را از بخش استرداد بلیط ابطال کنید و سپس از طریق سامانه سفر724 بلیط مورد نظرتان را دوباره خریداری نمایید.

ابطال بلیط

بله، امکان ابطال آنلاین بلیط‌های اکثر شرکت‌ها در سیستم ما فراهم شده است.از بخش استرداد بلیط اتوبوس میتوانید به راحتی بلیط خود را کنسل کنید.

در صفحه اصلی از بخش کنسلی بلیط می‌توانید به اطلاعات بیشتر دسترسی داشته باشید.

پس از اینکه روند ابطال بلیط از طرف سفر724 تایید شد، مبلغ بلیط با کسر 10 درصدِ آن تا یک ساعت پیش از حرکت و 50 درصدِ آن، از یک ساعت مانده به حرکت تا زمانی که اتوبوس پایانه را ترک می‌کند؛ به حساب شما بازگردانده خواهد شد. زمان بازگردانی این مبلغ تا 72 ساعت کاری خواهد بود. پرداخت مبلغ و فرآیند استرداد به بانک‌های شما بستگی دارد و سفر724 حق هیچ‌گونه دخالتی در این امور را ندارد.

نکته: هزینه کنسلی بلیط سفرهای خارجی تابع قوانین بلیط های داخلی نبوده و شرکت های مسافربری بر اساس سیاست های داخلی شرایط کنسلی را تعیین می کنند. 

در صورت به هم خوردن برنامه سفرتان به هر دلیلی، سفر 724 و شرکت اتوبوس‌رانی امکان استرداد بلیط را فراهم می‌کند. در چنین شرایطی مطابق قوانین50 درصد از مبلغ بلیط کسر می‌گردد. فراموش نکنید امکان دریافت مبلغ بلیط پس‌داده شده تنها تا یک هفته پس از تاریخ حرکت اتوبوس میسر است.

در صورتیکه بلیط در تعاونی چاپ شده باشد، امکان استرداد آن فقط از همان تعاونی و به صورت حضوری مقدور میباشد.

سفرهای خارجی

در حال حاضر برای سفر به کشورهای ارمنستان، گرجستان و ترکیه نیازی به ویزا نیست. مدت زمان ویزای صادر شده بر اساس توافق کشورهای طرفین مشخص شده است. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مدارک مورد نیاز و مدت زمان ویزای صادر شده راهنمای کامل سفر به ارمنستان، راهنمای کامل سفر به ترکیه و راهنمای کامل سفر به گرجستان را مطالعه کنید.

در سفر به کشورهای گرجستان، ارمنستان و ترکیه اتوبوس ها از مبداء مشخص شده مستقیما به مقصد حرکت خواهند کرد و هیچ اتوبوسی در مرز عوض نمی شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مرزها راهنمای کامل سفر به ارمنستان، راهنمای کامل سفر به ترکیه و راهنمای کامل سفر به گرجستان را مطالعه کنید.

در سفر به کشورهای ارمنستان، ترکیه و گرجستان با توجه به مرز و مسیر عبوری مدت زمان مسافرت تغییر خواهد کرد. چنانچه می خواهید اطلاعات دقیقی در این زمینه به دست بیاورید راهنمای کامل سفر به ارمنستان، راهنمای کامل سفر به ترکیه و راهنمای کامل سفر به گرجستان را مطالعه کنید.